Skocz do zawartości
Dareklisc

Pierwsze 45L, 2lata

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, tilk74 napisał:

Jak tam wrażenia z użytkowania odpieniacza QQ1. Nadal wywala mikro bąbelki i jak z głośnością ? . Pytam bo sam chce go kopic do 96 l akwarium  .

Dałem do spływu gąbkę o mniejszej gradacji i problem na drugi dzień z bąbelkami zniknal, co do buczenia fakt trochę buczy ale mi osobiście w niczym nie przeszkadza, narzeczona trochę marudziła ale po paru dniach jak zapytałem czy dalej jej to przeszkadza to nie wiedziała oco pytam ^^ po 3 dniach wyciągnąłem strzykawka ok 120 ml całkiem brązowego syfu. Ogólnie polecam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki .. Jutro wiec muszę wybrać się do sklepu na zakupy .

Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

01.03.2019

Po zmierzeniu parametrów testami saliferta wczoraj zawitali pierwsi lokatorzy. 2 tectusy i 2 nasariusy.

Nh3/4 - 0

No2 - 0

No3 - ~5

Po4 - 0

KH - ~8

Mam problem z brązowym pyłkiem na szybach, mogę czyścić co 2h i ciągle jest syf. Na skale to nie osiada, miejsce gdzie wyczyścił ślimak na skale od wczoraj jest ciągle białe a szyby co chwila brąz. Walczyć z tym jakoś czy zostawić aż samo się unormuje ? RO kupuje w akwarystycznym tds mierzone przy mnie 000 (nie mam miejsca u siebie na filtr). Leje bakterie sachem stability, w kaskadzie siporax wata na wierzchu wymieniana co 2-3 dni odkąd powiesiłem odpieniacz. 

Zmontowałem też koronę z twardego pcv. 

IMG_20190301_184649_Easy-Resize.com.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16.03.2019 po 42 dniach od zalania, po sprawdzeniu parametrów

Zasolenie 1.022

no3 ~2

Po4 ~ 0

Wybraliśmy się po pierwsze korale. Kupiliśmy Dunce, mała euphylie paraancore, miękkich miało nie być ale narzeczonej Rico yuma Orange się spodobał to wzięliśmy główkę :) w gratisie dostaliśmy mała gonioporke i jeszcze mniejszą acane. Puki co wszystko ok, już w 1 dzień były napompowane chyba maksymalnie jak się dało :) doszedl mały problem okazało się że koralia robi razem z fzn2 pralkę nie da się jej ustawić.jutro przytnę łopatki może będzie dmuchać mniej :)

IMG_20190318_191028_Easy-Resize.com.jpg

Edytowane przez Dareklisc (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem 1 podmianę, do termometrach przykleiłem makroglona glacilarie. Po podmianie wszystko lepiej się pompuje. Odpieniacz po zaniku pradu wylał mi 5L wody na panele.. narazie będzie bez.

Jako że nie wiem co to znaczy słaba/średnia/mocna cyrkulacja to nagrałem film może mi podpowiecie czy dobrze to na oko dobrze wygląda. 

 

Edytowane przez Dareklisc (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem dziś parametry.

Zasolenie 1.023 

Kh 7.7 (salifert)

Ph 7.8

No3 0 (salifert)

Po4 0 (salifert)

Wapń 320 (salifert)

Magnez 870 (salifert)

Żelazo - >0.05 test colombo jest przezroczysty 

Jod 0.01 (colombo)

2 dni temu zrobiłem pierwsza podmianę 3L . Jest sens przy takiej ilości korali dozować jakiekolwiek pierwiastki czy następna podmianę zrobić trochę większa i powoli to prostować ? Nie znam się za bardzo ale korale raczej nie wyglądają na takie którym czegoś brakuje, goniopora wypuszcza nowe polipy, u euphyli zauważyłem 2 mordki obok siebie. Dunca,grzyb i ta mała Acana też nie wyglądają zle.

Proszę o rady :)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mało jodu, dokup jakiś suplement. optymalnie 0.06. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieją się cuda z wapniem i magnezem. Mierzone niecałe 2 tyg temu salifertem

Mg 870 

Ca 320

1.025

No3 0,5

Po4 0

Za radą mądrzejszych od siebie zrobiłem w międzyczasie 2 podmiany po 10 L. Po 1 podmianie parametry skoczyły Mg 960, Ca 360, po paru dniach po podmianie Mg960 Ca 320, 2 dni temu znowu zrobilem podmianę dziś mierze parametry i cuda wianki Mg 990 a Ca 290 o.O mierzyłem 3 razy za każdym razem to samo, dla pewnosci zrobiłem świeżą solankę było 420.. w akwarium nadal tylko euphylia, goniopora, dunca, Acana i Rico yuma. No i makro glon glacilaria. Wszystkie korale poza Rico wyglądają ok, spuchnięte, dunca tworzy nowe główki, goniopora ma coraz dłuższe polipy , Acana jest połowę większa niż w sklepie.  W kaskadzie siporax, wata i 20ml siliout (od 2dni)

Co może być na rzeczy ? 

