Skocz do zawartości
minor20

Około 385L przesiadka na morszczyznę :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie 

Od jakiegoś czasu jestem na forum. Czytam oglądam podziwiam aż mi gały wyłażą. I wreszcie zapadła decyzja zmieniam HOLENDRA na MORSKIE. I właśnie w tym temacie chciałbym prosić o waszą pomoc:

Na chwilę obecną posiadam :

Akwarium 140dł 50gł 55wys około 385 L (wklejony komin z 3 otworami)

Oświetlenie 2x54w T5 + 2x36w T8 + 1x30w Led

Komputer skalar v05 + sonda PH hydromet +co2 butla + elektrozawór

2x kubełek JBLe1200+eheim2126

Grzałka przepływowa 300 w

Moje pytanie jest takie bo wiem że filtry się nie nadają musi być sump co2 oczywiście do wywalenia ale czy reszta się na da.

Oświetlenie chciałbym zostawić na świetlówkach póki co. Czy wystarczy czy mam dołożyć?(Mam jeszcze zestaw 2x36w T8) Czy są świetlówki do morszczyzny?

W akwarium chciałbym mieć ładne korale kolorowe ( nie wiem dokładnie jakie może coś zaproponujecie)

Czy komputer skalar z sondą nadaje się do takiego typu zbiornika?

Posiadam pare akwawrii 80x40x40 czy mogę z niego zrobić sump? Czy lepiej kupić nowe?

Jaki powinienem mieć odpieniacz niestety ogranicza mnie wysokość w szafce odpieniacz może mieć max 60 cm bo szafka ma 65 ?

Jaka pompa Obiegowa i jakie falowniki ? 

Ile skały było by optymalnie ?

Co do rybek to fajnie by było jak bym mógł miec pokolca królewskiego, Zebrasoma flavescens, oczywiście błazenek, z resztą ryb zdaje się na was. 

Z góry dzięki za pomoc i wyrozumiałość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa dużo za słaba poszukaj na forach akwaria morskie z podobnymi wymiarami i zainspiruj się nimi :) Co do sumpa im większa powierzchnia filtracyjna tym lepiej


127c352cab2572c10ffbc4835c2962b7u1937a17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światło do wymiany, sumpa lepiej zdecydowanie zrobić od nowa największego jaki tylko wejdzie a butli i sondy nie wyrzucaj, moze się jeszcze przydać. :)


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała w okolicy 40kg ale to już zależy od aranżacji. Co do podłoża to niektórzy mają gołe szkło. Jeśli chcesz piach to proponuje grys koralowy gradacji 1-1,5mm w ilosci ok 15kg. Trochę za mało miejsca jeśli chcesz mieć odpieniacz z 5cm luzem od góry. Musi być niższy (ok 15cm wolnej przestrzeni nad). Ale w tym gabarycie napewno coś znajdziesz. Co do światła już wyżej zostało powiedziane. Dojdzie do tego automatyczna dolewka, a sump jak tam wolisz. Najlepiej zrobić od zera wykorzystując miejsce jak się da plus wolna przestrzeń na ew graty i dolewkę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co rozumieci przez to że światło do wymiany? kompletnie nowe czy te stateczniki i instalacja może zostać a wymienić świetlówki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie czy Reef Skim 500 nada się do mojego akwarium i czy 530 to dobra cena ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, minor20 napisał:

powiedzcie czy Reef Skim 500 nada się do mojego akwarium i czy 530 to dobra cena ?

Światło ~1W/1l  Czyli potrzebowałbyś z grubsza lampy t5 8x54W. Ewentualnie ledy.

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8x54w stanowczo za dużo. Mam podobne wymiary i 6x54 jest idealne.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, elespero napisał:

8x54w stanowczo za dużo. Mam podobne wymiary i 6x54 jest idealne.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Zalezy co kolega chce miec. Myśląc przyszłościowo kupiłbym lampe 8x54 predzej niz 6x54 a po prostu nie montował wszystkich świetlówek ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy też czy lampę chłodzoną czy jakiś wynalazek. Schłodzone 6x54w będzie ok na początek.


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może jaki LED do tego też powinien mieć 300 W ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LED 200W powinien dać radę na początek. Zwróć uwagę, że zazwyczaj po dobraniu odpowiednich ustawień rezygnujesz z części mocy i w praktyce zazwyczaj lampa 200 świeci tylko około 150W


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sith114 napisał:

Zalezy co kolega chce miec. Myśląc przyszłościowo kupiłbym lampe 8x54 predzej niz 6x54 a po prostu nie montował wszystkich świetlówek ;P

Trzeba wziąć też pod uwagę że akwarium ma 50cm a 8x54w np z ATI ma 45cm. Połowa światła będzie waliła po szybach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak bym na początek założył t5 4x39. Bo ja ogólnie chce tylko na środku budować nie na boki. Czy taka lampa zda egzamin ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli idziesz w polsrodki to zostaw to co masz, po co sobie głowę zwracać:)


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, wojtek-lodz napisał:

Jeśli idziesz w polsrodki to zostaw to co masz, po co sobie głowę zwracać:)

Ja tylko pytam. Ale moim planem jest zbudowanie na środku wyspy a na bokach ciałem mieć pusto. Ale wolę pytać kolegów z większym doświadczeniem. Niby cały czas świeciło by 160w . Zawsze mogę zbudować tak obudowę że tem moje 2x54w by też świeciło. Co ty na to 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.