Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, @Beti napisał:

już Cie kusiło włożyć korala,a jak to będzie :nononiech sprawdzę padnie czy nie padnie:D

Edit. akwarium będzie dojrzałe za jakieś eeeee pół roku,(moze)do tego czasu co wsadzisz z korali bardziej wymagajacych to je szla..k trafi wiem to po sobie.Nie koniecznie ale miej tą świadomość.

Czy to jednak dobry pomysł,przemyśl

no zbiornik ma juz miesiąć no3 tydzień temu było ok 2. teraz jest całkowite 0. na najwiekszym ataku okrzemek miałem no3 na poziomie max 5 a po4 >0.06. co do trudnych korali. myslałem aby na początek jakieś montiporki wsadzić, aby zacząć podawać ballinga.

Edytowane przez Dexter2k13 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dexter euphyllia i turbinaria to dość wymagające korale. Montopora także. Będą teraz u Ciebie powoli a może nawet szybko umierać, jeśli będziesz miał ogromne szczęście to przeżyją cudem wymęczone i ledwo żywe. oddaj komuś na przetrzymanie. podciągnij także Ca bo są dużo za nisko. Na razie jak chcesz wsadź briareum czy też xenię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Dexter2k13 napisał:

no zbiornik ma juz miesiąć 

 

12 minut temu, Dexter2k13 napisał:

myslałem aby na początek jakieś montiporki wsadzić, aby zacząć podawać ballinga.

W miesiecznym akwarium ballinga?:thumbsup:

1.do czego?

2.do czego służy balling?

3.kiedy się go stosuję?

4.czytać,czytać,czytać

5.nie szczel focha ale bladego pojecia nie masz:smile_wink:

 

Masa koralowa w stosunku do zawartosci zbiornika powoduje po jakimś czasie konsumpcję Kh,Ca,Mg ale w pustym akwarium gdzie będzie komsumpcja?z czego?

Obsadzisz zbiornik w sps na maxa w miesiecznym akwarium? szybciej te korale padną jak się zacznie konsumpcja.

To nie tak działa,może dobrze myślisz ale to nie tak od razu.;)

troszkę jeszcze poczekaj,ja wiem że każdy by chcial mega od razu,ale to nie tak,masz fajne akwarium skala ciekawa wstrzymaj sie,odkladaj kase przyjedzie czas na "montiporki"

(dobrze Ci radzę) nie śpiesz się :-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, @Beti napisał:

myslałem aby na początek jakieś montiporki wsadzić, aby zacząć podawać ballinga.

 

nie tędy droga, to nie podawanie "ballinga" chyba jest celem?

Edytowane przez NAP (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, @Beti napisał:

 

W miesiecznym akwarium ballinga?:thumbsup:

1.do czego?

2.do czego służy balling?

3.kiedy się go stosuję?

4.czytać,czytać,czytać

5.nie szczel focha ale bladego pojecia nie masz:smile_wink:

 

Masa koralowa w stosunku do zawartosci zbiornika powoduje po jakimś czasie konsumpcję Kh,Ca,Mg ale w pustym akwarium gdzie będzie komsumpcja?z czego?

Obsadzisz zbiornik w sps na maxa w miesiecznym akwarium? szybciej te korale padną jak się zacznie konsumpcja.

To nie tak działa,może dobrze myślisz ale to nie tak od razu.;)

troszkę jeszcze poczekaj,ja wiem że każdy by chcial mega od razu,ale to nie tak,masz fajne akwarium skala ciekawa wstrzymaj sie,odkladaj kase przyjedzie czas na "montiporki"

(dobrze Ci radzę) nie śpiesz się :-)

no dobrze, ale po miesiącu coś już zdałoby się wrzucić. Nie chcę żadnych miękkich korali poza zoa i może rico.  po dodaniu takiej ilości korali no3 i po4 nie podskoczyło, a nawet spadło, czyli zbiornik dobrze zareagował na dodanie koralowców. po paru dniach nie widzę aby montipora straciła swoje kolory, ani żeby cokolwiek złego stało się z koralem. nie wiem może coś źle rozumuję

 

2 minuty temu, NAP napisał:

nie tędy droga, to nie podawanie "ballinga" chyba jest celem?

wiadome, że nie ale konsumpcja w końcu nadejdzie.

Edytowane przez Dexter2k13 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Dexter2k13 napisał:

wiadome, że nie ale konsumpcja w końcu nadejdzie.

i dopiero wtedy warto zacząć się zastanawiać na jakim jest poziomie, i jeśli same podmianki nie wystarczą to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Koralowce nie są potrzebne żeby powoli trzeba było myśleć o mierzeniu parametrów z których wyniknie że jednak "czegoś" ubywa i trzeba zacząć myśleć o ballingu ;) ja przy poprzednim moim małym zbiorniku nasłuchałem się że podmiany wystarczą "yhy, koniowi na lewe ucho" hehe można było włożyć to stwierdzenie mierzy bajki. Jakież było moje zdziwinie kiedy kh było ok 6 [emoji14] Ci co mówili o tym że wystarczy, zapomnieli o tym że glony wapiennie, ślimaki itd też potrzebują coś od życia [emoji14]

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fresz33 ale mówimy o miesięcznym zbiorniku,obecnie na teraz na dziś co uzupełniać?nawet podmianki bym nie robiła jeszcze.

