Skocz do zawartości
Mini

Zielona woda

Rekomendowane odpowiedzi

@Beti - ale ta nie jest dedykowana będzie płacz iż nie przepłukał i odpieniacz zaszalał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak i przede wszystkim dużo czytaj zanim coś kupisz i dasz bez sensu bo później są takie tematy jak ten ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, chwialek napisał:

@Beti - ale ta nie jest dedykowana będzie płacz iż nie przepłukał i odpieniacz zaszalał ;)

No tak...ja ją używam ale przeplukuje w Ro,sorry nie dopisałam:smile_tongue:


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mini nie kombinuj. Zostaw tak jak masz. A zooplankton żywy dodasz kiedy go dostaniesz. Nic na siłę bo czuję że czym głębiej w las tym więcej drzew. W międzyczasie poczytaj o filtracji, mikroorganizmach i tego typu rzeczach w zbiornikach morskich. Przeczytaj sobie to wszystko z naciskiem na zakwit fitoplanktonu oraz zakwit bakteryjny. Będziesz miał lekturę na kilka godzin. Wiele rzeczy się wyjaśni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, @Beti napisał:

Jasne ze nie musisz,nie odbieraj tego negatywnie,kup tą z linka

No dobra postaram się kupić ;)

1 minutę temu, dla syna napisał:

W międzyczasie poczytaj o filtracji, mikroorganizmach i tego typu rzeczach w zbiornikach morskich. 

Właśnie chyba będę musiał doczytać;)

1 minutę temu, dla syna napisał:

Przeczytaj sobie to wszystko z naciskiem na zakwit fitoplanktonu oraz zakwit bakteryjny.

O fitoplanktonie czytałem sporo, być może nie wszystko. Wiadomo że jeżeli nie ma co go zjeść to przy odpowiednim  oświetleniu będzie się mnożył. Część fitoplanktou stanowią organizmy jednokomórkowe które fotosyntezują. Dlatego żeby nie zababrać sprawy bardziej zasłoniłem akwarium ręcznikami. Wyczytałem gdzieś że warto podnieść poziom zasolenia ale też że nie warto robić podmian żeby nie dostarczać fito składników odżywczych. Poprostu pomyślałem że w tej wodzie też są bakterie no a że kolega miał tanio sprzedać to kupiłem i wlałem "ciut" ot tak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Watę,  a właściwie włóknine kupisz w hurtowni na ul. Pięknej na terenie Fotonu,  OWATA 200g/m2 WŁÓKNINA PUSZYSTA OVATA OCIEPLACZ

Edytowane przez andzior70 (wyświetl historię edycji)

577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, andzior70 napisał:

Watę,  a właściwie włóknine kupisz w hurtowni na ul. Pięknej na terenie Fotonu,  OWATA 200g/m2 WŁÓKNINA PUSZYSTA OVATA OCIEPLACZ

Dzięki za info. Następnym razem zanim coś kupię to się 10 razy zastanowię. To jest przestroga dla innych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Mini napisał:

Dzięki za info. Następnym razem zanim coś kupię to się 10 razy zastanowię. To jest przestroga dla innych. 

Zanim coś kupisz zapytaj na forum albo jak chcesz to możesz do mnie na priv 


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, andzior70 napisał:

Zanim coś kupisz zapytaj na forum albo jak chcesz to możesz do mnie na priv

Dobra, będę miał to na uwadze;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.02.2019 o 09:48, Alfik1980 napisał:

Tak jak pisze kolega.Kup żywą artemie i po kłopocie.Ożywisz zbiornik i przyspieszysz tym cykl azotowy.

Żywa artemia w baniaku! :Dpodzielę się jak będą rezultaty. 

Muszę pompę wyłączać czy artemii się coś stanie przez to? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solowiec żyje w wodzie słonej. Jeśli nawet padnie to rozpocznie cykl azotowy w baniaku. Pompa i odpieniacz cały czas niech pracuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Alfik1980 napisał:

Solowiec żyje w wodzie słonej. Jeśli nawet padnie to rozpocznie cykl azotowy w baniaku. Pompa i odpieniacz cały czas niech pracuje

Cykl azotowy już jest rozpoczęty. 

6 minut temu, Alfik1980 napisał:

. Jeśli nawet padnie 

Nie chciałbym żeby padł. Po to go kupiłem żeby pozbyć się fito. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Alfik1980 napisał:

Pompa i odpieniacz cały czas niech pracuje

Włączyłem wszystkie pompy i cały solowiec gdzieś wsiąkł, ale woda jest coraz czystrza. Są dwa wyjścia albo w solowiec padł ale w wodzie tej której był solowiec było coś innego, jakiś zooplankton, albo solowiec się pochwał w glonach lub skale. Jest to możliwe?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Mini napisał:

Włączyłem wszystkie pompy i cały solowiec gdzieś wsiąkł, ale woda jest coraz czystrza. Są dwa wyjścia albo w solowiec padł ale w wodzie tej której był solowiec było coś innego, jakiś zooplankton, albo solowiec się pochwał w glonach lub skale. Jest to możliwe?? 

