Skocz do zawartości
sebkar

Component B vs MicroE - Aquaforest

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Czy jest między nimi różnica ? (oprócz stężenia i ewentualnej wielkości dozowania). A

Micro E - Suplement zawierający skoncentrowane metale ciężkie. Podkreśla nasycenie kolorów u koralowców twardych.   Dozowanie: 1 kropla na 100l wody dziennie.

Component B - Przeznaczony jest do uzupełniania metali ciężkich w akwarium morskim. Suplement powinien być podawany przynajmniej raz w tygodniu w dawce 10 kropli na 10 litrów wody w akwarium lub 10ml (nakrętka) na 200l wody przy średniej obsadzie korali.


ponad 300 litrów solanki ........

100*50*55h + 60*40*40 sump

Skimz Oval SV203DC

Kessil AP700 + T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ten same produkty, różnią się skoncentrowaniem. Pytanie, czy potrzebujesz to dozować. W moim akwarium przy bardzo dużej obsadzie koralowej i podawaniu 1/4 zalecanej dawki (1 kropla na prawie 400 l), po tygodniu mam wysyp glonów na tylnej szybie, a koralowce ciemnieją. Jak podaje dwie krople tygodniowo to jest ok. Ja osobiście nie widziałem poprawy wybarwienia. Wręcz przeciwnie, jak zaprzestałem stosowania to kolory się poprawiły, pewnie za dużo było mikro.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi bardziej o różnicę w nazwie produktu , który w sumie działa tak samo. Przez to producent wprowadza, wg mnie, małe zamieszanie w swoich produktach ;)


ponad 300 litrów solanki ........

100*50*55h + 60*40*40 sump

Skimz Oval SV203DC

Kessil AP700 + T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.