Skocz do zawartości
Mini

Zielona woda

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Artemia nie ale wrotka by załatwiła ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o cenę to tak jeśli o produkt to długo nie pociagnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, tomasz2 napisał:

Jeśli chodzi o cenę to tak jeśli o produkt to długo nie pociagnie

Czemu? Polecali mi 10 zł droższą na forum. 

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7619249747 o taką 

 

8 minut temu, tomasz2 napisał:

Jeśli chodzi o cenę to tak jeśli o produkt to długo nie pociagnie

Jeżeli nie taka to jaką lampę mam kupić? 

Oczywiście są lampy za 1000 zł ale to się chyba mija z celem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakimś czasie plastik w środku tej lampy od uv robi się kruchy będzie nieszczelna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, tomasz2 napisał:

Po jakimś czasie plastik w środku tej lampy od uv robi się kruchy będzie nieszczelna

A jaką lampę byś polecił? Taką żeby się nie zepsuła szybko i starczyła na długo? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie co pan chce zrobić pozbyć się fito czy hodować artemie?

Przecież odpieniacz pomógł bo była poprawa tylko nie chciałeś żeby artemia padła jak wyłączyłeś to znów się zielono zrobiło.

włącz pompy ustaw odpieniacz na mokro jak będzie wywalał mocno brudną breje to znaczy, że wywala Ci fito czyli pozbędziesz się tego czego nie chcesz. A artemie wyhoduj sobie w osobnym zbiorniku bez odpieniacza.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, KaZek napisał:

włącz pompy ustaw odpieniacz na mokro jak będzie wywalał mocno brudną breje to znaczy, że wywala Ci fito czyli pozbędziesz się tego czego nie chcesz. A artemie wyhoduj sobie w osobnym zbiorniku bez odpieniacza.  

Właśnie chodzi o to że nie wywala żadnej brei. Wcześniej tak teraz już prawie wcale. W gruncie rzeczy była poprawa ale niewielka. Artemia zdechła więc już po ptakach. 

4 minuty temu, KaZek napisał:

Przecież odpieniacz pomógł bo była poprawa tylko nie chciałeś żeby artemia padła jak wyłączyłeś to znów się zielono zrobiło

Mieszasz. Była poprawa jak odpieniacz był wyłączony. Jak włączyłem zrobiło się gorzej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Mini napisał:

Właśnie chodzi o to że nie wywala żadnej brei. Wcześniej tak teraz już prawie wcale. W gruncie rzeczy była poprawa ale niewielka. Artemia zdechła więc już po ptakach. 

Grzebiesz coś w wodzie odpieniacz wtedy nie pieni albo jest źle ustawiony. Co byś chciał po paru godzinach krystaliczną wodę? Była poprawa tylko go wyłączyłeś. Mi wczoraj przez cały dzień i noc na mokro odpienił z 200ml ale woda była jak błoto. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, KaZek napisał:

Była poprawa tylko go wyłączyłeś. Mi wczoraj przez cały dzień i noc na mokro odpienił z 200ml ale woda była jak błoto. 

Cały czas Mieszasz. Czytaj ze zrozumieniem. Kiedy odpieniacz był wyłączony to była poprawa. 

17 minut temu, KaZek napisał:

Przecież odpieniacz pomógł bo była poprawa tylko nie chciałeś żeby artemia padła jak wyłączyłeś to znów się zielono zrobiło.

Było zielono przez cały czas. Niezależnie czy coś było włączone czy nie. Jak była artemia też było zielono. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Mini napisał:

Włączyłem wszystkie pompy i cały solowiec gdzieś wsiąkł, ale woda jest coraz czystrza. Są dwa wyjścia albo w solowiec padł ale w wodzie tej której był solowiec było coś innego, jakiś zooplankton, albo solowiec się pochwał w glonach lub skale. Jest to możliwe?? 

Sorry ok.Nie będę mieszał tak to zrozumiałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co w tym dziwnego ze padł solowiec ??? inna woda do hodowli a inna w akwarium .Robilem kilka podejść do hodowli solowca w sumpie  i za każdym razem efekt był taki sam solowiec padał w końcu się poddałem.Gdyby nawet jakimś cudem przeżył to musiałbyś mieć naprawdę ogromna liczbę artemi by w szybkim tempie pozbyła się glonów załóżmy ze tak jest ze glony zostały zjedzone .Co bedzie z solowcem gdy zabraknie mu pożywienia ? zapewne zdechnie ...i jak to się będzie miało do parametrów w akwa ?...pewnie znowu będzie problem bo skocza parametry...kolo się zamyka  .

Ogranicz oświetlenie i daj ta lampę uv (aczkolwiek nie jestem zwolennikiem takich lamp) oraz weź/kup węgiel na wstrzymanie (dla siebie) bo takimi nagłymi skokami zrobisz więcej szkód niż będzie pożytku .


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, niwre37 napisał:

bo takimi nagłymi skokami zrobisz więcej szkód niż będzie pożytku

Jakimi skokami? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artemia uwielbia żyć w fito, ja tak wyhodowalam drugie pokolenie solowca, w gęstym fito, bez napowietrzania. Jednak to była sterylna hodowla. W akwarium z zywa skałą solowiec nie przezyje. Zabije go odpieniacz, cyrkulator, silny prąd wody, inne organizmy żyjące w skale. 

Poza tym  fito szybciej sie mnoży, niż artemia nadąży je wyjadac, więc tu bym nie szukala ratunku.

Najlepszym naturalnym pozeraczem fito jest wrotek. Wiem, bo go od 2 lat hoduję.  Muszę co 2-3 dni dolewac fito, bo go pożera błyskawicznie.  Ale odpieniacz wrotka też wytrzepie. Żyjące w skałach drobne organizmy, jak kiełże czy mysis też wrotkiem chyba nie pogardzą, więc nie zawsze uda się zlikwidowac zakwit za pomocą wrotka. Musiałbyś go wlać sporo, żeby nadążał się szybciej mnożyć, niż większe organizmy go zdążą zjeść.  

Najszybciej zadziała chyba lampa uv, choć ja bym jednak sprobowala najpierw dowalic zooplanktonu. Szkoda tyle dobrego zmarnować, kiedy można zbudować na tym łańcuch pokarmowy od podstaw. Wrotek zje fito, wrotka zjedzą eieksze organizmy, te większe z kolei będą świetna karmą dla korali i ryb.

 

 

 

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.02.2019 o 22:27, Nik@ napisał:

Najszybciej zadziała chyba lampa uv,

Lampa już podłączona. Z racji że nie mam jeszcze pompy podłączyłem pod obiegówkę. Wygląda zajefajne. Lampa 36w. Ile będę musiał czekać na efekty? 

received_2021693214593728.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.