Skocz do zawartości

Historia edycji

jacgues

jacgues

Cześć,

Mam akwarium 80x40x40 (128l). 

W srodku 21 kg zywej skały, 5kg zywego piasku, woda z dzialajacego zbiornika. 
Do tego filtracja za pomoca filtra kubełkowego z 1kg Maxspect BioSphere (dojrzewal tygodnie wczesniej w akwarium slodkowodnym), bioceramiką oraz 10l wielki reaktor z bioceramiką, grysem koralowym i 3-4 gatunkami makroalg, dominuje wczesniej wspomniane Spaghetti w duzej ilosci. Do tego chwilowo jest maly odpieniacz Resun 300, wkrotce zostanie zamieniony na Dymex z kostka lipowa i napowietrzaczem 150l/h.
Podmianki 10% tygodniowo, docelowo bez podmian, jak juz wszystko sie ustabilizuje.

Obecna obsada:
2x elegans, 2x krab czerwnonogi, 3x duzy slimak piaskowy, 2x duzy slimak ze stozkowa muszla, kilka-kilkanascie mniejszych slimakow z zywej skaly, rurowki male i duze, masa wieloszczetow, 2x krab perconon, 2 rodzaje LPS i masa miekasow. Calosc mieszka juz w zbiorniku od 1,5 tygodnia.

Leje Microb blend w duzej ilosci, zbiornik ma 3 tygodnie, parametry sa w normie, cykl azotowy zakoczony (praktycznie zero plag, minimalne ilosci cyjano w 1 miejscu na skale i okrzemkow w 1 miejscu na piasku. Wszystko pod kontrola bez moich interwencji, ekipe czyszczaca karmie raz dziennie krylem.

 

Chcialbym juz dodac ryby.
Docelowo interesuja mnie: mandaryn wspanialy, pterapogon, amphiprion ocelaris, chromis viridis, krewetka boksujaca, krewetka czyszczaca, babka piaskowa, garbiki.

W jakiej kolejnosci proponujecie zaczac je dodawac? Wydaje mi sie, ze Chromisy sa najbardziej wytrzymale.

jacgues

jacgues

Cześć,

Mam akwarium 80x40x40 (128l). 

W srodku 21 kg zywej skały, 5kg zywego piasku, woda z dzialajacego zbiornika. 
Do tego filtracja za pomoca filtra kubełkowego z 1kg Maxspect BioSphere, bioceramiką oraz 10l wielki reaktor z bioceramiką, grysem koralowym i 3-4 gatunkami makroalg, dominuje wczesniej wspomniane Spaghetti w duzej ilosci. Do tego chwilowo jest maly odpieniacz Resun 300, wkrotce zostanie zamieniony na Dymex z kostka lipowa i napowietrzaczem 150l/h.
Podmianki 10% tygodniowo, docelowo bez podmian, jak juz wszystko sie ustabilizuje.

Obecna obsada:
2x elegans, 2x krab czerwnonogi, 3x duzy slimak piaskowy, 2x duzy slimak ze stozkowa muszla, kilka-kilkanascie mniejszych slimakow z zywej skaly, rurowki male i duze, masa wieloszczetow, 2x krab perconon, 2 rodzaje LPS i masa miekasow. Calosc mieszka juz w zbiorniku od 1,5 tygodnia.

Leje Microb blend w duzej ilosci, zbiornik ma 3 tygodnie, parametry sa w normie, cykl azotowy zakoczony (praktycznie zero plag, minimalne ilosci cyjano w 1 miejscu na skale i okrzemkow w 1 miejscu na piasku. Wszystko pod kontrola bez moich interwencji, ekipe czyszczaca karmie raz dziennie krylem.

 

Chcialbym juz dodac ryby.
Docelowo interesuja mnie: mandaryn wspanialy, pterapogon, amphiprion ocelaris, chromis viridis, krewetka boksujaca, krewetka czyszczaca, babka piaskowa.

W jakiej kolejnosci proponujecie zaczac je dodawac? Wydaje mi sie, ze Chromisy sa najbardziej wytrzymale.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.