Skocz do zawartości
Nailo

Filtr RODI

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Kończę składać akwarium do kupy, brakuje mi w mieszkaniu filtra RODI

Pytanie czy ten się nada po dodaniu korpusu z żywicą ?? 

Akwarium około 600l w obiegu praktycznie zalane więc temat dolewek etc jedynie musi obsługiwać.


https://www.aquario.pl/filtry-odwroconej-osmozy-filtry-ro/1922-pieciostopniowa-osmoza-z-podwojnymi-filtrami-sedymentacyjnymi-i-weglowymi.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta pierwsza drogo wychodzi w użytkowaniu i upierdliwa w obsłudze . 
Zobacz sobie na  www.filtry.co
Tylko membrany w zestawie kiepskie  ,trzeba by zapytać czy nie mają innej . 

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Nailo napisał:

Jakby mieli to bym już go miał :)  ale dostałem maila że produkt niedostępny :( dlatego pytam o taką jak wyżej + dodanie korpusu z zywica

 

Zobacz ten sklep o którym wspomniał SU1 dokupisz tylko dodatkowy pojemnik i za 300zł masz cały zestaw na lata  :)


ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zerkam i pewnie zamówię coś bo potrzebne na gwałt :D dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź tu:

https://sklep.osmoza.pl/filtr-akwarystyczny-aquarius-demi-75-100-150-gpd-p-1542.html

Masz to samo co proponował remos, tyle że taniej i jest dostępne.


de1c89e836a1904c6acee4e1c5622207u1839a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie cena dobra w linku od ryzyk.fizyk tylko pamiętaj, że wkład 1µ koniecznie, jako ostatni żeby zabezpieczyć osmozę przed pyłem z węgla.


ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory ze nie do konca na temat, ale czy 4 litry na godzinę Rodi to dobry przepływ czy nie?

mam studnie głębinowa w domu wiec ciśnienie ustawione na 2,5bara 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
2 minuty temu, piotrs napisał:

Sory ze nie do konca na temat, ale czy 4 litry na godzinę Rodi to dobry przepływ czy nie?

mam studnie głębinowa w domu wiec ciśnienie ustawione na 2,5bara 

2,5 bara to strasznie słabe ciśnienie jak na OS, wydajność 96l na dobę zależy jaka masz membranę założoną brak tej informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, piotrs napisał:

Sory ze nie do konca na temat, ale czy 4 litry na godzinę Rodi to dobry przepływ czy nie?

mam studnie głębinowa w domu wiec ciśnienie ustawione na 2,5bara 

Jaki przepływ ma membrama? 4 litry to i tak bardzo mało. A 2,5 bara to ciśnienie i tak bardzo niskie nawet jak na warunki domowe. Podkręć ciśnienie na hydroforze albo zamontuj pompkę do podnoszenia ciśnienia przed osmozą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Paragon napisał:

2,5 bara to strasznie słabe ciśnienie jak na OS, wydajność 96l na dobę zależy jaka masz membranę założoną brak tej informacji

100gp

1 minutę temu, dla syna napisał:

Jaki przepływ ma membrama? 4 litry to i tak bardzo mało. A 2,5 bara to ciśnienie i tak bardzo niskie nawet jak na warunki domowe. Podkręć ciśnienie na hydroforze albo zamontuj pompkę do podnoszenia ciśnienia przed osmozą

A gdzie na ede taka  pompkę?

ja w Domu mam 2 łazienki z wc prysznic wanna deszczownica duża plus dodatkowe wc. 

I nie mam spadków ciśnienia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, piotrs napisał:

100gp

A gdzie na ede taka  pompkę?

ja w Domu mam 2 łazienki z wc prysznic wanna deszczownica duża plus dodatkowe wc. 

