Skocz do zawartości
darek1973

Wysoki pomiar cynku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Mam pytanie czy powodem wysokiego poziomu cynku w moim akwarium może być miedziana zaślepka na baterii z której płynie woda do filtra RODI? Zrobiłem test Tritona i wyszedł na poziomie 0.0424. Szukam przyczyny i tylko to znalazłem. Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyniki z ro czy z solanki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dajesz jakieś dodatki do wody czy czysta sól

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może coś metalowego wpadło do akwa? tylko cynk masz podwyższony czy inne metale również?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sól AF Probiotyczna plus af energy, af build, af amino mix, af af vitality oraz korallfluid JBL ( po1 kropli )

3 minuty temu, NAP napisał:

może coś metalowego wpadło do akwa? tylko cynk masz podwyższony czy inne metale również?

Tylko cynk. Reszta jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto zbadać ro, może właśnie tą drogą cynk dostaje się do akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u marinelab taki jest poprawny zakres  0.00 - 7.00 μg/l

więc bym się bardzo nie przejmował, nie stosuję tych specyfików, sprawdź czy nie mają w składzie metali ciężkich przecież korale też z tego korzystają 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, darek1973 napisał:

Sól AF Probiotyczna plus af energy, af build, af amino mix, af af vitality oraz korallfluid JBL ( po1 kropli )

To nie z tego,przyczyny trzeba szukać nie w soli i dodatkach.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, boo12 napisał:

u marinelab taki jest poprawny zakres  0.00 - 7.00 μg/l

Zależy w jakich jednostkach jest ten wynik w mg/l przedział to 0 do 0.007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to interpretuję jako 0,5 μg/l ale jeśli jest to podane w mg to przyczyny bym szukał w starej membranie i filtrze węglowym jeśli tyle jest na wyjściu, albo faktycznie coś wpadło do akwa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, darek1973 napisał:

Wcześniej robiłem test Marinlab i w wodzie ro również mam za wysoki poziom cynku w ml/l

jesli w ro masz cynk to albo membrana do wymiany albo zywica albo jedno i drugie .


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, darek1973 napisał:

poziom cynku w ml/l 

Marinlab podaję w μg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, niwre37 napisał:

jesli w ro masz cynk to albo membrana do wymiany albo zywica albo jedno i drugie .

Żywica ma ok 3 m-cy natomiast membrana niecały rok lecz miałem przypadek, że przez ok 30 min leciała przez nią gorąca woda

Teraz, boo12 napisał:

Marinlab podaję w μg

Ma podane w ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, boo12 napisał:

Marinlab podaję w μg

moje wyniki z marinlabu są w mg/l, więc może podaje w obydwu jednostkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w zależności od stężenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wysoki poziom cynku wyszedł w ro i w zbiorniku? Kiedyś nabierałem wodę do badań i okazało się że musiałem mieć na dłoniach (pomimo umycia) śladowe ilości tego pierwiastka. Woda nabierana widocznie obmywała mi dłonie. W testach wyszedł kosmiczny wynik cyny (przekroczona górna granica 137 razy) i cynku. Ponowiłem test i było ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, darek1973 napisał:

Żywica ma ok 3 m-cy natomiast membrana niecały rok lecz miałem przypadek, że przez ok 30 min leciała przez nią gorąca woda

nie wiem czy gorąca woda ma wpływ na membranie ale prawie rok to trochę duzo jak na membranę ,  zależy jeszcze ile wody przez nią przeszło ?

2 minuty temu, dla syna napisał:

Czy wysoki poziom cynku wyszedł w ro i w zbiorniku? Kiedyś nabierałem wodę do badań i okazało się że musiałem mieć na dłoniach (pomimo umycia) śladowe ilości tego pierwiastka. Woda nabierana widocznie obmywała mi dłonie. W testach wyszedł kosmiczny wynik cyny (przekroczona górna granica 137 razy) i cynku. Ponowiłem test i było ok. 

moim zdaniem to nie wina rak tylko źle wykonanego testu (no chyba ze masz dłonie z cyny :) ,gdyby było tak jak mówisz to większość z nas lub nawet  wszyscy grzebią w akwarium .Wiesz jaki były poziom cynku czy tez cyny? nie wspomnę o innych pierwiastkach.. :p

 

 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, niwre37 napisał:

 

moim zdaniem to nie wina rak tylko źle wykonanego testu (no chyba ze masz dłonie z cyny :) ,gdyby było tak jak mówisz to większość z nas lub nawet  wszyscy grzebią w akwarium .Wiesz jaki były poziom cynku czy tez cyny? nie wspomnę o innych pierwiastkach.. :p

 

 

Niby tak. Ale te ok 20ml zaczerpnięte było z dłoni trzymającej fiolkę do badań. Stężenie w baniaku zapewne było duuużo niższe. Aczkolwiek kolejny test wykazał cynę na poziomie zero. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, niwre37 napisał:

nie wiem czy gorąca woda ma wpływ na membranie ale prawie rok to trochę duzo jak na membranę ,  zależy jeszcze ile wody przez nią przeszło ? 

Gorąca woda prowadzi do zniszczenia membrany. Natomiast rok dla membrany to można by rzec nic. Oczywiście wszystko zależy od tego ile wody przez nią przeleciało i jak mocno zanieczyszczoną masz wodę na wejściu. Ja swoją membranę, przez którą leci woda nie tylko do akwarium, ale i do celów spożywczych, wymieniam co 5 lat.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

U mnie przyczyną była ocynkowana opaska zaciskowa na wężu powrotu jakieś 3 cm nad wodą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc. Dzisiaj przyszła membrana ale mam dylemat czy jej nie reklamować ponieważ była w otwartej folii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, darek1973 napisał:

Dziękuję wszystkim za pomoc. Dzisiaj przyszła membrana ale mam dylemat czy jej nie reklamować ponieważ była w otwartej folii.

raczej nie spotykana sytuacja (przynajmniej ja się z czymś takim nie spotkałem) ja bym reklamował ,przecież ona nie kosztowała 15zl żeby można było sobie pozwolić na robienie testu czy membrana jest sprawna czy tez nie ..


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten problem. Wysoki cynk 52ug. Test triton. Sól aquaforest probiotic salt. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.