Skocz do zawartości
Guban88ok3m

Panel vs kaskada

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem w trakcie kompletowania sprzetu i dylemat jest przy akwarium. Miało być 74 i dwie kaskady ale niestety mocno podrapane i trochę stało nieużytkowane i boję się że coś moze pościć w nim dlatego zamawiam kostkę. I teraz będzie ok 50l i nie wiem czy zamówić żeby było z panelem czy kaskada wystarczy. Początek miękkie i coś z lps później może jeśli będzie ok coś z sps ale to pozniej. Z ryb blazny i coś z krewetek/ślimaków/ może krabik jakis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z tych 50l masz jeszcze wygospodarować panel to sobie go daruj.  Panel mus mieć odpowiednią szerokość,  byś bezproblemowo go obsługiwał . Opcja z dwoma kaskadami dobra. Montuj jak największe. Na początek zaspy ceramiką a na wierzch wata. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie w cenie lepszej kaskady będziesz miał panel. Wszystko kwestia gustu i upodobań, jak planujesz za jakiś czas większe to nie robiłbym panela, takie bez łatwiej sprzedać.

Jak to ma być na dłuższy czas to panel będzie super, chowasz grzałkę, odpieniacz, media. Tylko przy panelu wg mnie obowiązkowo dolewka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałem nakryć akwarium szyba jak będzie dojrzewać zobaczyć ile będzie parować i czy będzie konieczna dolewkę bo jeśli będzie trzeba ileś setek ml dolewać na tydzień to chyba sobie daruję ale wesytsko zobaczę i wyczuje jak będzie dojrzewać. Nie nie z tego miejsca będzie bez panela i z panelem taka sama pojemność 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Guban88ok3m napisał:

Właśnie chciałem nakryć akwarium szyba jak będzie dojrzewać zobaczyć ile będzie parować i czy będzie konieczna dolewkę bo jeśli będzie trzeba ileś setek ml dolewać na tydzień to chyba sobie daruję ale wesytsko zobaczę i wyczuje jak będzie dojrzewać. Nie nie z tego miejsca będzie bez panela i z panelem taka sama pojemność 

Na twoim miejscu w dolewkę i tak bym zainwestował. W tak małym zbiorniku jakiekolwiek wahania zasolenia będą widoczne i miały większy wpływ niż w tych większych zbiornikach. Za kilka miesięcy zacznie się lato, upały i będziesz musiał może nawet kilka razy dziennie bawić się i pamiętać o dolaniu wody + pomyśl o wyjazdach. Ogólnie będziesz miał jeden poważny problem z głowy. Dla lepszej wymiany gazowej pozostawiłbym odkryty baniak, ph na pewno będzie wyższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście dolewką nie jest rzeczą niezbędną, sam długo nie miałem ale po zakupie sam się dziwiłem po co ja się tak męczyłem... W szczególności jakieś weekendowe wyjazdy itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.