Skocz do zawartości
Gość Paragon

Pytanie o wymiennik Ciepla Suszarka :)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paragon

Jak w temacie może znajdzie się ktoś co mi podpowie co zrobić z moim fantem już tłumaczę :)

Moja suszarka z pompa ciepła 5 dni po gwarancji padła hehe, jest to suszarka z pompa ciepła czyli ma kompresor i skraplacz jak w lodówce czy klimatyzacji, a ze jestem zawzięty rozebrałem srosza/boscha na kawałki :)

7nmaiv4SlMpN8FLVu-bb1WctUDyA-f_xK0pksGW5

 

Nom i znalazłem problem, super bosch ma dziurkę w skraplaczu przez który ucieka czynnik (prawdopodobnie od nowości), takie łajno robią dziurka wielkości mikro szpilki ale pod woda bąbluje czyli ucieka gaz :/

1pdw1l.jpg b986me.jpg

 

Dziura żaden problem jakoś sobie poradzę, mam sprzęt do lutowania, moje pytanie czy takie coś się nabija, taki koleś od klimatyzacji samochodowej albo stacjonarnej ogarnie mi to???

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można nabić   , Jaki czynnik znajdziesz w necie   , ale bosh miał chyba 134a  i R290  (propan) .

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
12 minut temu, SU1 napisał:

Można nabić   , Jaki czynnik znajdziesz w necie   , ale bosh miał chyba 134a  i R290  (propan) .

dzięki czyli do uratowania :) , na kompresorze mam taka tabliczkę tam jest R-134a

0m3RFErz78kG-IClWpULKfjx4Kkd1WVHsHncL39q

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Paragon napisał:

dzięki czyli do uratowania :) , na kompresorze mam taka tabliczkę tam jest R-134a

0m3RFErz78kG-IClWpULKfjx4Kkd1WVHsHncL39q

 

 

Foto nie widać . no to już wiesz jaki czynnik  , teraz albo do kumatego gościa od nabijania kompresorów albo jak jest zawór to i gość od klimatyzacji ( jak się lubi bawić ) da radę  . 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 minutę temu, SU1 napisał:

Foto nie widać . no to już wiesz jaki czynnik  , teraz albo do kumatego gościa od nabijania kompresorów albo jak jest zawór to i gość od klimatyzacji ( jak się lubi bawić ) da radę  . 

a dziwne bo ja widzę zdjęcie nawet w cytacie od Ciebie hehe, zaworu nie ma jest tylko rurka zagnieciona, pewnie przez nią fabrycznie wpuścili gaz potem ją zagnietli, czyli trzeba będzie kogoś poszukać od kompresorów, jeszcze raz dzieki, jutro podzwonię i popytam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstawiają trójnik i zawór serwisowy . 
3407494300_1452360500.jpg


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, SU1 napisał:

Wstawiają trójnik i zawór serwisowy . 
3407494300_1452360500.jpg

Aha dzięki no to fajnie muszę znaleźć jeszcze magika co mi to ogarnie myślałem ze sam polutuję ale to chłodnica aluminiowa, bosch się wypiął jeszcze chciał mnie naciagnąć na płatny serwis hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Paragon napisał:

Aha dzięki no to fajnie muszę znaleźć jeszcze magika co mi to ogarnie myślałem ze sam polutuję ale to chłodnica aluminiowa, bosch się wypiął jeszcze chciał mnie naciagnąć na płatny serwis hehe

Zrobi ci to gość co spawa aluminium . Lub kompleksowo robi klimę w samochodach ,mam kumpla za płotem nabija i spawa .
No serwisy muszą zarabiać he he  ... 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
6 godzin temu, SU1 napisał:

Zrobi ci to gość co spawa aluminium . Lub kompleksowo robi klimę w samochodach ,mam kumpla za płotem nabija i spawa .
No serwisy muszą zarabiać he he  ... 

no u mnie już tak nie wesoło może dasz namiar na kumpla wyslę mu sprzęt do roboty hehe hmmm ???? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Paragon napisał:

no u mnie już tak nie wesoło może dasz namiar na kumpla wyslę mu sprzęt do roboty hehe hmmm ???? :)

Zapytam czy mu sie chce w to bawić , bo raczej wybiera konkret roboty .

ps: ciekawe ile miejsc tam jest typu  ledwo ledwo trzyma ,bo to zwykle tak bywa że jak jedna wyszła to kilka może się pojawić w innych miejscach . 

