Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. akwarium kula się już od niedzieli (27.01)

Akwarium 380Litrów +112 Litrów sump netto.

Skałka aquaforest 20kg(na razie) do tego planuję piach z KZ tak aby tylko przykryć dno. + jako złoże dla bakterii 3litry siporaxu + 2litry kulek maxspect

Do tego odpieniacz twistman 200 ext v2

za cyrkulację odpowiadają trzy pompy rw8 ow40 + hydor nie pamiętam nazwy wiem tylko że ma 6500litrów wydajności. Odpieniacz został wrzucony dopiero dziś (czekałem na dostawę) i jeden z cyrkulatorów.

Obieg pompa jecod 12000 max. Chodzi sobie spokojnie na 5 biegu.

Dodałem bakterie nitryfikacyjne z seachemu według zaleceń na opakowaniu.

Czekam na proces azotowy :D.

aaa. zasolenie jak na razie 1024 na soli zwykłej aquaforest.

planuję dołożyć z czasem siporaxu do ok 10 litrów.

to chyba tyle. Życzcie powodzenia :)

IMG_0725.JPG

 

14203579_IMG_072523213.jpg

Edytowane przez Dexter2k13 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium 110x70x50 co do skały... Nie wiem :D jeszcze w miare mi sie podoba. chce dodać z prawej strony taki gotowy filar z pułkami na sps. Jak na razie w mojej opinii skała nie wyglada źle, chociaż tutaj na zdjęciu to wyglada o niebo gorzej :). Powiem tak Jak na moje umiejetności aquascaperskie jestem zadowolony :)

Edytowane przez Dexter2k13 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładna mi to kropelka :-) Fajny baniaczek się zapowiada. POWODZENIA!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wygląda. Samych sukcesów życzę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dexter2k13 napisał:

akwarium 110x70x50 co do skały... Nie wiem :D jeszcze w miare mi sie podoba. chce dodać z prawej strony taki gotowy filar z pułkami na sps. Jak na razie w mojej opinii skała nie wyglada źle, chociaż tutaj na zdjęciu to wyglada o niebo gorzej :). Powiem tak Jak na moje umiejetności aquascaperskie jestem zadowolony :)

Jest spoko, pytałem o wymiar, bo na zdjęciu wygląda nieco wąsko, ale jak akwarium ma 70cm to na żywo pewnie jest glebia :) jak ci zabraknie miejsca na korale to zawsze masz pole manewru z prawej zeby coś dorzucic do skały, zapowiada się ciekawie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, matroxpl napisał:

Jest spoko, pytałem o wymiar, bo na zdjęciu wygląda nieco wąsko, ale jak akwarium ma 70cm to na żywo pewnie jest glebia :) jak ci zabraknie miejsca na korale to zawsze masz pole manewru z prawej zeby coś dorzucic do skały, zapowiada się ciekawie 

z prawej specjalnie zostawiłem sobie miejsce na "gotowca z pułkami"  myslałem nad czymś takim 48247047_1939922256314973_19370421776201

 

jeszcze zapomniałem dodać, że świeci nad baniakiem ati sunpower 8x39w. na profesjonalnych nóżkach z kawałka kantówki :lol: (tymczasowe rozwiązanie) muszę pomyśleć nad czymś co mogę postawić na krawędzie zbiornika i utrzyma tą 10kg lampę. na razie musi być jak jest :D

EDIT; Chciałbym wpuścić do zbiornika babkę kopiącą. Czy przy piasku KZ taka babka będzie w stanie filtrować go? czy gradacja tego piachu będzie dla niej za gruba?

Edytowane przez Dexter2k13 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.02.2019 o 20:48, Dexter2k13 napisał:

Chciałbym wpuścić do zbiornika babkę kopiącą. Czy przy piasku KZ taka babka będzie w stanie filtrować go? czy gradacja tego piachu będzie dla niej za gruba?

za młody zbiornik na babkę,chyba ze będziesz ją dokarmial np z pipety ale nie ryzykuj.