Edytowane przez Dareklisc (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2,5 miesiąca minęło , Ca i mg wyprostowane. Odpieniacz poszedł do szafy bo nie miał co robić a poziomy no3 , po4 niewykrywalne. 

Rico yuma rozpadł się byc może miał za czysto, opcje z światłem i cyrkulacja wyeliminowalem.

Lpsy jak na moje oko rosną całkiem fajnie. 

Do baniaczka trafiły maleńkie Szczepki zoa :)

alien antivenom, zz wowser, candy Apple Red , bebb , uttery . Doczekać się nie mogę aż się rozrosną bo są świetne, po głowę chodzi mi zrobienie baniaka z samymi ultra zoasami :)

Po tym jak yuma padła kupiłem reef roids. Karmiłem puki co 2 razy , jestem w szoku jak acanthastrea i euphylia pompuja się po tym zarelku (dostają do mordek) , natomiast niewiem co gonioporce nie pasuje, psikne jej pyłkiem to 2 dni polipy ma bardzo spuchnięte ale wyciąga je tylko troszke. Ogólnie żarło na plus :)

LRM_EXPORT_217880139136102_20190418_202342111-01_Easy-Resize.com.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja 

Od ostatniego razu w akwarium zdarzyło przewinąć się cyjano, aktualnie są bruzdnice które mam wrażenie że powoli ustępują. Szyby codziennie czyszczone bo zarastają glonem. Póki co się nie przejmuje , akwarium dojrzewa, co by się nie działo zwalam właśnie na to i od razu człowiek czuje się lepiej :D

Zauważyłem że KH wciągu tygodnia spada o 1,2-1,5 pmm (7,5-6) , podmiany do tej pory robiłem 4 L co 5-7 dni niestety jest to nie wystarczające żeby wyrównać parametry. I tu pojawia się pytanie co dalej ? Większe podmiany ? Czy zaopatrzyć się w prochy do balinga ? A może jakaś inna propozycja jak można poprowadzić tak małe akwarium :)

IMG_20190521_130054_Easy-Resize.com.jpg

Edytowane przez Dareklisc (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek a jesteś pewny testów i zasolenia ? Przy takiej obsadzie i podmianie 4 litry co 5-7 dni szczerze wątpię, że parametry lecą w dół. Bez nerwowych ruchów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy ważne do 2020 robiłem 2 razy dla pewności. Narazie nie będę kombinować jak będę miał po drodze to sprawdzę wodę w jakimś akwarystycznym. A zasolenie robię refraktometrem. Kalibrowalem na Rodi.

Jedyne co to Milka coś grymasi i czasami ma znaczna część polipów zamknięta.

Zoa też srednio zadowolone są ale tu z tego co mi wszyscy mówią to przez 0 azotany (według saliferta). Karmie 2-3 razy w tygodniu reef roids.

Euphylie widać że zadowolone na tej z zielonymi tipami pokazały się 3 główki jakieś 3 tygodnie temu ale stoją w miejscu nic nie rosną. 

W czerwcu wpadną 2 małe błazny albo 2 jakieś podobne rozmiarowo ryby. 

Po tych 3 miesiącach wyklarowała mi się wizja tego co chce mieć w akwarium , jedna strona akwarium to będą euphylie (w sumie jeszcze 3-4 chciałbym dopaść) każda inna poza glabrescen bo podobno tylko ta parzy korale z swojej rodziny. 

Piasek zostanie ale będę go powolutku przesuwać do tylu bo marzy mi się dywan na dnie ale jeszcze nie bardzo wiem co się nada żeby fajnie rosło pod moimi ledami, mam montipore talerzowa zobaczę jak ona sobie będzie radzić ale wolałbym coś bardziej kolorowego. Narazie szukam inspiracji :)

Edytowane przez Dareklisc (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.05.2019 o 01:46, Dareklisc napisał:

Euphylie widać że zadowolone na tej z zielonymi tipami pokazały się 3 główki jakieś 3 tygodnie temu ale stoją w miejscu nic nie rosną.

Po 3 tych tygodniach to one się dopiero zastanawiają , Kaj jo jest' P 3 miechach to coś widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja.

Akwarium ma się coraz lepiej syf z piasku znikł, skała trochę glonem porosła ale wprowadziłem ekipę remontowa 8 ślimaków : 1xastralium,

2x bumble bee

5x turbo.

Chłopaki zrobili robotę skala wygląda jakby ledwo była włożona. 

