Skocz do zawartości
radek911PL

Plamy na szybie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szykuje właśnie powoli szyby do klejenia. Nie są one nowe gdyż akwarium miało 3 lata, rozciełem je do transportu i teraz pore je skleić. Problem w tym że na niektórych szybach pozostają jakby plamy. Próbowałem już octów, odtłuszczaczy, rozpuszczalników, skrobania, szorowania a nawet papierek ścierny i nic tego nie rusza. Czy glony wapienne mogły wejść w jakąś reakcję ze szkłem. Obawiam się czy silikon złapie te miejsca? Ma ktoś pomysł?

Pozdrawiam Radek

20190211_193149.jpg


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema Radek 

Lepiej odpuść zapodaj nowe szybki

Kiedyś też mi się chciało skleić z takich ale mi odradzono i to był dobra rada 

I tak zawsze wole zainwestować w nowe szkło niż zbierać coś z podłogi  

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można by polerować ale to żmudny i mocno upierdliwy proces jeśli to jest kwestia jednej szyby to zamówiłbym nową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wygląda jakby ktoś ciął fleksem i iskry spadały na szybę powodując zatopienie opiłków w strukturze szkła. Ja bym kupił mimo wszystko nowe szybki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dla syna napisał:

To wygląda jakby ktoś ciął fleksem i iskry spadały na szybę powodując zatopienie opiłków w strukturze szkła

To zdecydowanie nie to, wtopione opiłki szkła wyglądają zupełnie inaczej zresztą na opiłki jest metoda połowiczna bo zostają kraterki i śmieszna, ale działa nóż z zastawy stołowej i na zimnej wodzie skrobać szybkę (spawacze tak usuwali wtopione opiłki z szybek masek spawalniczych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wyglada, jakby się porobily w strukturze szyby jakieś mikrowżery. Jeśli jest to spód, albo tył, to nie ma problemu, ale jeśli są to szyby przez które będziesz oglądał życie w baniaku, to lepiej wymienić, bo widok estetyczny raczej nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odrobina wilgoci i tego nie widać. To jest tylko w miejscach które nie były czyszczone czyli komin głównie więc to nie problem bo odwróce szyby na "lewą strone" i będę kleił do czystej strony. Na głównych szybach raczej nie widać. Pozatym miejsca pod silikonem starym nie mają nic takiego więc dotychczasowe miejsca styku są jak nowe. Jest jakiś łatwo dostępny kwas mocniejszy od octu? Jak dla mnie to to albo osad albo jakieś wrzery w szkle. Tak czy siak raczej obejdzie się bez wymiany szyb, zwłaszcza że właśnie kupiłem to akwarium.


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie mam takie ślady na szybkach lampy. Krople wody które na nie chlapnely i odparował zostawiły miejscami takie ślady. Może szkło kiepskiej jakości. Jeżeli nie da się tego zeskrobac to żaden kwas nie pomoże. Można to jedynie spolerowac.  


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cilit kamień i rdza do  WC


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.