Skocz do zawartości
DariuszM

Rozgwiazda czy babka kopiąca

Rekomendowane odpowiedzi

Hej mam mały problem akwarium 64 l kostka czyli odliczając skałę ok 50 l. Chciałbym 2 błazeński i 1 np pokolec. No i koniec bo nie ma odpieniacza czylia  babka odpada. Co można dodać żeby kopało w piachu a nie zaburzyło akwarium bez odpieniacza ? dzięki z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej zapytaj co można odjąć to Ci napiszę:Pokolec


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, DariuszM napisał:

Dlaczego ?

bo to za mały litraż dla pokolca


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam rozgwiazdę. A co do pokolca kolega ma rajcie. Jak oglądasz strony z morszczyzna ta zawsze jest napisane do jakiego litrażu i tak te wyniki są okrojone. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki szukam coś kolorowego aby moje i dziecka oko cieszyło

A może mandaryn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dwa blażenki z początku wystarczą. Przyłóż do akwarium pasek kartki 10X5 takie będą twoje błazenki . Mandaryna mam w 100l Ale to tak na granicy zdrowego rozsądku  i je mrożonki.  A tak po za tym rośnie z niego też kaban. A możesz coś wiecej powiedzieć o swoim zbiorniku?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Sygen napisał:

lepiej zapytaj co można odjąć to Ci napiszę:Pokolec

Mi dziś gość chciał wcisnąć sohala do 500l i mówił że 300l dla niego to wystarcza.

Jak trafił na takiego to się nie dziwie że chce pokolca do 50l...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czyszczenia piachu to ślimaki strombus i nassarius.

Pokolec do takiego litrażu??? 

Minimum socjalne dla jakiegos małego ctenochaetus czy żółtka to 200l, a to i tak jest za mało.  

Jest kilka malutkich rybek, jak eviota, elacatinus, którym taki  litraż wystarczy. 

Miałam jednego malego mandaryna w 54l, juz w dojrzalym i pelnym robaczkow akwarium, ale miał być tam tylko tymczasowo, bo w drodze był zbiornik 360l. Oj akurat nauczył się jeść mrożonki, jednak nie zawsze to się udaje, więc trzymanie mandaryna w takim małym szkiełku na dłużej może się skończyć śmiercią glodową, kiedy już zje całe robactwo, a mrozonek się nie podejmie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież błazenki same w sobie są świetne! Cieszą oczy. Nie każde dziecko w szkole czy przedszkolu może się pochwalić, że ma błazenka. Jakoś nie doceniacie tych rybek.... Więcej ryb nie dokupowałbym do tej kostki.

@elespro Na szczęście znam sklepy, gdzie nawet jak zapytasz o pokolca, i jak powiesz, że masz 200L to Ci w ogóle go nie sprzedadzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, human_87 napisał:

Przecież błazenki same w sobie są świetne! Cieszą oczy. Nie każde dziecko w szkole czy przedszkolu może się pochwalić, że ma błazenka. Jakoś nie doceniacie tych rybek.... Więcej ryb nie dokupowałbym do tej kostki.

@elespro Na szczęście znam sklepy, gdzie nawet jak zapytasz o pokolca, i jak powiesz, że masz 200L to Ci w ogóle go nie sprzedadzą.

Również znam takie sklepy, ale dziś gość przebił wszystko..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

??? Rozmawialiśmy 4 godziny temu...O pokolcach nie wspomniałeś.. babka -mała ewentualnie tak ale pokolec absolutnie nie....

Edytowane przez alenqer
Przejęzyczenie (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, alenqer napisał:

??? Rozmawialiśmy 4 godziny temu...O pomocy nie wspomniałeś.. babka -mała ewentualnie tak ale pokolec absolutnie nie....

Do takiego litrażu żadna babka kopiąca. Przynajmniej ja nie znam takiej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna mała babeczka signigobius biocellatus, polecana do małych zbiorników... jednak ona w niewoli bardzo krótko żyje.  Nigdy jej nie miałam i nie kupię, bo nie czytałam dotąd, żeby u kogoś pozyla.

Jak już pisałam, do takiego zbiornika polecam slimaczki strombus i nassarius.  Też jest frajda je obserwować, zwłaszcza strombuska, jak tak troche nieporadnie pełza i tą swoją trombą odkurza piach. Do tego jakieś 2 małe krewetki, ukwiał cribrinopsis crassa, krabik porcelanowy i jest super ciekawy zbiorniczek. 

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry chyba że coś poknociłem, chodziło mi o to fajne małe niebieskie co bawi się z błaznami, z góry przepraszam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa błazny i po jakimś czasie garbik. Tylko 50l to też trochę za mało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia o jakie fajne małe niebieskie chodzi... jakaś podpowiedź?

Tylko nie mów, że chodzi o Dory z bajki :D

Blazenki... no niby must have, ale przecież są też  inne malutkie rybki, którym taki litraż wystarczy...

Jeśli bez odpieniacza i blazenki, to tylko one same  i jest szansa, że nie włożysz z reki do akwarium, bo samiczka potraktuje cały zbiornik, jako swój rewir i będzie gryzą do krwi po rękach w jego obronie :D

 

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za offtop.

Oglądamy :-)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, alenqer napisał:

??? Rozmawialiśmy 4 godziny temu...O pokolcach nie wspomniałeś.. babka -mała ewentualnie tak ale pokolec absolutnie nie....

Proszę napisz bo coś poknociłem nazwę niebieskiego zwierzaka i z góry przepraszam za niewiedzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary. Dory dorasta do 30cm i lata jak czołg po akwarium :D. Akwarystyka to nie zabawka, trzeba do tego podejście trochę poważnie .

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Młody mówi że tak... w sensie, że chce Dory??

To kup mu taka plastikową i wrzuć do akwarium. Ta rybka rośnie ogromna, do około 30 cm i potrzebuje ogromnej przestrzeni z racji temperamentu.

Jej nazwa to paracanthurus hepatus.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, DariuszM napisał:

No to naprawdę coś mi się ...........

http://korale.pl/en/chrysiptera-parasema-yellowtail-damselfish.html tylko trzeba ją wpuścić jako ostatnią kiedy błazny się już zadomowią. Bo inaczej pozabija błazny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.