A noi najważniejsze :) w baniaku zawitała błazenada sztuk 2 :) karmie solowcem i czerwonym planktonem chodź tego drugiego nie bardzo chcą .

jeśli chodzi o sprzet to wymieniłem koralie 900 na jebao sw2 bo za cholerę nie umiałem ustawić tej małej pompki, teraz ładnie faluje a i syf tak nie osiada :) 

w lampie wymieniłem parę diod , wywaliłem 14000k zastąpiłem je 20000k i jedna 3500k, po tym zabiegu wkoncu udało mi się znaleźć optymalne ustawienia tak żeby i moje oko było zadowolone i żeby korale lepiej rosły, widać różnicę w tym jak się pompują i rosną :)

odpieniacz został wczoraj odlaczony od samego początku no3 stoi w miejscu a chciałbym żeby było ciut większe bo w akwarium same lpsy i parę miekasow.

Po wykończeniu soli reed sea , kupiłem tropical marine reef plus. Narazie ciężki o opinie bo jestem po 4 podmianie ale narazie na + rozpuszczalność .

Szyby i skala porosły mi setkami małymi  jakby białymi muszelkami ślimaków, szukałem co to i wydaje mi się że jakieś mikroskopijne rurowki. 

Obsada zwiększyła się dość sporo, chciałem mieć rozgwiazdę..  to mam.. znajomy ma dziesiątki asterin to przytuliłem jedną taka z czerwonym grzbietem, zauważyłem też że paleta mi się jedną albo dwie inne rozgwiazdy z tym że one są czarne i wielkości może 3-4 mm. 

Kielzy na potęgę , w nocy jak posiwece to piasek dosłownie się trzęsie. 

Próbowałem jakiś czas temu postawić Milkę na samej górze skały, jakiś tydzień polipowala słabo a po 4 tygodniach zaczęła tracić tkankę od dołu i środka szkieletu. Dziś ja wyrzuciłem. 

Ciągle spada mi KH bez widocznego ubytku Ca.

Zakupiłem już prochy, będę lać z ręki samo KH.

Tak akwarium wygląda po niecałych 6 miesiącach .

Może mi doradzicie ci dać na sam szczyt ? Tam jest naprawdę dużo światła, myślałem nad jakimiś lpsami ale niewiem które lubią takie grzanie :)

IMG_20190718_181655_HDR_Easy-Resize.com.jpg

Edytowane przez Dareklisc (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczyt oczywiście SPSy :) Fajnie prowadzisz akwarium, będę obserwował. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

mam tam jakiś plan jak akwarium ma finalnie wyglądać, powoli zbieram koralowce które mnie nakłoniły do założenia akwarium :) parę rzeczy jeszcze przybędzie, parę zniknie, kupiłem z początku euphylie cristaty, raczej zastapie je paraancorami, paradivisa, yayamensis bo znacznie bardziej mi się podobają :)

Będą blastomusy i acany różnej maści :) do tego zoasy które wpadną mi w oko i takie żeby mojej drugiej połowie się podobały, trzeba robić grunt pod większy baniak jak kiedyś dom postawie :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja,

Do akwarium 2 tygodnie temu wpadły spsy, ktoś miał wyrzucić to przygarnalem na próbę, jakieś montipory + acra. Tam gdzie były uszkodzone tkanka się odbudowuje, od wsadzenia widać nawet że porosły, acropora też odziwo nieźle jak na ten moment ogarnia. Jak narazie jestem zadowolony, nawet nie brzydkie te patyki :)

KH = 7, leje już 2x4 ml , przed pracą i po pracy . 

 

IMG_20190808_170049_HDR_Easy-Resize.com.jpg

IMG_20190808_165928_HDR_Easy-Resize.com.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja, 

No3 podnoszę NaNO3,leje fito, wapn i wodorowęglan sodu z stanlabu. Parę nowych zoa, gonioporka mega cukieras z niebieska mordka wypas jakich mało polecam ! Przyrosty widać na montiporach widać , acra ani nie rośnie ani nie marnieje jest ciągle taka sama tyle że nie polipuje, monti samarensis na samej górze rośnie ładnie ale polipy podkurczone i nie są tak czerwone jak z początku, może za wysoko jak na ledy.  Ogólnie jestem zadowolony z tego jak się wszystko rozwija . 

 

IMG_20191005_194627_HDR_Easy-Resize.com.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy mogłbyś podać jaką dokładnie ma szerokość na szybie qq1


Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qq1 lezy gdzies w szafie nie jestem w stanie sprawdzic :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ensso
6 godzin temu, Dejvix napisał:

Witam

czy mogłbyś podać jaką dokładnie ma szerokość na szybie qq1

Google nie gryzie...

protein-skimmer-reef-tank-coral-220-240v

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem ale juz przekonalem sie ze roznie to bywa dlatego wole sprawdzic u kogos kto posiada dany sprzet.

Trzymam kciuki za dalsze rozwijanie akwa i fauny


Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja , akwarium niecałe 11 miesięcy.

 

IMG_20191217_133344-01_Easy-Resize.com.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miała być nową lampa DIY ale udało mi się kupić za bezcen ai prime HD. Światło rewelacja ,przepaść między Ai a moją DIY. Dziękuję @szutarek78za wydrukowanie osłony na lampę, teraz można normalnie funkcjonować w salonie .

 

PKeYse.jpg

ARXmuj.jpg

c5mSX8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.