Skocz do zawartości
lapsiak84

Wysokość przegrody a pompa.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam pytanie o wysokość przegrody dla pompy obiegowej jebao dcp 10000. Przegroda bedzie miala wymiar 20 na 40 i chodzi mi o wysokość ostatniej przegrody.

 

Chce zrobic 25cm aby odpieniacza nie stawiac juz na niczym dodatkowo. Czy te 25cm wystarczy? Czy jak ruszy obieg to poziom wody spadnie i pompa bedzie lapac powietrze?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od tego jest automatyczna dolewka :)

 


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, lapsiak84 napisał:

 

Cześć. Mam pytanie o wysokość przegrody dla pompy obiegowej jebao dcp 10000. Przegroda bedzie miala wymiar 20 na 40 i chodzi mi o wysokość ostatniej przegrody.

 

Chce zrobic 25cm aby odpieniacza nie stawiac juz na niczym dodatkowo. Czy te 25cm wystarczy? Czy jak ruszy obieg to poziom wody spadnie i pompa bedzie lapac powietrze?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

ile przegród będziesz miał?


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25 cm spokojnie wystarczy jak ruszy obieg to sobie dolejesz wody do takiego poziomu jaki chcesz i taki będziesz utrzymywał:)


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sump bedzie mial dwie przegrody i bublle stop miedzy nimi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lapsiak84 napisał:

Sump bedzie mial dwie przegrody i bublle stop miedzy nimi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

czyli pierwsza odpieniacz 25 cm bo tak napisałeś a tam gdzie pompa musisz ustawiś dolewką max 23 cm wody aby nie było więcej jak 25 bo będzie odpieniacz wariował


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co za różnica ile będzie miał przegród liczy się tylko ta ostatnia i ona wyznacza poziom.


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, wojtek-lodz napisał:

A co za różnica ile będzie miał przegród liczy się tylko ta ostatnia i ona wyznacza poziom.

a taka że pierwsza gdzie będzie odpieniacz pisał że 25 cm wysoka i jeśli by miał jeszcze np dsb w środkowej komorze to musi być spadek w sumpie i ostatnia przegroda gdzie była by pompa nie może być 25 jak autor pyta tylko ze 23 cm


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli pierwsza odpieniacz 25 cm bo tak napisałeś a tam gdzie pompa musisz ustawiś dolewką max 23 cm wody aby nie było więcej jak 25 bo będzie odpieniacz wariował


Tak tak. Zapomnialem ze moge to dolewka wyregulowac. Niby pol roku przerwy od hobby a juz czlowiek nie mysli jak powinien.

Tak tez ustawie. Balem sie ze jak pompa zaciagnie obieg to bedzie za malo. Ale zapomnialem ze przeciez moge dodac wody heheh :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówił o komorze odpieniacza i komorze pompy a wcześniej to może sobie nawet 3 spadki zrobić.

No tak myślałem że zapomniałeś o tym drobnym szczególe że można po prostu wody dolać:)


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, lapsiak84 napisał:

 


Tak tak. Zapomnialem ze moge to dolewka wyregulowac. Niby pol roku przerwy od hobby a juz czlowiek nie mysli jak powinien.

Tak tez ustawie. Balem sie ze jak pompa zaciagnie obieg to bedzie za malo. Ale zapomnialem ze przeciez moge dodac wody heheh :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

i oczywicie nie zapomnij;) jak braknie prądu że trochę wody do sumpa spłynie i zrób tak aby pomieścił


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i oczywicie nie zapomnij[emoji6] jak braknie prądu że trochę wody do sumpa spłynie i zrób tak aby pomieścił


Cały sump będzie mial wymiar 120x40x50h


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, wojtek-lodz napisał:

Mówił o komorze odpieniacza i komorze pompy a wcześniej to może sobie nawet 3 spadki zrobić.

No tak myślałem że zapomniałeś o tym drobnym szczególe że można po prostu wody dolać:)

Ale ja nie piszę o wcześniejszych komorach ani autor tylko pierwsza komora to odpieniacz 25 cm i ważne o to o co pytałem czyli ilość komór potem.Jeśli jak napisałem było by w środku dsb i ostatnia komora pompa powrotna 25 cm to mija się z celem bo nie ma spadku

4 minuty temu, lapsiak84 napisał:

 


Cały sump będzie mial wymiar 120x40x50h


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

kurcze to spory i nie myślałeś aby go bardziej wykorzystać np.refugium i zrobić 3 komory


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli by miało być po odpieniaczu no to wtedy tak ale nic o nim nie mówił podajac tylko wysokości więc założyłem że nie ma go pomiędzy.


