Skocz do zawartości
Guban88ok3m

Start akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem na ostatniej prostej. Zostało mi do zamówienia filtr ro di oraz Skałka i testy. Mam też azoo 11in 1 dostałem nowe nie otwarte szkoda wyrzucić także chcialem startować na tym ale czy to wystarczy ? Akwarium będzie na suchej skale z erybki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Guban88ok3m napisał:

Witam jestem na ostatniej prostej. Zostało mi do zamówienia filtr ro di oraz Skałka i testy. Mam też azoo 11in 1 dostałem nowe nie otwarte szkoda wyrzucić także chcialem startować na tym ale czy to wystarczy ? Akwarium będzie na suchej skale z erybki.

ale o co pytasz? czy ci starczy testów??  
zzalej akwa i czkeaj testy potrzebne ci ddopiero po jakims czasie na no2 no3 po4. nawet odpowieniacza na poczatku nie potrzebujesz tylko falowniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaj ze zrozumieniem. Dostałem azoo 11in1 i czy to wystarczy żeby wystartować akwarium czy jakieś bakterie bądź pożywkę dodatkowo lać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test na no2 jest zbędny. Wystarczy obserwować no3. Kiedy no3 najpierw rośnie tzn że biologia przetwarza no2 w no3, a później no3 zacznie spadać. To świadczy o tym że no2 się skończyło i no3 zaczyna być usuwane. Czyli cykl azotowy się zamknął. Aczkolwiek dojrzewanie nadal trwa z tym że no2 już będzie niewykrywalne, więc test na no2 będzie zbędny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Azoo 11in1 to bakterie nie testy.
Co do dalszej Twojej wypowiedzi @piotrs przeczytaj co napisałeś.

Guban - nie znam tych bakterii, co bym proponował kup probio jak chcesz oszczędzać to 1 ampułkę - da radę na niej wystartować kosztuje około 5zł to nie koszt przy całej reszcie.
Tak naprawdę będziesz potrzebował testów NO3, (ten test będzie ci potrzebny w ciągu miesiąca) później testy Ca, Mg, kropelkowe natomiast test do PO4 zainwestuj w małą hankę bo warto. Ca Mg PO4 to za jakieś 2-3 miesiące :) 
Na jakiej soli startujesz? bo zakładam sucha skała, suchy piach, martwa woda i start nie mniej niż 2-3 miesiące :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak tak to są bakterie azoo nie testy poprzednicy chyba myśleli że o testach pisse. AF probiotic reef Salt. Tak jest sucha skala jak i piach woda też 100 niedojrzala. Startuje od 0 i liczę się z tym że potrwa to nawet kilka miesięcy ale tak chce . A na bakteriach jest napisane że doskonały jako biostatter dużo bakteri w butelce ale wolę zapytać czy w razie w coś domówić bo będę skalę zamawial za jednym razem chciałem 

Edytowane przez Guban88ok3m (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, chwialek napisał:

Tak naprawdę będziesz potrzebował testów NO3

Jaki test na No3 polecasz? Czytam test na reefhub i w zasadzie z każdym jest coś nie tak. Myślałem nad colombo ale ma niski zakres i raczej wybiorę saliferta


232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na start akwarium wybrał bym saliferta. Jak wartość spadnie w okolice 2mg/l można zmienić na colombo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@goclik dostałeś już odpowiedź ... sam dotąd mierzę salifertem do pełni szczęścia na obecną chwilę wystarczy mi wiedza iż jest w niskim zakresie :).
 

7 godzin temu, Guban88ok3m napisał:

AF probiotic reef Salt

@Guban88ok3m - ja Ci z tą solą nie podpowiem bo jej nie stosowałem i nie stosuję. Kwestię samego startu pozostawiam w opiece osób mających szersze pojęcie o stosowanej soli, metodzie itd. Sól AF budziła kiedyś wiele bardzo różnych emocji. Obecnie jak widać są piękne baniaki popierające metodę AF. Na nich się wzoruj i najlepiej uzyskaj wsparcie od osoby używającej soli rodzimego producenta...

@@Betipoprowadzisz świeżaka ? Z tego co wiem to stosujesz AF więc masz o tym szersze pojęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, goclik napisał:

 Myślałem nad colombo ale ma niski zakres i raczej wybiorę saliferta

Hej...

Tak podsumowujac testy, ktore uzywalem to Salifert wypadal najlepiej, mimo najnizszej ceny...

NO3 jest bardzo latwym do wykonania testem i zakres ma spory...

Mg tez dobrze sie sprawdza, mam maly problem czasami z Ca, gdyz ciezko wyczuc moment zmiany koloru, najlepiej to mi wychodzilo przy oknie w bezloneczna pogode...

Na Kh uzywam w tej chwili chyba nieznanego w Polsce (Moze sie myle?...) ,bardzo latwego i wydajnego Coral Shop CS...

Colombo nigdy nie mialem, czytalem tylko przychylne opinie...

