Skocz do zawartości
Sebastiano

Kessil WE160 kontra Sirius Nano

Rekomendowane odpowiedzi

Podpowiedzcie proszę czy przypadku kostki 40x40x40 pod korale LPS będzie korzystniejsza używana lampka Kessila czy nowa Sirius Nano?Jakie są Wasze opinie i rady na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...

Nie wiem jak swieci ten Sirius, wiec nie porownam, jednak Kessil WE160 Tuna Blue to najlepsza lampa jaka mialem a jaj bliki powalaja...

Mam kostke 3x45 i w szczycie przez pare godzin kontroler podaje 60%...

U mnie tez same LPS'y...

Kessil ma tryb aklimatyzacji i pewnie nie bez powodu dostal ten program, gdyz mozna latwo popalic korale...

 

 


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za info.Mam możliwość zakupienia takiej lampki używanej około 1,5 roku.Rozumiem , że pełne jej możliwości tylko w zestawieniu z kontrolerem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, kontroler daje duzo mozliwosc a ja swoj kupilem troche po zakupie samej lampy...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się skusze na te lampkę.Kontroler zakupię najwyżej w pózniejszym terminie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Kessila 160WE od jakiś 2-3 miesięcy w swojej kostce (50x50x63) i mogę z czystym sumieniem polecić. Bardzo dobrze doświetla dno dając przy tym fajne refleksy. Opcjonalny kontroler to jednak duża wygoda - daje m.in. możliwość płynnego programowania mocy i barwy światła oraz wspomniany wyżej tryb aklimatyzacji. 

Edytowane przez eXo (wyświetl historię edycji)

c2146cd4380d7f0a5fe62d5a2d4e2c13u1900a17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Seba wracasz do morskiego świata? ;)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Krzysztof.

Tak.Ciągnie mnie do tego strasznie.Mam aktualnie kosteczkę holendra i równocześnie startuję z identycznym rozmiarem w morskim:PBrakuje mi tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Sebastiano napisał:

Podpowiedzcie proszę czy przypadku kostki 40x40x40 pod korale LPS będzie korzystniejsza używana lampka Kessila czy nowa Sirius Nano?Jakie są Wasze opinie i rady na ten temat?

Stawiam też kostkę 3x40 i osobiście zamówiłem nowa lampę sirius nano, dużo pozytywnych opinii jeżeli chcesz to jutro podeślę ci zdjęcia jak świeci bo jutro akurat ma dojść do mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Sebastiano napisał:

Hej Krzysztof.

Tak.Ciągnie mnie do tego strasznie.Mam aktualnie kosteczkę holendra i równocześnie startuję z identycznym rozmiarem w morskim:PBrakuje mi tego...

To startuj, jak będę w Nysie to wpadnę na kawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, elespero napisał:

To startuj, jak będę w Nysie to wpadnę na kawę.

:thumbup:

9 godzin temu, Seba28 napisał:

Stawiam też kostkę 3x40 i osobiście zamówiłem nowa lampę sirius nano, dużo pozytywnych opinii jeżeli chcesz to jutro podeślę ci zdjęcia jak świeci bo jutro akurat ma dojść do mnie

Co prawda Kessila już kupiłem ale chętnie zobacze na zdjęciach jak to wygląda.A zapytam przy okazji jaka filtracja?Sump czy kaskada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Sebastiano napisał:

:thumbup:

 Kessila już kupiłem 

To witaj w klubie...

Wiadomo jak bardzo nie lubimy reklam, ktore sa nachalne, denerwujace, ogolnie beznadziejne i powodujace efekt zupelnie odwrotny, jednak jest jedna reklama zupelnie inna od wszystkich i to miedzy innymi dzieki niej kupilem Kessila...

 


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna reklama.Faktycznie przemawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Sebastiano napisał:

:thumbup:

Co prawda Kessila już kupiłem ale chętnie zobacze na zdjęciach jak to wygląda.A zapytam przy okazji jaka filtracja?Sump czy kaskada?

Ja stawiam na sumpie 3x35 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i Kesilek w domu...

Lecz szczęście nie trwało wiecznie.Wydaje mi się że wentylatorek jest jakby za  głośny,bynajmniej dość słyszalny.Też tak macie w swoich lamkach WE160?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.