Piasek KZ jest ok

Edit zbiornik ma 7dni więc troszku poczekaj:)

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, @Beti napisał:

za młody zbiornik na babkę,chyba ze będziesz ją dokarmial np z pipety ale nie ryzykuj.

Piasek KZ jest ok

Edit zbiornik ma 7dni więc troszku poczekaj:)

Nie chodzi mi żebym wpuszczał dziś czy jutro babkę. z pierwszymi zwierzakami czekam chociaż do Marca może dłużej zobacze jak proces azotowy ruszy i kiedy. Chciałem się zapytać o piach, ponieważ w przyszłości chciałbym mieć babkę a piach chciałbym jakoś na dniach wsypać. i zastanawiałem się czy gradacja piachu dla babki nawet dorosłej nie będzie za duża. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Dexter2k13 napisał:

Nie chodzi mi żebym wpuszczał dziś czy jutro babkę. z pierwszymi zwierzakami czekam chociaż do Marca może dłużej zobacze jak proces azotowy ruszy i kiedy. Chciałem się zapytać o piach, ponieważ w przyszłości chciałbym mieć babkę a piach chciałbym jakoś na dniach wsypać. i zastanawiałem się czy gradacja piachu dla babki nawet dorosłej nie będzie za duża. :)

Ja mam ten sam i babki kopią i przesiewaja ,dobrze wypłucz ten piach bo będzie mleko w akwarium


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, @Beti napisał:

Ja mam ten sam i babki kopią i przesiewaja ,dobrze wypłucz ten piach bo będzie mleko w akwarium

chciałbym usypać tylko taką minimalną warstwę tego piachu. tak poniżej 1cm a na stronie jest napisane, że zalecana grubość warstwy to ok 3cm. Czy to będzie problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Dexter2k13 napisał:

chciałbym usypać tylko taką minimalną warstwę tego piachu. tak poniżej 1cm a na stronie jest napisane, że zalecana grubość warstwy to ok 3cm. Czy to będzie problem?

Zalecany:)

Jak chcesz miec rozgwiazdy,slimaki do piasku bo te zwierzaki się zakopuja do piachu,lub będziesz chciał mieć wargacza

Babka będzie siała co będzie choć pewno poniżej 1 cm utrudni jej to.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, @Beti napisał:

Zalecany:)

Jak chcesz miec rozgwiazdy,slimaki do piasku bo te zwierzaki się zakopuja do piachu,lub będziesz chciał mieć wargacza

Babka będzie siała co będzie choć pewno poniżej 1 cm utrudni jej to.

wargarcza chyba nie chce mieć, ale rozgwiazda taka czerwona jest kusząca :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wargacza niby tak, ale przecież jest wiele akwariów bez piasku,  które mają wargacze (na you tube, czy na forach anglojęzyczych). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to akwarium czy zupa mleczna? [emoji23] dzis został wsypany piach kz Ok 10kg. Chyba z 50 litrów ro przez niego przeszło zanim trafił do zbiornika a i tak woda mleczna. Tak wyglada po 4-5 godzinach od wsypania. Czy to normalne? Zmętnienie powoli zanika. Do sumpa trafiło kolejne 3 litry siporxu i niecałe 2kg żywej skałki. 63508a972d668b1e52c0e896bf3f6faf.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak najbardziej normalne. Jutro pewnie będzie woda kryształ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylo dobrze wyplukać w zwykłej wodzie,dopiero w końcowym etapie w RO,szkoda Ro.

Jutro będzie ok,masz jakąś włókline filtracyjna,to daj ;-)

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, @Beti napisał:

Bylo dobrze wyplukać w zwykłej wodzie,dopiero w końcowym etapie w RO,szkoda Ro.

Jutro będzie ok,masz jakąś włókline filtracyjna,to daj ;-)

 

bałem sie, że po zwykłej kranówce jakiś syf może "wejść" w ten żwirek. wolałem nie ryzykować. A niestety nie mam dziś żadnej włókniny, jutro podjadę do lokalnego zoologicznego i coś zakupię :)

Edytowane przez Dexter2k13 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Dexter2k13 napisał:

bałem sie, że po zwykłej kranówce jakiś syf może "wejść" w ten żwirek. wolałem nie ryzykować. A niestety nie mam dziś żadnej włókniny, jutro podjadę do lokalnego zoologicznego i coś zakupię :)

Nic by sie nie stało to nie żywy piasek,ale teraz już nieważne.

