Skocz do zawartości
iplouify

Lampa uv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od kilku tyg walcze z ogromnym zakwitem bakterii przy dojrzewającym baniaku, naturalne sposoby nie dają efektu. Jest coraz gorzej,
Chce kupić lampę. Wiem, że to będzie jednorazowy wydatek, dlatego chce ciąć koszta. Mam do was pytanie, szukam lampy na allegro. Znalazłem taka : 
https://allegro.pl/oferta/filtr-lampa-uv-10w-cuv-510-sterylizator-akwarium-7599406383 , 
Tylko do końca nie wiem na jakiej zasadzie to działa. To się podpina pod hydraulikę ? Byłem pewny, że to lampa taka jak zwykła, zawieszasz na akwa i tyle..
Mam kaskadę fzn-3 .. Akwa 42l. powiedzcie mi jak to podłączyć ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, iplouify napisał:

Witam, od kilku tyg walcze z ogromnym zakwitem bakterii przy dojrzewającym baniaku, naturalne sposoby nie dają efektu. Jest coraz gorzej,
Chce kupić lampę.

Siema, nie jestem jeszcze doświadczonym akwarystą morskim bo akwarium morskie posiadam trochę ponad rok ale jak się nie mylę to skoro zbiornik dojrzewa i nie ma w nim życia to wystarczy poczekać aż bakterie wyciąganą że skały to co mają czyli cała pozywke. I zaczną same obumierac później odpieniacz wywali resztę syfu jeżeli jakiś posiadasz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Grzegorz95 napisał:

Siema, nie jestem jeszcze doświadczonym akwarystą morskim bo akwarium morskie posiadam trochę ponad rok ale jak się nie mylę to skoro zbiornik dojrzewa i nie ma w nim życia to wystarczy poczekać aż bakterie wyciąganą że skały to co mają czyli cała pozywke. I zaczną same obumierac później odpieniacz wywali resztę syfu jeżeli jakiś posiadasz. 

Nie posiadam odpieniacza, skała jest sucha, piasku nie ma, wszystko sterylnie, wrzuciłem tylko w przeciągu 2 tyg 3 kostki artemii. Także tej pożywki dużo nie mają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej lampy potrzebujesz jeszcze zasilanie czyli pompę. Pompka do akwarium , wąż z pompki podpinasz na wejściu w lampie , z drugiej strony wąż na wyjściu z lampy jako powrót do akwarium. Producent podaje nominalny przepływ dla danej lampy . Ale myślę że 500l/h  dla 10w będzie ok tylko czy przy 42l nie wysterylizujesz i zabijesz wszystkiego na raz i zaczniesz zabawę od 0?

Weź jeszcze pod uwagę ilość wody potrzebnej do zalanie lampy i węży.

Edytowane przez Kajtek77 (wyświetl historię edycji)

Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, iplouify napisał:

Mam kaskadę fzn-3

Ja w słodkim miałem dedykowaną lampę do tego filtra wpina się na ssaniu pompy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.