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
5 minut temu, SU1 napisał:

Zapytam czy mu sie chce w to bawić , bo raczej wybiera konkret roboty .

ps: ciekawe ile miejsc tam jest typu  ledwo ledwo trzyma ,bo to zwykle tak bywa że jak jedna wyszła to kilka może się pojawić w innych miejscach . 

wiesz oglądałem je są w super stanie tylko na jednej rurce są wżery tak jak by od fabryki tak było, dali lipę co gorsza specjalnie szukałem sprzętu składanego w PL a nie w chinach, a tu zonk u nas nawet poskładać dobrze nie mogą

zapytaj jakby miał ochotę na taką zabawę, bo możliwe że w okolicy nie znajdę chętnego hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
W dniu 4.02.2019 o 17:37, SU1 napisał:

Zapytam czy mu sie chce w to bawić , bo raczej wybiera konkret roboty .

ps: ciekawe ile miejsc tam jest typu  ledwo ledwo trzyma ,bo to zwykle tak bywa że jak jedna wyszła to kilka może się pojawić w innych miejscach . 

hej jak tam widze że o mnie zapomnialeś :P

sam załatwiłem temat, ale w czasie jak szukałem kogoś do naprawy suszarki padła zmywarka 2 tygodnie po gwarancji heheeh też bosch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Paragon napisał:

hej jak tam widze że o mnie zapomnialeś :P

sam załatwiłem temat, ale w czasie jak szukałem kogoś do naprawy suszarki padła zmywarka 2 tygodnie po gwarancji heheeh też bosch

Hey , nie zapomniałem , ale heh ... mimo że gość zza płotu dotrzeć nie mogę :wacko: , ciagle było nie w czasie lub nie po drodze  . 
Piknie ... Zgadały się  . 
 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
13 minut temu, SU1 napisał:

Hey , nie zapomniałem , ale heh ... mimo że gość zza płotu dotrzeć nie mogę :wacko: , ciagle było nie w czasie lub nie po drodze  . 
Piknie ... Zgadały się  . 
 

hehe ok :P

Wiesz z jednej strony ich podziwiam że mają dobrych konstruktorów, ktorzy pięknie trafiają z postarzaniem produktu :) , z drugiej strony mnie wkurzają bo tak suszarka miała wyciek gazu chłodniczego prawdopodobnie od nowości w malej łazience dużo go tam nie ma ale mimo wszystko zdrowy pewnie nie jest, teraz ze zmywarka dobrze że jest różnicowka w domu bo awaria polegala na tym że zmywarka miała przebicie na grzałce i puściła prąd na obudowę do ziemienia gdybym nie miał różnicówki to było by wesoło, a tak od razu wyłączyła prad w całym domu, nie mam szczescia w lutym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Paragon napisał:

hehe ok :P

Wiesz z jednej strony ich podziwiam że mają dobrych konstruktorów, ktorzy pięknie trafiają z postarzaniem produktu :) , z drugiej strony mnie wkurzają bo tak suszarka miała wyciek gazu chłodniczego prawdopodobnie od nowości w malej łazience dużo go tam nie ma ale mimo wszystko zdrowy pewnie nie jest, teraz ze zmywarka dobrze że jest różnicowka w domu bo awaria polegala na tym że zmywarka miała przebicie na grzałce i puściła prąd na obudowę do ziemienia gdybym nie miał różnicówki to było by wesoło, a tak od razu wyłączyła prad w całym domu, nie mam szczescia w lutym :)

Wypas , u mnie już trochę latek działa jakoś bosek , a że zmywa na tle innych lux to nast będzie i bosch .
A luty , styczeń czy październik wq tak samo  , ja miałem jazdę w grudniu  . Taki tam sumaryczny prezent  puściej o 6k w kieszeni . :banghead


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
17 minut temu, SU1 napisał:

Wypas , u mnie już trochę latek działa jakoś bosek , a że zmywa na tle innych lux to nast będzie i bosch .
A luty , styczeń czy październik wq tak samo  , ja miałem jazdę w grudniu  . Taki tam sumaryczny prezent  puściej o 6k w kieszeni . :banghead

okolice grudnia i zaraz po nowym roku styczeń sa najgorsze, święta wypompowują wystarczająco kieszeń :) , powiem Ci tak bosch z przed kilku lat to nie ten sam bosch, ja przynajmniej się spażyłem i do marki już nie wrócę, teraz będę brał z jak najdluższa gwarancja :)

zgadzam sie co do zmywarki bosch jest super, ale co z tego jak ma wytrzymywać 2 lata, miałem amice to sprzedalem po 7 latach nadal sprawną, pomyslałem kupie boscha hehe

Ps. co do suszarki podobno wszystkie bez znaczenia na markę tak mają chodzi o te z pompa ciepla 2-3 lata i śmietnik, zawsze lub prawie zawsze ta sama usterka pompa ciepła najczęściej wyciek gazu, w serwisie nie naprawiają tylko wymieniają cały wymiennik którego koszt dorownuje cenie nowej suszarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robią coraz gorsze dziadostwo , szukałem lodówki ,załamka po opiniach . Kupiłem liebherr , zero funkcji , za cenę LG z kostkarką i bajerami . Ale zdała egzamin , zamraża wódkę z bidrony :clowning .Jest cicha i funkcja turbo  freezing -wypas  . Choć już czytałem że albo masz fux i chodzi latami albo po gwarancji pada parownik bo jest plastikowy , i nie ma możliwości naprawy . 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to samo co mogę dodać do cudownego sprzętu:

