Skocz do zawartości
lukanus

Błędy nowicjusza.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Jak w temacie, pośpiech, jeszcze raz pośpiech i masz.

Zakładam pierwszy raz kostkę 64L. Wszystko prawie gotowe, więc czas na skałę. Miła być ceramiczna(z resztą kupiłem już), ale doczytałem i jednak start na żywej. Kupiłem dziś 5kg, ładna, dużo czerwonego, powinna być OK. Więc transport do domu w woreczkach(w sklepie cały czas pod wodą z działającą cyrkulacją), i z racji tego, że jurto planuję klejenie, więc trza ją zalać by nie wyschła. No I ZONK. W pamięci miałem i w zrobionych notatkach, że skałę caramiczną, bo taką też mam należy wymoczyć w RODI. Tak też zrobiłem, tylko tyle, że żywą. Była w tej wodzie ok 3 godz. Teraz dałem ją do kupionej żywej wody. Jak myślicie, przeżyło coś, będzie z tego jeszcze materiał na akwarium. Pomocy nie wiem jak teraz ugryźć temat.

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spakować skałę, zanieść do sklepu i zapytać czy nie wymienią bo nie pasuje Ci kształt... A tak serio to ciężka sprawa. Ja bym kupiła nową, zwłaszcza, że do takiego litrazu to chyba niezbyt duża ilość?

Z drugiej strony w sklepach też masz najczęściej suchą skałę tylko wymoczoną jakiś czas w solance. Jeśli była tyle w RO to za dużo życia chyba w niej nie zostalo.

Dla mnie żywa to nie tylko bakterie ale też wezowidla, wieloszczety itd. Nie sądzę, żeby przetrwały taki eksperyment...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życie pewnie padło.  Jak teraz dasz do akwa to masakra. Możesz spróbować moczyć w solance, dać cyrkulację i napowietrzanie.  Za dzień zmierz parametry. Wodę podmieniaj co drugi dzień i rób pomiary. Po tygodniu sprawdzisz czy parametry rosną czy maleją. Czy skała śmierdzi :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, pawellb napisał:

Życie pewnie padło.  Jak teraz dasz do akwa to masakra. Możesz spróbować moczyć w solance, dać cyrkulację i napowietrzanie.  Za dzień zmierz parametry. Wodę podmieniaj co drugi dzień i rób pomiary. Po tygodniu sprawdzisz czy parametry rosną czy maleją. Czy skała śmierdzi :blink:

Nie przesadzajmy, nawet jak cos tam zylo y padlo to i tak sie odrodzi a bakterie zjedza martwa materie. Wkladaj skale zalewaj solanka, mieszanka bakterii na start i cierpliwie czekaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wczoraj wieczorem, jak było ciemno latarką sprawdziłem, czy coś widać. I znalazłem 2 szt wężowideł. Dzisiaj też. Życie, jak to życie, przetrwa wszystko. Na pewno coś uśmierciłem, ale jak one przeżyły, to inne myślę że też. Akwa zalane, wszystko włączone, bakterie zaczynione i czekam. 

Dzięki wszystkim.

20190131_131407.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki. Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twarde sztuki z tych wężowideł :D. Po kąpieli w RO na pewno będą czyste ;). A tak na serio to fajnie, że coś przeżyło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.