Skocz do zawartości
arczi886

Projekt kostki 40x40x45

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po 4 latach przerwy przychodzi mi do głowy projekt kostki :) Co prawda za realizację zabiorę się pewnie w drugiej połowie roku ale w głowie poukładać sobie wszystko chce teraz

Kilka założeń:

- Kostka 40x45x40cm z czego 5 cm z głębokości przeznaczone na komin. Tu pytanie czy to dobry pomysł?

W kominie 2 spływy po 25mm  i powrót 20 mm.

- SUMP 35x30x30 trzy komory:

1. spływ+grzałka

2. siporax + spływ z algeascrubbera

3. powrót+wata

Na powrocie bypass na algeascrubber

- oświetlenie zetlight 1201 wifi

- grzałka 75W

-  powrót zasilany Newa Jet 1200 l/h

- falownik Jabeo SW-2

Zbiornik prowadzony będzie bez odpieniacza, planuję tygodniowe podmianki wody na poziomie 15%.  Całość chciałby wystartować na 4kg suchej skały , 2000ml siporaxu i 50% wody z podmiany. Jak już wspomniałem dodatkowo algeascrubber obliczony na 1 kostkę. Pytanie czy nie za mało/dużo? Start oczywiście wspomagany Special Blend w połączeniu z Nite Out II. Planowana obsada to 2 błazenki, miękkie i kilka LPS. 

 

Tyle jeśli chodzi o założenia, czekam na Wasze opinie i sugestie co do całego projektu :)

 


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć;

Moim zdaniem komin 5 cm to się nie uda. Pomijając fakt, że nie będziesz w stanie wsadzić tam ręki i przykręcić przelotów, to jeszcze jest kwesta, który szklarz wywierci otwory około 1,5 cm od krawędzi szyby?  Zakładając, że masz 5 cm przestrzeni, a największy otwór na śrubunek 2,5 jest na środku tych 5 cm, to z każdej strony zostaje +/- 1,5 cm lub mniej. Pamiętaj, że wywiercone otwory zawsze mają większą średnicę, od przelotu.

Jak Ty to widzisz? Coś źle zrozumiałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komin zewnętrzny i zrobiony z glową, to jest szansa. Odpieniacz, nawet mały jest nioceniony jako natleniacz. Nie lekceważ go.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Cześć;

Moim zdaniem komin 5 cm to się nie uda. Pomijając fakt, że nie będziesz w stanie wsadzić tam ręki i przykręcić przelotów, to jeszcze jest kwesta, który szklarz wywierci otwory około 1,5 cm od krawędzi szyby?  Zakładając, że masz 5 cm przestrzeni, a największy otwór na śrubunek 2,5 jest na środku tych 5 cm, to z każdej strony zostaje +/- 1,5 cm lub mniej. Pamiętaj, że wywiercone otwory zawsze mają większą średnicę, od przelotu.

Jak Ty to widzisz? Coś źle zrozumiałem?

Dobrze zrozumiałeś i masz całkowitą rację. Jakie zatem rozwiązanie proponujesz? Zrobić komin w którymś z narożników czy może 5 cm zwiększyć do 7 cm?

Cytat

Jeśli komin zewnętrzny i zrobiony z glową, to jest szansa. Odpieniacz, nawet mały jest nioceniony jako natleniacz. Nie lekceważ go.

Jakieś propozycje w temacie odpieniacza?


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij sobie jak koledzy zza oceanu rozwiązują przelew, wpisz sobie ghost overflow i możesz coś podobnego zrobić, coś na zasadzie wewnętrznego balkonu wtedy otwory masz w tylnej szybiei nie muszą być kilkanaście mm od krawędzi.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Konrad_Wwa napisał:

Zerknij sobie jak koledzy zza oceanu rozwiązują przelew, wpisz sobie ghost overflow i możesz coś podobnego zrobić, coś na zasadzie wewnętrznego balkonu wtedy otwory masz w tylnej szybiei nie muszą być kilkanaście mm od krawędzi.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Nie odpowiada mi to rozwiązanie niestety:)

 


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.02.2019 o 11:39, arczi886 napisał:

- oświetlenie zetlight 1201 wifi

Ta lampa będzie za słaba. Chyba, że planujesz trzymać tylko miękasy to styknie ale ogólnie nie ma za wiele niebieskiego światła. Skały też bym dorzucił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Cerb napisał:

Ta lampa będzie za słaba. Chyba, że planujesz trzymać tylko miękasy to styknie ale ogólnie nie ma za wiele niebieskiego światła. Skały też bym dorzucił.

Tak wiem, przez te kilka dni nieco zmieniły się założenia. Jak już ostatecznie wszystko będę miał ustalono to wrzucę cały setup.

Na pewno zmienia się pompa obiegowa i światło. Co do skały nie chcę gruzowiska ale możliwe, że dodam jeszcze 1-2kg


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.