PO4 nigdy mi sie nie zabarwil, i nie wiem po co go w ogole uzywalem...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, chwialek napisał:

Betipoprowadzisz świeżaka ? Z tego co wiem to stosujesz AF więc masz o tym szersze pojęcie

Co ja tam wiem...:D

 

@Guban88ok3m w jakim celu chcesz stosować sól probiotyczną na starcie? Prowadzenie akwarium na soli probiotycznej to jedna z metod poczytaj o tym,w pustym akwarium uwazam ze jest to zbędne,szkoda kasy,ta sól jest droga ale jak chcesz czemu nie.

Ja stosuję całą linie Af skoro się zdecydujesz na tą markę to polecam juz stosować wszystko,bedzie Ci łatwiej.

Probiotyczna sól się sprawdza genialnie w akwariach LPS SPS dużo obciążone,( przynajmniej w moim  skromnym alwarium)oczywiście do tego dzienne dawki bakteri itp.

Napisz ogółem co planujesz jaka obsada korali itd ...Soli die nie kupuje bo wiaderko jest ladne,tylko w jakimś celu,nie ukrywam że prowadzenie akwarium na soli probiotycznej trzeba się trochę naczytac oczytac itp 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ta sól została mi polecona w moim wątku żeby użyć od początku jako docelowej już . Miękkie lps od początku jeśli wesytsko wypali napewno sps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Guban88ok3m napisał:

Ogólnie ta sól została mi polecona w moim wątku żeby użyć od początku jako docelowej już . Miękkie lps od początku jeśli wesytsko wypali napewno sps

Ale moment moment,ja osobiście też Ci ją polecalam,ale to byla sól Af Reef Salt a nie Probiotyczna a to ogromna różnica.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, @Beti napisał:

.Soli się nie kupuje bo wiaderko jest ladne

Popatrz a samego ładnego wiaderka nie mogę się doprosić a chcę kupić :) i to już od dłuższego czasu wisi z uporem odnawiane moje ogłoszenie. Wiadra mają fajne.


 

44 minuty temu, @Beti napisał:

Co ja tam wiem...:D

Wystarczająco by nakierować startera ;) Goniopory masz piękne.... Jeśli będzie potrafił słuchać ze zrozumieniem, da radę wystartować i mieć ładny baniak. Niech słucha wszystkich , wzoruje się na jednym a słuchając niech wyciąga wnioski wspólnych cech baniaków prowadzonych na tej soli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, @Beti napisał:

Ale moment moment,ja osobiście też Ci ją polecalam,ale to byla sól Af Reef Salt a nie Probiotyczna a to ogromna różnica.

Tak mój błąd przy zamówieniu . Kurde ale wtopa już na początku ale już mam wiadro nie będę odsyłał poprostu jej użyje .. a zamawiając następne przejdę na tą polecona albo przejście na metode probiotyczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, chwialek napisał:

Popatrz a samego ładnego wiaderka nie mogę się doprosić a chcę kupić :) i to już od dłuższego czasu wisi z uporem odnawiane m

Chcesz takie wiadro 22litry skończy mi sie sól to ci prześle z probiotycznej


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 zajmie dużo miejsca dokładnie opisałem po co dlaczego i czemu :) - chcę od soli lub innego produktu 5kg chodzi o miejsce i kompaktowe ułożenie tego w szafce. W końcu ktoś się zlituje podzieli się odpadem plastikowym po zużytym produkcie. Jak widać szukam bez większego ciśnienia ale powoli mnie martwi fakt iż od 1 grudnia nikt nie zaoferował wysyłk/odbioru osobistego i odpadu :) .

Nic szukam dalej we właściwym temacie tutaj EOT niech kolega korzysta z właściwego wsparcia.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprostu źle wybrałem przy zamówieniu jedyne pocieszenie że kosztowala 120 zł po rabacie a reef Salt 117 normalnie więc użyje już tej a później przejdę na reef Salt chyba nic się nie stanie nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Guban88ok3m napisał:

Poprostu źle wybrałem przy zamówieniu jedyne pocieszenie że kosztowala 120 zł po rabacie a reef Salt 117 normalnie więc użyje już tej a później przejdę na reef Salt chyba nic się nie stanie nie ?

Nic sie nie stanie jak juz kupiłeś to użyj:)

Albo daj na targowisko i ktos odkupi,ja jestem prawie po promocji 20% wiec mam 22kg pełne

 

19 minut temu, chwialek napisał:

22 zajmie dużo miejsca dokładnie opisałem po co dlaczego i czemu :) - chcę od soli lub innego produktu 5kg chodzi o miejsce i kompaktowe ułożenie tego w szafce.

Mam 2szt po 5kg z dekielkami chcesz daj adres na Pw

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie juz nie będę latał jeśli nic się nie stanie i można przejść normalnie na reef Salt to spokojnie już użyje . Gdyby były jakieś przeciwwskazania to by poszła a poza tym poczytam o metodzie parabolicznej bo jak mówiłem mimo kostki 35x35x35 jakieś sps planuje a jest to mała kostka i czasem ta metoda może pozwolic mi obciążyć akwarium trzymając PO 4 NO3 nisko a chciałbym włożyć w akwarium ile się da  ale w pewnych granicach.

Edytowane przez Guban88ok3m (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.