Skocz do zawartości
mich771

Lublin 300l plus sump

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po długich przygotowaniach  nadszedł czas na przesiadkę z akwarium doświadczalne 100 l na coś bardziej konkretnego a więc będzie tak:

-akwarium 90x55x60

-sump 70x40x40

-spływ 32, rewizja 32, powrót 25

-lampa Razor 160w 1600k plus docelowo jeszcze 4x39w

-sucha skała 30 kg plus 10 kg dojdzie z poprzedniego akwarium

-obieg jebao 3000 pewnie będzie za słaba  (w planach wymiana na jebao 5000 lub 6000)

-cyrkulacja 1x tunze 6045, 1 tunze 6025 

- odpieniacz blau scuma it110 kupiony do planowanego mniejszego akwarium wymienię go w najbliższym czasie (planuje deltek 1456)

-sól aquaforest reef salt.

Jak by ktoś miał jakieś uwagi to proszę pisać zawsze można coś poprawić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Wszystko zależy, jaka chcesz mieć obsadę, bo oświetlenie 320 wat na 300l. to aż za dużo. Myślę, że do razora wystarczy 2X39 w bulbach. Obieg na jebao 3000 wystarczy do 300l. Ja miałem na swojej jebalce 3000, na wspólnym obiegu 300l plus jeszcze małe 120l i wszystko hulało jak trzeba. Kiedyś wyczytałem opinię jakiegoś profesora, który się tymi sprawami zajmował - Twierdził, że obieg nie może być zbyt duży, szczególnie w przypadku refugium, które musi mieć czas na "przerobienie" wody w obiegu.

Jeśli planujesz jakieś dodatkowe filtry na media, czy reaktor wapnia, to wtedy lepsza bedzie pompa jebao 5000 i uwzględnienie tego w hydraulice - bajpasy do zasilania tychże wynalazków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa 3tyś. będzie mała. Będzie kręcić obiegiem ale zbyt słabo. A jeśli jeszcze dasz powrót dalej od komina i na rurze bypasy to już kicha;). Mocniejszą pompą możesz regulować przepływ w większym zakresie. Jeśli nie masz jeszcze szafki to pamiętaj jak największa. Nie na cały pokój :)ale by wszedł sump i było jeszcze sporo luzu. Mam 95x55 wys.90. Sump 80x40wys40. Wygodna obsługa :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na okres dojrzewania musi wystarczyć. Mam pompę 6045 i co myślicie dokupić drugą taką samą czy rw-8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.