Teraz by się przydało zasiedlic trochę piasku z dzialajacego zbiornika.

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max dwa dni i będzie git. Też tak na kz miałem. Akwarium było odpalane więc nic nie szkodzi. Wate zawsze możesz mieć pod ręką. Ale jutro już zobaczysz poprawę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zmętnienie wody po niecałych 24h całkowicie ustąpiło, a wczoraj zaczęła mi sie pojawiać okrzemna na szybiei skale . Jak na razie parę punkcików. Kupiłem bakterie biodigest i pożywkę dla nich bioptim. Moje pytanie brzmi następująco jak przy tak świeżym zbiorniku podawać takie bakterie? Wczesniej podawałem bakterie z seachema według zaleceń producenta a z tymi nie wiem jak się zachować. Podawać już pożywkę czy na razie odpuścić? i jak podawać biodigest? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz 3 tydzień akwarium. Dojrzewanie zaczęło sie w sobotę. Dzis skala jest cała brązowa. Tak samo szyba. Jutro przychodzi czyścik także wyczyszczę szyby. Zasolenie 1.023. Doszła skałka gotowa z półkami bioceramiczna. Po włożeniu jej do baniaka o dziwo nawet woda ani trochę nie zmieniła koloru. Pozmieniałem tez trochę ustawienie skaly. Chciałem zrobić coś w stylu groty. (Zainspirowany jednym ze zdjęć użytkownika kris77) jednak wyszło jak wyszło[emoji23] niestety jak pisałem wcześniej aquascsper ze mnie żaden niestety. Dla wprawienia wody w ruch w środku tej mojej Ala groty ustawiłem falownik na tylnej szybie tak aby woda odbijała sie od przedniej szyby i lekko ruszała wodę w środku poukładanej skałki. Odpieniacz widzę ze coś zaczyna pracować. Wyrzucił trochę prawie przezroczystego urobku. Pare słabej jakości zdjęć na koniec. Zapalone tylko dwie świetlówki. Jakieś rady co zmieniać? Coś dodać ? Coś ująć ? W sumpie nic sie nie zmieniło. 224d2fd366b5bbf32b70b5cd68a28336.jpg

Edytowane przez Dexter2k13 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 tydzień akwarium. Okrzemki w odejściu. do zbiornika trafiła kolonia zoa radioactive montiporka talerzowa euphilia (którą chyba jest dość słaba, w sklepie była cały czas zamknięta i u mnie ledwo co się otwiera) i turbinaria. do tego trafił do baniaka jeden jeżowiec dwie krewetki patriotyczne i jeden mandaryn(który jest na razie bardzo nieśmiały). Pierwsze testy wody pokazują, że woda jest całkowicie wyprana z no3 i po4. NO3 test salifert całkowite 0, zaś po4 colombo test pokazuje zabarwienie >0.03. KH na poziomie 8 Ca 350 MG 1350(wszystko salifert). Skąd tak niskie wartości na azotanach i fosforanach? zbiornik całkowicie na suchej skale i suchym piachu siporaxu ok 7Litrów i 80 kulek maxspecta. odpieniacz cały czas pracuje. Szyb nie czyściłem już z 5 dni i ciągle czyste. Dodawać powoli większą ilość życia?14324270_IMG_0734.JPG14324271_IMG_0733.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już Cie kusiło włożyć korala,a jak to będzie :nononiech sprawdzę padnie czy nie padnie:D

Edit. akwarium będzie dojrzałe za jakieś eeeee pół roku,(moze)do tego czasu co wsadzisz z korali bardziej wymagajacych to je szla..k trafi wiem to po sobie.Nie koniecznie ale miej tą świadomość.

45 minut temu, Dexter2k13 napisał:

kolonia zoa radioactive montiporka talerzowa euphilia

Czy to jednak dobry pomysł,przemyśl

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.