Skocz do zawartości
Mini

Obudowa stelaża

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. Będę niedługo zabierał się za odbijanie stelaża. Chciałem to zrobić z czarnej płyty meblowej i zawiesić to na magnesach neodymowych. Tylko pytanie jak sobie poradzić z wentylacją? Akwarium stoi  dłuższym bokiem równolegle do ściany. Jak zrobić wentylację? 

Czy lepiej jakieś wolne przestrzenie zostawić? Prosiłbym o jakąś poradę bo nie bardzo wiem jak się do tego zabrać. Chciałem zrobić to na wentylatorach be quiet. 

I jeszcze jak zabudować komin tak żeby można było otwierać swobodnie szafkę? 

Mniej więcej chciałem osiągnąć taki efekt. 

Screenshot_20190213-091008.jpg

I czy akwarium utrzyma koronę z płyty meblowej? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A twarde pvc??? Ja u siebie mam 3mm białe twarde pvc. Korona i boki. Łatwy w obróbce, wzglednie tani materiał, zamawiasz na wymiar, lekki a więc magnesy (ja też je mam) dają radę. A jak nie podoba Ci się po czasie kolor to sam bez problemu jesteś w stanie okleić folią na jaki wzór chcesz. Obłożenie akwarium o wymiarach 70x60x50h, z koroną (sam kleiłem),stelaż 85cm wysoki z 3stron koszt około 400zł. Mam ponad rok i pewność, że następne szkło będzie tak samo wykończone. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dadario napisał:

A twarde pvc??? Ja u siebie mam 3mm białe twarde pvc. Korona i boki. Łatwy w obróbce, wzglednie tani materiał, zamawiasz na wymiar

Podbno pleśń się osadza 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo można powiedzieć o płytach meblowych - pleśnieją i gniją. Z dwojga złego tworzywo sztuczne lepsze - przetrzesz szmatą, albo ręcznikiem papierowym i po ptokach

okleiny w tej chwili kupisz jakie tylko chcesz. Ja swoje oklejałem wzorem carbon i wygląda bardzo fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, wiesiektbg napisał:

To samo można powiedzieć o płytach meblowych - pleśnieją i gniją. Z dwojga złego tworzywo sztuczne lepsze - przetrzesz szmatą, albo ręcznikiem papierowym i po ptokach

okleiny w tej chwili kupisz jakie tylko chcesz. Ja swoje oklejałem wzorem carbon i wygląda bardzo fajnie.

A jak zrobić dobrze wentylację  żeby ściana nie spkeśniała? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem, żeby moja obudowa czy ściana plesniała. U mnie jako wentylacja służy na jednej ścianie na dole 20dziur 10mm, a pomiędzy szkłem i koroną jakieś 3cm pasek na kable... Zero problemów, a od czasu przykrycia części sumpa i zbiornika dolewki zero wilgoci w szafce... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to jest twarde pvc ? Można to kupić w Leroy czy Castoramie ?

Jutro zamawiam stelaż i zbiornik z sumpem, za chwilę będę miał ten sam dylemat.

W okolicy W-wy meblarze są rozkapryszeni i nie bardzo chcą się podjąć tak "banalnej roboty" .


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://plyty.fabertec.pl/ tu można zamówić, docinają co do mm. Zamawiałem spienione pcv i wszystko na drugi dzień miałem 

Ja do płyty meblowej zamawiam neodymowe walcowe 12x10 mm wiercisz dziurę w plycie i wklejasz magnes. Ale to zależy jeszcze jaka waga plyty. 

Jak jeszcze nie masz surowca to tak jak dadario pisze bierz pcv do jest lżejsze i nie chłonie wody.

 

 

Edytowane przez KaZek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.02.2019 o 13:44, dadario napisał:

pomiędzy szkłem i koroną jakieś 3cm pasek na kable

A korona musi być zamknięta czy otwarta? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czytałeś o wymianie gazowej? O ph?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Mini napisał:

A korona musi być zamknięta czy otwarta? 

A chcesz otwartą czy zamkniętą??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Mini napisał:

A korona musi być zamknięta czy otwarta? 

Koronę mam położoną na szkle wzdłuż 3 boków, w tylnej części, pod ścianą jest 3cm szczelina na kable z cyrkulatorów, pełni ona również funkcję wentylacyjną sumpa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.02.2019 o 14:59, KaZek napisał:

Jak jeszcze nie masz surowca to tak jak dadario pisze bierz pcv do jest lżejsze i nie chłonie wody

A wtedy spienione czy twarde pod obudowę szafki? Bo przyznam szczerze że twarde jest dużooo droższe.

W dniu 13.02.2019 o 11:22, dadario napisał:

A twarde pvc??? Ja u siebie mam 3mm białe twarde pvc

A koniecznie musi być twarde? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Mini napisał:

A wtedy spienione czy twarde pod obudowę szafki? Bo przyznam szczerze że twarde jest dużooo droższe.

Ja mam korone ze spienionego jest lżejsze łatwiejsze w obróbce ale nie tak wytrzymałe jak twarde pcv.Spadł mi przód parę razy bo magnesy za słabe i sie troche powgniatał. Stelarz jak bym wcześniej pomyślał też bym zrobił z pcv 8-10mm.Jak chcesz na magnesy drzwi robic to pcv lepsze niż drewno bo lżejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, KaZek napisał:

Jak chcesz na magnesy drzwi robic to pcv lepsze niż drewno bo lżejsze

Myślalem o zdejmowanej pokrywie na same magnesy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty teraz o stelażu czy koronie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twarde i tak wychodzi taniej niż lakierowana płyta. Ja używałem 3mm, ale teraz wraz z doświadczeniem użyłbym 2mm albo nawet skleił 1mm twardą z 2mm miękkiej.  

@Mini ostatnio widzę, że prowadzisz na forum pod względem pytań. Zadałeś sobie chociaż trochę trudu i poszukałeś wcześniej jakiś informacji w istniejących już tematach??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.02.2019 o 09:05, dadario napisał:

ostatnio widzę, że prowadzisz na forum pod względem pytań. Zadałeś sobie chociaż trochę trudu i poszukałeś wcześniej jakiś informacji w istniejących już tematach??? 

Tak, w brew pozorom tak. Porostu już się nauczyłem że nawet jak coś było napisane, to lepiej być hejtowanym ale zapytać jeszcze raz. 

Właściwie połowę wolnego czasu, od około 4 miesięcy spędzam na czytaniu  forum. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
12 minut temu, Mini napisał:

Właściwie połowę wolnego czasu, od około 4 miesięcy spędzam na czytaniu  forum. 

To ciągle za mało :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, fresz33 napisał:

To ciągle za mało :P 

Oj tam. Przecież o wszystko się nie pytam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.