Jump to content
Sign in to follow this  
Dramax

Akwarium 280na filtracji wewnętrznej

Recommended Posts

Witam , po dwóch latach z moim 60-cio litrowym akwarium czas przejść na coś większego. Chciałbym założyć akwarium 115x50x50 gdyż taką mam szafke i tyle miejsca . Co do obsady.. nie jestem profesjonalnym akwarystą nastawionym na ciężkie w hodowli spsy czy lps , w swoim dotychczasowym akwarium posiadam 2 błazenki , pterapogona , krewi czyszczącą , z korali głównie miękkie ( sarcopython , briareum , xenie , capnelle) , proste fungie które ładnie się trzymają . Nowy zbiornik ma być podobny , nastawiony na miękkie i proste lps , pare rybek ( napewno mniejszych ) . Zbiornik ma byc oparty na filtracji i odpieniaczu wewnętrznym także wiem doskonale , że większość będzie namawiać na sump bo bez tego nie da rady ;) tylko pytanie czy reefpack 250 starczy czy kupić lepszy odpieniacz ( nie planuje dużych ryb typu pokolce czy hepatus) tylko wtedy jaki filtr wewnętrzny na media? Coś aby zmieściły się wkłady typu purigen chemiclean i ceramika . Dalej co do sprzętu będzie lampa led ( jestem strasznie zadowolony z dotychczasowej lampy )zamawiana od jednego ze znanych użytkowników forum   , automatyczna dolewka i 2 pompy cyrkulacyjne rw8 . Z odpieniaczem jest mniejszy problem bo sporo tego jest , bardzien pytanie kieruje do tej filtracji zeby zmieścić wate ceramike i media . 

Edited by Dramax (see edit history)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam tusze 9004, akwarium ok 150l netto i przy moim karmieniu i podmieniam wodę średnio co 10dni i daje radę. Rybek było 7 niedużych i dawał radę. U ciebie prawie 2 razy tyle wody, przy dużej obsadzie koralowców i niedużej liczbie ryb może wystarczy. Pytanie czy z czasem nie będziesz chciał większych gatunków ryb, ja bym poszukam czegoś mocniejszego albo jak już masz tunze to rusz z tym zestawem a z czasem zobaczysz.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Share this post


Link to post
Share on other sites

a moze kaskada? versamax 3 lub seachem tidal 110. Media się spokojnie zmieszczą i nie zajmuje miejsca w akwarium

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kaskada troche malutka jak na taki litraz 
Do filtra z reef pack 250 wchodzi tyle samo siporaxu co do fzn3 o ile dobrze pamiętam. Ja bym dał panel filtracyjny na bocznej szybie jak masz możliwość i po kłopocie.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.