I nie mam spadków ciśnienia 

Chodzi o hydrofor (pompa w układzie wodnym domu) czy dodatkowa pompka podnosząca ciśnienie wody którą się zakupuje w przypadku niskiego ciśnienia w układzie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
15 minut temu, piotrs napisał:

100gp

nom to słabo 100gpd to teoretyczna wydajność około 380l ale to warunki idealne, powiedzmy jakby było 200litró na dobę było by super, te twoje 100 to strasznie słabo, oznacza to że masz strasznie dużo odcieku

Jak nie możesz dać chociaż 3-3,5 bara to pomyśl nad zakupem specjalnej pompki do podbicia ciśnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Paragon napisał:

nom to słabo 100gpd to teoretyczna wydajność około 380l ale to warunki idealne, powiedzmy jakby było 200litró na dobę było by super, te twoje 100 to strasznie słabo, oznacza to że masz strasznie dużo odcieku

Jak nie możesz dać chociaż 3-3,5 bara to pomyśl nad zakupem specjalnej pompki do podbicia ciśnienia

No nie mam duzo ścieku bo tds pokazuje w kranie miedzy 45-68

W  8 g 60 l mi napeplnia beczke ale to jak nie używam nic innego. 

Chodzi mi o pompkę przy ro bo mam pompę głębinowa i ona mi ciśnienie robi  a w baniaku mam przeponę i stałe ciśnienie 2,5 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
18 minut temu, piotrs napisał:

No nie mam duzo ścieku bo tds pokazuje w kranie miedzy 45-68

nie piszę że słaby ściek tylko dużo jak wyprodukuj 1l czystej wody i niech odciek idzie do oddzielnego naczynia zobacz ile jest ścieku strzelam że w granicach 5 litrów

minimum jeżeli chodzi o ciśnienie to 3 bary a optymalne to 4 bary, w przeciwnym wypadku stosuje się odpowiednie pompy które podnoszą ciśnienie do 4-5 bar, 2,5 bara to jest bardzo małe ciśnienie jak na system RO, wydajność jest słaba, ekonomia żadna bo bardzo dużo wody idzie w ściek i czasu kupę na produkcję wody RO, napiszę Ci więcej, 2,5 bara to czasami powód że zaworek 4 drożny nie działa lub działa wadliwie ponieważ potrzebuje on minimum 2.8 bara niżej masz trochę wykresów dla objaśnienia tematu:

wykres_membrana.jpg

EDIT:

Dodam jeszcze że membrany RO gorzej działają w niskim ciśnieniu, oraz szybciej się zużywają tzn., że woda jest gorzej filtrowana a przez co żywica szybciej się zużywa, kiedyś w starej instalacji miałem  3 bary i woda za membranami miała zawsze w okolicy 16-18 na mierniku TDS, potem na tych samych membranach na nowej instalacji gdzie aktualnie utrzymuje mi się 4 czasami nawet 4,5 bara woda po TDS ma 2 do maks 6, woda w kranie czyli przed membraną RO u mnie ma 280 do 320 na mierniku TDS

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr jak dzisiaj bedziesz u mnie to Ci wytlumacze z ta pompka [emoji39]

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, piotrs napisał:

A w jakiej cenie są takie pompki 

A masz dławik założony na odcieku? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, dla syna napisał:

A masz dławik założony na odcieku? 

Igor jak by nie miał to by nawet litra nie wyprodukował :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Paragon napisał:

Igor jak by nie miał to by nawet litra nie wyprodukował :D

Hehe to prawda. Ale chciałem wiedzieć bo jak zakupi pompę a nie ma dławika to będzie jeszcze raz musiał lecieć do sklepu. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

ja ze swojej strony mogę zasugerować podłączenie membran szeregowo, bardzo fajna sprawa np: 2x po 100gpd dwa razy więcej wody czystej dwa razy mniej odpadu, same plusy ja mam taki system działa super potrzeba tylko ciśnienie minimum 4 bary najlepiej w okolicy 5

DRgwDsYy3s8u4OaQz1uilOWsCxMkSprzn8yBzCWI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Paragon napisał:

Igor jak by nie miał to by nawet litra nie wyprodukował :D

mam ,  sprawdze czy mogę zwiększyć cisnienie na pompie głebinowej. Wode mam za darmo ze studni więc  musze sobie zrobic test i ile mam odrzutu do wyprodukowania 1l ro. 
bo taka pompka koło 300zł kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Paragon napisał:

Igor jak by nie miał to by nawet litra nie wyprodukował :D

to mówisz że jak zwiększe ciśnienie do 3,5 b zwiększy mi sie efektywność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.