Skocz do zawartości
Marqo

Odsysanie syfu z dna

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie macie patenty z czyszczeniem dna ? Dodam że nie mam piasku. Patent z wężykiem odpada ponieważ sumpjest piętro niżej . Może jakaś pompka z sokiem na końcu?

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 

 


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...

Ja tez nie mam piasku ze wzgledu na czystosc dna (urazy z poprzednich zbiornokow...LOL...)

Ustawilem cyrkulacje tak by detrytus ladowal w skarpecie sumpa a pozostalosc w dwoch czy trzech miejscach dna zbiornika i co rano odsysam te nocna produkcje za pomoca pipety co zajmuje mi niecala minute...

Tym razem postawilem na systematycznosc, czyli codziennie rano taki zabieg i podczas podmiany wody, nie ma wiele do zrobienia...

Gruszka pipety, ktora zakupilem kiedys po jakims czasie padla i zaczela pryskac, wiec wymienilem ja na troche wieksza i lepszej jakosci z apteki...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pipeta daje radę ale punktowo. Chciałbym zbierać również ogniska cyjano ze skal. Inne pomysły? Może jakiś odmulacz bez dzwonu na dole ?

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Marqo napisał:

Pipeta daje radę ale punktowo. Chciałbym zbierać również ogniska cyjano ze skal. Inne pomysły? Może jakiś odmulacz bez dzwonu na dole ?

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
 

Bakterie kz bio-mate. Czyszczą za Ciebie na błysk. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, dla syna napisał:

Bakterie kz bio-mate. Czyszczą za Ciebie na błysk. 

używam te bakterie i u mnie jakoś błysku nie ma .. :( syfek jest w akwa i w sumpie ,muszę go zbierać wężykiem podczas podmian


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, niwre37 napisał:

używam te bakterie i u mnie jakoś błysku nie ma .. :( syfek jest w akwa i w sumpie ,muszę go zbierać wężykiem podczas podmian

Jak długo je używałeś? Jesteś pierwszą osobą u której słyszę że to nie pomogło. Słyszałem że potrafią uszkadzać tkankę koralową, ale to w przypadku przedawkowania bo niestety one są agresywne. Natomiast stosowanie ich zgodnie z zaleceniem producenta nie prowadzi do niczego złego. 

Aaa kh poniżej 8 i wtedy działają jak czysciciele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już jakiś czas ,prawie 2 male buteleczki zużyłem i powiem szczerze nie kupie już więcej szkoda pieniędzy ,kh mam w okolicy 7.

Na początku wydawało mi się ze jest lepiej ze coś się dzieje  ze jest jakby mnie detrytusu teraz wiem ze się mi jednak  tylko wydawało .


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, niwre37 napisał:

już jakiś czas ,prawie 2 male buteleczki zużyłem i powiem szczerze nie kupie już więcej szkoda pieniędzy ,kh mam w okolicy 7.

Na początku wydawało mi się ze jest lepiej ze coś się dzieje  ze jest jakby mnie detrytusu teraz wiem ze się mi jednak  tylko wydawało .

To ja na rok zaprzestałem stosowanie tego. I w panelu miałem ok 3cm detrytusu. Stosuję znowu od dwóch tygodni i już mam tylko połowę tego, a skała coraz ładniejsza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również go stosowałem i szału nie było.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dla syna napisał:

Bakterie kz bio-mate. Czyszczą za Ciebie na błysk. 

Zgadza sie...

U mnie juz po pierwszym razie zauwazylem pozytywne zmiany...

W sumpie detrytusu tez prawie nie ma bo skarpeta wylapie, reszte zrobi przewymiarowany odpieniacz...

Skale postawilem tak by miala jak najmniejszy styk z dnem, dzieki czemu latwiej jest przedmuchac co tez jest u mnie rutynowe i tez zajmuje niecala minute...

Wczesniej odciagalem caly detrytus po nocy a teraz troche zostawiam, by kielze i slimaki tez cos zjadly a jest ich zatrzesienie, co jest moim nowym doswiadczeniem, gdyz w takiej ilosci ich nigdy nie mialem...

Pipeta stala sie moja magiczna rozdzka i wlasciwie nic wiecej nie potrzebuje...

Cyrkulacja to swieta rzecz a majac gole dno mozna z nia eksperymentowac bez limitow (U mnie wertykalnie ustawione gyre)...

Gdzies kiedys czytalem ze detrytus to najlepszy pokarm dla korali i wtedy nie rozumialem o co w tym chodzi, teraz wiem ze chodzi o ilosc i jej kontrolowanie...

 

 

 


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Iceberg napisał:

Zgadza sie...

U mnie juz po pierwszym razie zauwazylem pozytywne zmiany...

W sumpie detrytusu tez prawie nie ma bo skarpeta wylapie, reszte zrobi przewymiarowany odpieniacz...

Skale postawilem tak by miala jak najmniejszy styk z dnem, dzieki czemu latwiej jest przedmuchac co tez jest u mnie rutynowe i tez zajmuje niecala minute...

Wczesniej odciagalem caly detrytus po nocy a teraz troche zostawiam, by kielze i slimaki tez cos zjadly a jest ich zatrzesienie, co jest moim nowym doswiadczeniem, gdyz w takiej ilosci ich nigdy nie mialem...

Pipeta stala sie moja magiczna rozdzka i wlasciwie nic wiecej nie potrzebuje...

Cyrkulacja to swieta rzecz a majac gole dno mozna z nia eksperymentowac bez limitow (U mnie wertykalnie ustawione gyre)...

Gdzies kiedys czytalem ze detrytus to najlepszy pokarm dla korali i wtedy nie rozumialem o co w tym chodzi, teraz wiem ze chodzi o ilosc i jej kontrolowanie...

 

 

 

nie rozumiem ? albo rozumiem już sam nie wiem :) z tego co piszesz to nie jest to zasługa bakteri KZ bio-mate tylko mechanicznego czyszczenia :P To ze korale lubia takie "paprochy "w wodzie to się zgadzam bo jak co jakiś czas dam na max Gyre to mi robi niezły żur w akwarium a po chwili większość korali napompowana :) 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, niwre37 napisał:

nie rozumiem ? albo rozumiem już sam nie wiem :) z tego co piszesz to nie jest to zasługa bakteri KZ bio-mate tylko mechanicznego czyszczenia :P To ze korale lubia takie "paprochy "w wodzie to się zgadzam bo jak co jakiś czas dam na max Gyre to mi robi niezły żur w akwarium a po chwili większość korali napompowana :) 

Hej...

Jezeli chodzi o KZ bio-mate to zauwazylem roznice w ilosci detrytusu na dnie akwarium a wiadomo ze zawsze jakas jego ilosc musi byc co szczegolnie widac przy golym dnie...

Wyeliminowanie a raczej minimalna ilosc detrytusu to zasluga filtracji mechanicznej (skarpeta), odpieniacza, bakteri i dobrej cyrkulacji (zminimalizowanie martwych stref)...

Pipeta codziennie tez dmuchne na skaly a od czasu, kiedy zastosowalem KZ, skala "proszy" znacznie mniej...

Uzywam tez przy cotygodniowej podmianie bakterie Tunze Care Bacter, ktore tez ma wplyw na ogolna czystosc akwarium, oraz klarownosc wody, chociaz te bakterie zostaly zrobione z mysla o zbiornikach z podlozem...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z mechanicznego usuwania co jeszcze polecacie ? Może coś takiego ? NEWA PGR 2000


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.