Skocz do zawartości
Tester

425L - Tester wraca do gry :)

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam. Zmieniłem go na 525L - zresztą z powodu rozszczelnienia :)

Film o przesiadce: https://www.facebook.com/Tropical.Poland/videos/1924828047916350

 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minutes ago, Tester said:

No powodzi nie było, ale niewiele brakowalo. Kupiłeś nowy?

tak, nówka jedzie i będzie jakoś w przyszły wtorek także za tydzień przesiadka (niestety muszę to na max 3 dni zrobić).
Oglądnąłem filmik częściowo i nie jest mi narazie do śmiechu ;) 
Teraz te dni będę pewnie wałkować googla szukając ile takich przypadków jest od RS.

Jakieś jeszcze nieprzyjemne rzeczy spotkały Ciebie przy tych zestawach RS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupiłeś wersję G2 to bedzie ok. W sumie to nie wiem, czy jeszcze sprzdają te stare.

Innych problemów nie miałem. W sumie to jest solidne akwarium.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, Tester said:

Jeśli kupiłeś wersję G2 to bedzie ok. W sumie to nie wiem, czy jeszcze sprzdają te stare.

Innych problemów nie miałem. W sumie to jest solidne akwarium.

Właśnie skończyłem oglądać film z przesiadki.
Muszę powiedzieć, że masz rękę do akwarium. Piękna sprawa.

Co do akwarium, to zamówiłem ten najnowszy model "REEFER G2+ XL-425 " i niby (tak twierdzi RS) w tej serii pewne rzeczy zostały poprawione i ulepszone (np wyloty z obydwu stron) także się trochę uspokoiłem bo myślałem, że G2+ jeszcze cierpi na okres wieku dziecięcego.

Jedna rzecz mi teraz siedzi w głowie po obejrzeniu.
Mówiłeś, że samo szkło to 130 kg.
Ty wnosiłeś na parter a ja będę musiał jakoś zatargać to szkło na 3 piętro domu z wąskimi schodami ;) 

Wiesz może ile tamto 425 ważyło? 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minutes ago, mazmaciek said:

a może lepiej przez okno jak byś miał kogoś ze zwyżką albo ładowarką teleskopową 

niestety odpada. Dom ma małe tarasy/balkony kaskadowe + trochę metrów ogrodu z tyłu, do którego nawet sprzętem ciężkim nie wjadę.
Coś czuję, że na zakrętach klatki schodowej trzeba będzie na jakimś styropianie 5 cm do pionu i jakoś stopień po stopniu to ogarnąć.
Na prostej w 2 chłopa to raczej nie będzie problemu.

Wcześniej z 200 tj 100x40x50 poszło bez problemu lecz to 8 mm opti-white było a tutaj będzie 15 mm float 120x60x50 i coś czuję, że o wiele cięższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artur przeczytaj wątek Norbiego. On 700l na 3 piętro wtaszczył i też po wąskiej klatce.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minutes ago, katani said:

Artur przeczytaj wątek Norbiego. On 700l na 3 piętro wtaszczył i też po wąskiej klatce.

mówisz o "norbi2222" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, ArturNano said:


Wiesz może ile tamto 425 ważyło? 
 

95kg - 425L to na luzie wtaszczysz. 

Tu asz instrukcję:

https://g1.redseafish.com/wp-content/uploads/2022/04/5501G2_REEFER-G2-Series-Operation-Manual_EN_FR_DE_JP_CH_-v22a-WEB.pdf


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wypożyczyć od jakiegoś szklarza uchwyty z przyssawkami. O wiele lepiej się dźwiga i manewruje. Ja tak w czterech chłopa wniosłem do mieszkania w bloku 910 litrów. 


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minutes ago, Ironista said:

Spróbuj wypożyczyć od jakiegoś szklarza uchwyty z przyssawkami. O wiele lepiej się dźwiga i manewruje. Ja tak w czterech chłopa wniosłem do mieszkania w bloku 910 litrów. 

zobaczę bez jak pójdzie(za bardzo nie mam pomysłu gdzie wypożyczyć lokalnie) 95 kg w dwójkę damy radę raczej bez problemu. Tylko ostrożność mega na zakrętach bo do pionu będę musiał stawiać bo na długość nie przejdzie.

Dobra, dzięki wszystkim za odpowiedź i pomoc.
Kończę spamować wątek Testera ;) 

Jak będę miał pytania a zapewne tak będzie to już w moim wątku

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.02.2024 o 12:27, Tester napisał:

Nie mam. Zmieniłem go na 525L - zresztą z powodu rozszczelnienia :)

Film o przesiadce: https://www.facebook.com/Tropical.Poland/videos/1924828047916350

 

Witam w klubie :czapkizgłów:) Miesiąc temu robiłem "przerzutkę" życia + skały z rozszczelnionego Reefera 350 do wersji V3. To jest ten sam czasokres dla większości osób, którzy kupowali te zbiorniki kilka lat temu. Właśnie się ta sama wada zaczyna objawiać hurtowo.

 

20231212_182502.jpg

20231215_194321.jpg

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć, że to dosyć odważne iść drugi raz w felerny produkt licząc, że nowa generacja będzie lepsza.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak, ale szkło po rabacie wyniosło ok. 2500zł, szafka z osprzętem, lampy zostały więc warto było to zagospodarować stosunkowo w prosty sposób. Po krótkich przemyśleniach doszedłem do wniosku, że jeżeli przetrwa toto 4-5 lat i zacznie po tym czasie ponownie przeciekać to wydatek nie będzie znowu taki znaczny i wtedy ewentualnie przesiądę się na coś większego. Trzymając się tej myśli pozbyłem się nawet rozszczelnionego zbiornika, żeby nie kusiło ponownie go sklejać, gdybym za te kilka lat zauważył rozszczelnienie nowego, bo i taką opcję planowałem, by mieć zapasowe szkło pod ręką.

Poprawka: to było jednak 3600zł. Przed chwilą zerknąłem na fakturę.

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 3 miesiące mailem takie wzmocnienie jak na zdjęciach. 

I w zasadzie nie musiałbym zmieniać zbiornika.

Z tym że te nowe.sa lepiej wzmocnione i powierzchnia klejenia jest sporo wieksza

 

received_1105093977348088.jpeg

received_3808819389340821.jpeg


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt. Komuś kto latami patrzył codziennie na swój zbiornik, pierwsze co rzuca się w oczy w nowej wersji to wyraźnie szersza spoina. W moim modelu jest teraz dodatkowo wklejone w spoiny coś na kształt ćwierćwałków z jakiegoś sztywnego tworzywa. Niektórzy twierdzą, że to jedynie ochrona spoin przed czyścikiem - inni, że jednak wzmocnienie i ulepszenie wadliwej wcześniejszej wersji. Czas pokaże.

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.