17 minut temu, NAP napisał:

nie tędy droga, to nie podawanie "ballinga" chyba jest celem?

 

18 minut temu, NAP napisał:
24 minuty temu, @Beti napisał:

myslałem aby na początek jakieś montiporki wsadzić, aby zacząć podawać ballinga.

nie tędy droga, to nie podawanie "ballinga" chyba jest celem?

Jak to zrobiłeś ze wyszlo ze to ja napisałam?:D


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli teraz jakies ryby mogę wpuszczać ale z koralami się powstrzymac? czy nic kompletnie nie wpuszczać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dexter2k13 napisał:

czyli teraz jakies ryby mogę wpuszczać ale z koralami się powstrzymac? czy nic kompletnie nie wpuszczać?

Nio...rybki tak ale korale te bardziej wymagające chwiliwo odpuść jeszcze.(Lps,Sps,)montiporki itp...:)

Dodawaj życia stopniowo :smile_wink:


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, @Beti napisał:

Nio...rybki tak ale korale te bardziej wymagające chwiliwo odpuść jeszcze.(Lps,Sps,)montiporki itp...:)

Dodawaj życia stopniowo :smile_wink:

myślę nad partnerem dla tego mojego mandaryna parka błaznów (jeden czarny drugi zwykły) do tego dwa pokolce Żółty i hepatus albo żółty i białobrody i pare mneijszych rybek takich jak antiasek cenropyga ecsenius hexatenia. i to w sumie wszystko co chciałbym z pływaków. Myślisz, że dobra obsada do takiego zbiorniczka? czy czegoś za dużo? czy mogłbym jeszcze coś dodać? Chciałbym tak z 8-10 mniejszych rybek i dwa pokolce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dexter2k13 napisał:

myślę nad partnerem dla tego mojego mandaryna parka błaznów (jeden czarny drugi zwykły) do tego dwa pokolce Żółty i hepatus albo żółty i białobrody i pare mneijszych rybek takich jak antiasek cenropyga ecsenius hexatenia. i to w sumie wszystko co chciałbym z pływaków. Myślisz, że dobra obsada do takiego zbiorniczka? czy czegoś za dużo? czy mogłbym jeszcze coś dodać? Chciałbym tak z 8-10 mniejszych rybek i dwa pokolce

Myślę ze wymienione ryby przez Ciecie będą ok,martwią mnie tylko antiaski są to bardzo delikatne ryby i nie wiem jak zareagują na świeży zbiornik jeszcze nie stabilny do końca.

Osobiscie miałam kiedyś 6szt niestety zwyklego zakwitu bakteryjnego nie przetrwały,są bardzo delikatne.

Pamiętaj zaczniesz zasiedlac akwarium rybami już nie będzie kolorowo,no3 skoczy w górę jest to miesięczny zbiornik jeszcze nie stabilny biologicznie,wiec wszystko przed tobą.

Co do żółtka i bialobrodego jesli będziesz miał możliwość wpuścić ich razem w jednym czasie,to piękne ryby.Chepatus ....moze kwastia gustu to trochę dziwna ryba, z czasem jak jest coraz większą zaczyna jej odpierdzielac..miałam kolesia na 16cm znalazł nowy dom potrafił rozwalac zbiornik.

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
12 godzin temu, @Beti napisał:

@fresz33 ale mówimy o miesięcznym zbiorniku,obecnie na teraz na dziś co uzupełniać?nawet podmianki bym nie robiła jeszcze.

12 godzin temu, NAP napisał:

Ja też bym jeszcze nie robił ale już zmierzył kh i się zdziwił :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nadszedł czas na małe sprawozdanie tak dla potomnych :D. O dziwo zbiornik żyje, chociaż nie obyło się bez strat. Padł mi salarias (przyniosłem go ze zbiornika 1.018 robiłem aklimatyzację u siebie, niestety na następny dzien padł :( ) . Oczywiście próbowałem wsadzać szczepki akr do nie dojrzałego zbiornika. Po4 skoczyło na 0.3 i akry tkanki potraciły. Zbiornik po tych 11 miesiącach ciągle nie jest dojrzały, ciągle toczę walkę z cyjano, które jest już w odejściu. Teraz trochę o prowadzeniu baniaka. Wydaję mi się, że mogę to nazwać baniak oparty o metodę holenderską + AIO biopellet + węgiel aktywny rowy. siporaxu ok 11 litrów + kulki maxpecta niecałe dwa opakowania jako złoża na bakterie + ok 30kg skały. Od miesiąca stosuję metodę probiotyczną od Aquaforesta, bez soli promiotycznej. Zostałem wierny soli Red Sea. Dziś jak co tydzień podmiana, a przed podmianą testy. Wyniki z dziś 

Po4 0.07 hanka
pH 8.0 colombo
mg 1380 aquaforest
kh 7.3 aquaforest
ca 380 aquaforest

 

Wszystkie testy które wykonuję cotygodniowo. CA KH i MG podbijam ballingiem od ATI. KH CA I MG na ballingu co tydzień musze podnieść +/-5%. teraz leję ok 40ml każdego z roztworów dziennie. 