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, wojtek-lodz napisał:

Jeśli by miało być po odpieniaczu no to wtedy tak ale nic o nim nie mówił podajac tylko wysokości więc założyłem że nie ma go pomiędzy.

więc dlatego zapytałem o ilość aby uniknąć nieporozumień przy udzieleniu odpowiedzi


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kurcze to spory i nie myślałeś aby go bardziej wykorzystać np.refugium i zrobić 3 komory


W sumpie bedzie jeszcze oprocz odpieniacza filtr przepływowy z pompą i reaktor glonowy z pompą. A do tego jakies media. Moze troche zywej skaly.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lapsiak84 napisał:

 


W sumpie bedzie jeszcze oprocz odpieniacza filtr przepływowy z pompą i reaktor glonowy z pompą. A do tego jakies media. Moze troche zywej skaly.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

filtr glonowy to wykorzystują bardziej ludzie z braku miejsca w sumpie i dlatego wynoszą glony w filtrze do góry a u Ciebie tyle miejsca że ho ho i aż się prosi o komorę na glony ale to Twoje decyzje


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem Sylwestrze. Ja mialem tak wczesniej rozwiązane. Ale denerwowaly mnie glony plywające w sumpie i zapychające gąbki. A zawsze sie cos oderwie i poplynie. Tym razem chce miec to bardziej pod kontrolą. A w razie czego mozna latwiej z glonów zrezygnować. I filtr glonowy przerobic na cos innego.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, lapsiak84 napisał:

Wiem Sylwestrze. Ja mialem tak wczesniej rozwiązane. Ale denerwowaly mnie glony plywające w sumpie i zapychające gąbki. A zawsze sie cos oderwie i poplynie. Tym razem chce miec to bardziej pod kontrolą. A w razie czego mozna latwiej z glonów zrezygnować. I filtr glonowy przerobic na cos innego.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

to fakt,a jaki zbiornik masz docelowo bo sump wielki jak zbiornik;)


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to fakt,a jaki zbiornik masz docelowo bo sump wielki jak zbiornik[emoji6]


Zbiornik niewielki : 150x60x70h


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, lapsiak84 napisał:

 


Zbiornik niewielki : 150x60x70h


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

ładny wymiar,docelowo patyki czy mieszane korale


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tą komorą pompy i spadkiem poziomu wody w niej od parowania? Chodzi mi o dolewke bo nie wiem jaką pompe kupić, a dzieł techniczny z Hydora powiedział mi że najlepiej taka która uzupelniła by braki w 3 min. Z tego co pamiętam nie krócej niż 2.5 i nie dłużej niż 10min.

1. Czy ubytek odparowanej wody widać tylko w ostatniej komorze pompy powrotu a np. jak było jej około 2cm nad grzebieniem w akwarium to cały czas tyle będzie?

2. Czy może najpierw spada poziom w akwarium i przykładowo robi się jej tylko 1cm nad grzebieniem i stąd słabiej dopływa do ostatniej komory gdzie czujnik dolewki wyczuje obniżony poziom?

Może to trochę pokrętnie napisane ale czy odparowana woda to tylko komora pompy - jakiś litr wody, czy suma części akwarium+komora pompy - kaies 15l wody zanim załączy się dolewka?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ładny wymiar,docelowo patyki czy mieszane korale


Ze względów głównie upodobań głównie miękkie i LPS. Moze jakies montiporki czy stylophorki cos z tych prostrzych.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, mkkaczy napisał:

Jak to jest z tą komorą pompy i spadkiem poziomu wody w niej od parowania? Chodzi mi o dolewke bo nie wiem jaką pompe kupić, a dzieł techniczny z Hydora powiedział mi że najlepiej taka która uzupelniła by braki w 3 min. Z tego co pamiętam nie krócej niż 2.5 i nie dłużej niż 10min.

1. Czy ubytek odparowanej wody widać tylko w ostatniej komorze pompy powrotu a np. jak było jej około 2cm nad grzebieniem w akwarium to cały czas tyle będzie?

2. Czy może najpierw spada poziom w akwarium i przykładowo robi się jej tylko 1cm nad grzebieniem i stąd słabiej dopływa do ostatniej komory gdzie czujnik dolewki wyczuje obniżony poziom?

Może to trochę pokrętnie napisane ale czy odparowana woda to tylko komora pompy - jakiś litr wody, czy suma części akwarium+komora pompy - kaies 15l wody zanim załączy się dolewka?

 

 

odparowana woda odparowywuje z całości a poziom spada w komorze pompy powrotnej,dolewka działa na zasadzie pływaków i załącza się często przy spadku w ostatniej komorze jakiś 1 cm


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minutes ago, Sygen said:

odparowana woda odparowywuje z całości a poziom spada w komorze pompy powrotnej,dolewka działa na zasadzie pływaków i załącza się często przy spadku w ostatniej komorze jakiś 1 cm

Dzięki, czyli rozumiem że jedyny spadek następuje tylko w komorze pompy? Nie ma wstępnego obniżenia w akwarium co miało by chyba też wpływ na chlupania w kominie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.