Nie wiem jakie partie wód zamieszkuje solowiec, ale skoro jest widoczna poprawa po tak krótkim czasie od jego wpuszczenia to znaczy że działa. Zobaczysz jutro. Jeśli będzie woda lepsza niż dzisiaj to znaczy że solowiec żyje i wyzera plankton. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dla syna napisał:

Nie wiem jakie partie wód zamieszkuje solowiec, ale skoro jest widoczna poprawa po tak krótkim czasie od jego wpuszczenia to znaczy że działa. Zobaczysz jutro. Jeśli będzie woda lepsza niż dzisiaj to znaczy że solowiec żyje i wyzera plankton. 

Wcześniej było go bardzo dużo w akwarium. Poprostu pływał. Jak włączyłem odpieniacz to wsiąkł nawet nie wiem kiedy. 

Była poprawa po nocy. Teraz trochę gorzej to wygląda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Mini napisał:

Wcześniej było go bardzo dużo w akwarium. Poprostu pływał. Jak włączyłem odpieniacz to wsiąkł nawet nie wiem kiedy. 

Odpieniacz to zabójstwo dla organizmów żyjących w toni. Spróbuj go wyłączyć na noc i pozostaw włączone tylko obieg i cyrkulację 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, dla syna napisał:

Odpieniacz to zabójstwo dla organizmów żyjących w toni. Spróbuj go wyłączyć na noc i pozostaw włączone tylko obieg i cyrkulację

No to już po ptakach. Kolega wyżej napisał że mogę włączyć i tak zrobiłem. :( Teraz już trudno, najwyżej w poniedziałek się wybiorę jeszcze raz do sklepu. 

Zobaczmy. Wydaje mi się że w odpieniaczu był solowiec. Mam nadzieję tylko że całego nie wybił. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Mini napisał:

No to już po ptakach. Kolega wyżej napisał że mogę włączyć i tak zrobiłem. :( Teraz już trudno, najwyżej w poniedziałek się wybiorę jeszcze raz do sklepu. 

Spokojnie. Może gdzieś się zaczepił i część żyje. Wyłącz sam odpieniacz na noc i zobaczysz rano. 

Jeśli będzie gorzej to włączysz go ponownie i spróbujesz jeszcze raz tym razem bez samego odpieniacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, dla syna napisał:

Spokojnie. Może gdzieś się zaczepił i część żyje. Wyłącz sam odpieniacz na noc i zobaczysz rano. 

Jeśli będzie gorzej to włączysz go ponownie i spróbujesz jeszcze raz tym razem bez samego odpieniacza

2 osobniki znalazłem żywe jednak reszta pływa martwa. 

7 minut temu, dla syna napisał:

Spokojnie. Może gdzieś się zaczepił i część żyje. Wyłącz sam odpieniacz na noc i zobaczysz rano. 

Jeśli będzie gorzej to włączysz go ponownie i spróbujesz jeszcze raz tym razem bez samego odpieniacza

Znaczy w porównaniu do tego co było rano już jest gorzej. Będę musiał znowu po solowca do sklepu lecieć. 

Jak coś wlałem 10 takich małych woreczków w jakich sprzedają żywy pokarm. 

Edytowane przez Mini (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Solowiec zdechł chyba cały. Nwm właściwie rano akwarium wyglądało dokładnie tak samo jak przed wlaniem solowca. To co zrobiłem dzisiaj to włączenie odpieniacza na mokro, ustawienie pompy na przebieg około 6000l/h i ustawienie falownika na max tak żeby natleniał wodę. Nic więcej na razie nie będę robił i zobaczymy jaki to przyniesie efekt. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Minipuki co tak musisz zrobić jak zrobiłeś. Teraz są dwa wyjścia: albo zakupić solowca i wpuścić go na wyłączonym odpieniaczu ustawiając obieg i cyrkulację na minimum, lub wszysto ustawione na full, odpieniacz na mokro i zastosować lampę uv. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, dla syna napisał:

albo zakupić solowca i wpuścić go na wyłączonym odpieniaczu ustawiając obieg i cyrkulację na minimum, lub wszysto ustawione na full, odpieniacz na mokro i zastosować lampę uv

A czy to wszystko jest konieczne? Czy to samo nie zejdzie? 

Czy nie wystarczy poczekać aż te glony same zginą jak zabraknie pożywienia? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup uv i podłącz tak jak pisałem wcześniej 18w dwie doby i po klopocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mini

4 lutego założyłeś temat,pisaliśmy Tobie co zrobić,nadal nie kupiłeś lampy?:)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, @Beti napisał:

4 lutego założyłeś temat,pisaliśmy Tobie co zrobić,nadal nie kupiłeś lampy?

Zamówiłem dopiero, myślałem że artemia załatwi sprawę ale jednak nie tędy droga. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.