Jump to content
SpCn85

Żywa skała

Recommended Posts

Cześć,

mam pytanie- jak to jest z żywą skałą? Czy właściciele sklepów chcą nas nabić w butelkę i sprzedają nam skałę ożywioną, czy rzeczywiście dalej mogą ją importować? Jednocześnie chce się dowiedzieć czy pytał ktoś w sklepie o przedstawienie pozwoleń na import i jakie były reakcje właścicieli sklepów, które ją proponują? Tak czy inaczej jak ktoś pisze np. "żywa z Indonezji" a sprzedaje ożywioną to przecież popełnia przestępstwo!

Proszę o info, uwagi,spostrzeżenia .. a może ktoś z właścicieli sklepów chce się pochwalić, że jego skała jest Żywa i przedstawić  dokumenty :)

Tak ma wyglądać żywa skała,a jak tak nie wygląda to jest tylko moczona i udawana ze jest żywa:D

Screenshot_20190112-073859_Google.jpg

Co do wyglądu to wiem o co chodzi..bo kilkanaście lat temu taką kupiłem! Było w niej wszystko- wężowidła, gąbki, asteriny, ślimaki, rurówki, nawet pistoletowa... Pytanie jest jedno! czy da się taką skałę jeszcze kupić, czy prawnie już to nie jest możliwe?

2 minuty temu, SpCn85 napisał:

Co do wyglądu to wiem o co chodzi..bo kilkanaście lat temu taką kupiłem! Było w niej wszystko- wężowidła, gąbki, asteriny, ślimaki, rurówki, nawet pistoletowa... Pytanie jest jedno! czy da się taką skałę jeszcze kupić, czy prawnie już to nie jest możliwe?

Szczerze?

Jedynie od morszczaka,wątpię czy w sklepie taką o jakiej piszemy dostaniesz,może ale cena 60-80 za kg (ale taką jak mówisz i z tego zdjęcia) ja wątpię;)

Nie da się. Był niedawno taki temat, też takiej skały szukałem. A może inaczej - da się, ale jest to nie opłacalne ;)

Ja mogłem mieć za 120zł za kg heh

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

5 godzin temu, fresz33 napisał:

Nie da się. Był niedawno taki temat, też takiej skały szukałem. A może inaczej - da się, ale jest to nie opłacalne ;)

Ja mogłem mieć za 120zł za kg heh

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

To się pochwał skąd może kupił bym sobie 

6 godzin temu, azgar napisał:

To się pochwał skąd może kupił bym sobie 

Dokładnie..można by dołożyć 2-3kg do suchej..zawsze to jakieś życie....

Crazycoral i w tamtym czasie odezwał się też Sohal. Zapytajcie te sklepy.

O ile dobrze pamiętam, to pod koniec roku ktoś zamawiał z whitecorals - 25 Eur/kg. Jakość miała ponoć urywać zadek.

W dniu 7.02.2019 o 21:40, heatbeat napisał:

O ile dobrze pamiętam, to pod koniec roku ktoś zamawiał z whitecorals - 25 Eur/kg. Jakość miała ponoć urywać zadek.

Cholera..daleko trochę :) Ale dzięki za info...szkoda, że w PL nie można już kupić dobrej...nawet za 2 razy taką cenę :(

W dniu 9.02.2019 o 12:01, Irmina napisał:

żywą skałę , o której wszyscy z rozrzewnieniem wspominają można sprowadzić z Austarlii ale jej koszt to tak ok. 100-120zł/kg, wiec raczej bez szans na sprzedaż 

Taki cytat z innego tematu. Także można dostać żywą skałę w Reefshopie.

Whitecorals wysyłają do naszego kraju. Inne sklepy z niemcowni też. Zapytaj jeszcze Seba z seafarm - chyba też był w stanie coś zorganizować.

Może głupie pytanie . Ale jaka różnice wam robi czy skałę ożywia skośnooki mieszkaniec wyspy . I robi to w oceanie. Czy sklep który ożywia w swoim obiegu z akwariów.  No chyba ze kochacie aptazję majano i inne plagi.