 

Co do obsady z pływających domowników baniaka jest Hepatus żółtek triostegus ctenochaetus błazen mandaryn doktorek i hexatenia. Cała obsada i nie planuję chyba nic więcej dodawać. Do tego bezkręgowce takie jak dwa mitraxy dwie krewetki patriotyczne dwie wundermani i krewetka boksująca. Korale dość spory mix. od zoa przez lps po proste montipory i seriatopory. i Chyba będę  celował aby głownie zbiornik był porośniety Lpsami. (trochę miejsca jeszcze mam także będzie dosadzane).  także takie to moje małe podsumowanie po 11 miesiącach 

IMG_20191201_145354.jpg

IMG_20191201_145411.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A euphylia, którą wsadziłeś jako pierwszą - żyje? Która to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Sagerrak1 napisał:

A euphylia, którą wsadziłeś jako pierwszą - żyje? Która to?

na drugim zdjeciu na skale koło caulastreii

 

a dokładniejsze trochę zdjęcie

euph.jpg

Edytowane przez Dexter2k13 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Będę chciał mniej więcej raz w miesiącu dodawać jakiś wpis, żeby zrobić coś ala pamiętnik :lol:

Także przez ten miesiąc doszło parę szczepek acr + lps euphilie acany itd. 

Zacząłem podawać w miarę regularnie (2x w tygodniu) aminokwasy dla korali. Zauważyłem dość duże przyrosty na koralach po tych amino. Do przyszło trochę dino, które odchodzi powoli już. Z tygodnia na tydzień zauważam spore zaniki tego badziewia. Konsumpcja korali na ballinga w miesiąc podwoiła się. teraz leję po 80ml dziennie KH i CA. Magnezu podaje 40 ml dziennie. 

Parametry z dziś 

Po4 dwa testy robiłem z rana 0.00 po karmieniu 0.02

KH 6.4 Podnosząc balling o 10ml do góry

Ca 380 adekwatnie do KH

Mg 1320

PH 8.2

Ostatnimi czasy staram się wyregulować ballinga podnosząc go o 10ml ml co tydzień, KH tydzień temu było już 5.6 także zaobserwowałem mały skok na + a Ca 360

Podmiany co tydzień jak były robione tak są. Do tego dwa razy w tygodniu podaję jod i stront. I kropelki z metody probiotycznej codziennie.

Dodam parę zdjęć i napisze znów za miesiąc :D 

4.jpg

3.jpg

2.jpg

1.jpg

Edytowane przez Dexter2k13
dodanie zdjęć (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, =Fresz= napisał:

HAHA :D chciałbym, ale niestety nie mogę podwiesić lampy :) mam spady dachowe obite coś ala podbitką dachową, która jest strasznie elastyczna. A nie mam krokwi akurat nad zbiornikiem,ogólnie zastanawiam się nad zrobieniem jakiejś korony, ale niestety zbiornik jest dość blisko spadu co troche utrudnia zadanie :)

Edytowane przez Dexter2k13 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zbiornik się kręci już 13 miesięcy, jakiś super przyrostów nie ma, ale powoli do przodu. Metoda prowadzenia zbiornika bez zmian balling i probiotyki z afa. Fosforany i azotany zerowe. Balling regularnie podkręcany. Kilka zdjęć dla potomności. 732e00ed277a7fd66c6b98432996c626.jpg680d69c16b99beb891800bd442912270.jpg0eb6908af6a4e279ab73d590a5d5b456.jpgce4e9a42b87f484cf9337957f5a63939.jpg4c49c1fa844a8fc7b4394ab7d169f8bc.jpg61cf2595d4a0a0ab2db2050e5290df98.jpg

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zdjęcie aktualne, chyba czas na przesiadkę na coś większego. Niestety nie obyło się bez strat zarówno w pływającym życiu jak i w koralach (które głownie walczą o miejsce :( ). Stąd pomysł aby w dalszej przyszłości postawić większe szkło.

image0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie Ci korale porosły. Jaki litraż teraz planujesz? 


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Steron napisał:

Ładnie Ci korale porosły. Jaki litraż teraz planujesz? 

Dzięki :) Myślę nad litrażem ponad 1000 litrów w obiegu. Tylko teraz przede mną znowu sporo nauki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super progres, teraz dla kolorow mozna  by cos "pokombinowac" z barwa swiatla i moze z mikro.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.