Skocz do zawartości
CzaQ

Cienka, biała glizda

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Od jakiegoś czasu zauważyłem w swoim zbiorniku pojawiające się przy gasnącym świetle białe, cienkie i długie glizdy. Po zaświeceniu światła chowają się powoli w piasek. Przeważnie widywałem je o długościach kilku cm, jednak dzisiejszy okaz miał 12-13cm. Próbowałem w wyszukiwarce wpisać podobne frazy, jednak nie znalazłem tego kosmity. Czy wiecie co to takiego?

IMG_20190130_084113 (1).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To jest robak piaskowy, wcina detryrus i jest pożyteczny.

A ślimak osiadły to twarda zakręcona rurka i w nim ślimak wystawiający sieć. Wujek Google się kłania jakby ktoś nie widział jak ślimak osiadły wygląda :P na forum też kilkanaście razy przewijał się ten temat o problemach ze ślimakami osiadłymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, fresz33 napisał:

To jest robak piaskowy, wcina detryrus i jest pożyteczny.

A ślimak osiadły to twarda zakręcona rurka i w nim ślimak wystawiający sieć. Wujek Google się kłania jakby ktoś nie widział jak ślimak osiadły wygląda :P na forum też kilkanaście razy przewijał się ten temat o problemach ze ślimakami osiadłymi.

Mam kilka ślimaków osiadłych i to na pewno nie jest podobne do nich ;) W sumie nie wiem dlaczego nie przyszedł mi do głowy pomysł z robakiem piaskowym... Może dlatego, że do tej pory robaki piaskowe widziałem tylko w ich rurkach z posklejanego piasku i nie myślałem, że są aż takie długie :o W każdym razie dobrze, że to pożyteczny zwierzak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja je tępię. W 360l miałam tego plagę. Cały piach pomieszany z detrytusem, poklejony w te cholerne rurki. Pełno ich było.  Zamiast sypkiego paseczku był beton z brudnych rurek. W 750 też mi się zaczęły mnożyć, przeniosłam je na podstawkach korali, ale powolutku poznikaly. Mogę chyba sand dollarowi podziękować, bo odkąd go mam tych rurek zaczęło ubywać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak wszystko co jest w nadmiarze jest szkodliwe [emoji14] może Nik@ za dużo karmiłaś ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.