żelazko bosch zaraz po gwarancji poszła stopa z całą elektryką

tv samsung plazma jakiś czas temu po gwarancji zaczęła wywalać czarne poziome pasy :d

i pewnie znalazło by się tego jeszcze trochę taki szajs się nam serwuje, biznes się kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Wiem też osobiście że niektóre fabryki mają działy od "planowanego starzenia" produktu ale nikt się oficjalnie do tego nie przyzna, najbardziej mnie wkurza że produkujemy tyle śmieci z chęci zysku, ja mogę zapłacić za sprzęt więcej ok, ale niech popracuje 5-8 lat a nie 2 lata, żeby nie wywalać tego na śmietnik, kumpel z pracy jeden i drugi mają boscha od 2008r i nadal działają a te nowe sprzety są dokładnie przewidziane na 2/3 lata i koniec albo części są zespolone i ich nie wymienisz dam dla porównania moją suszarkę kupiona w 2017r ale pewnie na rynek wchodziła trochę wcześniej, tą suszarkę mogę rozebrać w mak i ją naprawić, w nowych juz zapomnij są tak zespolone części że przy awarii skraplacza czy wymiennika ciepła, wymieniasz połowę jak nie cała suszarkę trochę dla zainteresowanych jest tutaj:

https://natemat.pl/55777,dlaczego-sprzet-psuje-sie-tuz-po-gwarancji-to-planowane-postarzanie-producenci-wola-zebys-kupowal-a-nie-naprawial

Ogólnie sprzęt w tych czasach jaki kupimy nie ma większego znaczenia, ja stawiam na jak najdłuższą gwarancję, uśmiechnę się do Amic(y) mają program gwarancja + na 5 lat to jest ich gwarancja a nie ubezpieczenie, które często nic nie daje poza opróźnieniem portfela :/

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje beko zmywa już 5 rok co najmniej raz dziennie i odpukać złego słowa nie powiem. Wychodzi mi na to, że tureckie wynalazki nie są takie złe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, boo12 napisał:

moje beko zmywa już 5 rok co najmniej raz dziennie i odpukać złego słowa nie powiem. Wychodzi mi na to, że tureckie wynalazki nie są takie złe

no nie wiem u nas w firmie Turcy postawili maszyny za grube miliony euro i nie działają za dobrze w zasadzie mniej działają niż działają tak wiec :P

ale widzisz ja sprzedałem amicę po 7 latach działająca i pewnie działa do tej pory mowa o pralce a bosch nie moze uczciwie przepracować nawet 1/3 tego czasu hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety z tymi nowymi pralkami jest w ogóle kicha w tych starszych przynajmniej można było łożyska wymienić a te nowe wszystkie jak jedna mają klejone komory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
2 minuty temu, boo12 napisał:

niestety z tymi nowymi pralkami jest w ogóle kicha w tych starszych przynajmniej można było łożyska wymienić a te nowe wszystkie jak jedna mają klejone komory

no właśnie tak samo w suszarkach w starszych (bo 2 letnia boscha to już stary złom) jest komora skraplacza rozbieralna, w nowych jest już super funkcja autoczyszczenia wymiennika, wszystko zalane tworzywem nienaprawialne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U mnie Amica po zakończeniu okresu gwarancji zaczęła świrować, ma problem z odwirowywaniem. A żeby było śmieszniej to wygląda jak nówka i przewody jak i filtr jest drożny. Jestem właśnie na etapie wymiany jak już całkowicie klęknie. A jeżeli chodzi o Boscha to moja babcia ma i mama też tą pralkę już ponad 10 lat i działa bez zająknięcia do dziś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 minutę temu, fresz33 napisał:

U mnie Amica po zakończeniu okresu gwarancji zaczęła świrować, ma problem z odwirowywaniem. A żeby było śmieszniej to wygląda jak nówka i przewody jak i filtr jest drożny. Jestem właśnie na etapie wymiany jak już całkowicie klęknie. A jeżeli chodzi o Boscha to moja babcia ma i mama też tą pralkę już ponad 10 lat i działa bez zająknięcia do dziś...

no dokładnie jak pisałem kumple z pracy mają bosche z 2008r i dalej działają ale to z 2008r teraz polityka postarzania produktu się mocno skróciła

a co do tego wirowania Krzysiu to śmieszna sprawa nasza miała tak samo Amica nie chciała wirować lub czasami kończyła cykl bez wirowania, ale było przepięcie w domu (piorun strzelił hehe) dużo sprzętów sie popaliło a Amika nie co więcej zniknął problem z wirowaniem autentyczny temat z przed 2 lat hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.