Skocz do zawartości
Liquidator

Wyniki testu ICP Wody demineralizowanej z Auchan

Rekomendowane odpowiedzi

Wyslalem ostatnio z ciekawości do testu ICP, probke wody demineralizowanej z Auchan. Wiem, ze czesc uzytkownikow forum uzywa tej wody w swoich akwariach. Dzisiaj przyszly wyniki wiec pomyslalem, ze sie nimi z wami podziele:

image.thumb.png.fdbbeffe4c4245547e3729a37ed2b092.png

image.png.ca70a622b24a79a5027a558f3f9fe80a.png

 

Jak widac jest troszke Baru, naprawde sporo miedzi..., Troche Litu, Krzem wyskoczyl poza skale tak go duzo, Troche cynku, fosforu, strontu i fosforanow. Ta miedz mnie zastanawia. Popdobno przedstawiciele producenta tej wody twierdza, ze do produkcji nie sa uzywane elementy miedziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Liquidator napisał:

Wyslalem ostatnio z ciekawości do testu ICP, probke wody demineralizowanej z Auchan. Wiem, ze czesc uzytkownikow forum uzywa tej wody w swoich akwariach. Dzisiaj przyszly wyniki wiec pomyslalem, ze sie nimi z wami podziele:

image.thumb.png.fdbbeffe4c4245547e3729a37ed2b092.png

image.png.ca70a622b24a79a5027a558f3f9fe80a.png

 

Jak widac jest troszke Baru, naprawde sporo miedzi..., Troche Litu, Krzem wyskoczyl poza skale tak go duzo, Troche cynku, fosforu, strontu i fosforanow. Ta miedz mnie zastanawia. Popdobno przedstawiciele producenta tej wody twierdza, ze do produkcji nie sa uzywane elementy miedziane.

Patrząc na wynik midz jest w normie. Czyli nie ma się czym przejmować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, nie jest to jakies krytyczne stezenie natomiast patrzac na ich wskaznik na stronie:

 

image.thumb.png.485ebd407696528765298dc8e38f6a9d.png

 

To wyglada jakby byla lekko za wysoko. Co ciekawe test ICP wody akwarystycznej wykazal zerowe stezenie miedzi:

 

image.thumb.png.8f6bf1c54347797c0374855656111aea.png

Edytowane przez Liquidator (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy wysłałeś tą wodę z opisem że to woda demineralizowana,czy słona?Bo jak pewno zauważyłeś ichniejszy reccomended level odnosi się do wody słonej a nie słodkiej.Tak dla ciekawostki NDS dla wody pitnej powiedzmy Na to 200 mg/l,a natomiast dla Cu aż 2 mg/l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyslalem jako woda RO. Jako slona wyslalem probke ze swojego akwa. Wyniki zamieszczam ponizej:

 

image.thumb.png.3eb08f99759e89da746e136835474eee.png

image.png.f92ee3ae3a2eb7efd2d6d9a43a9edbbf.png

Uzywam soli AF Reef Salt. Dolewki robie woda demineralizowana z Auchan. Akwarium ma obsade mieszana. Troche lps, miekkich i kilka sps. Do tego 6 niewielkich ryb, dwie krewetki, dwa mitraxy, 4 slimaki, 2 rozgwiazdy piaskowe. Dozuje ATI essentials pompa. Z reki leje stront, jod i aminokwasy. W sumpie mam purigen, phosguard i 1kg biospheres.

 

Zauwazylem dziwnie niskie zasolenie: 31 ppt mimo ze moj skalibrowany refraktometr pokazuje 33. Podnioslem zasolenie o 2 punkty natychmiast. Twardosc weglanowa mysle ze jest ok. Nie wiem czemu ale Glin (Al) wywalilo poza skale. Jod i stront lalem z reki i widze, ze mocno przesadzilem takze odstawiam to na jakis czas bo widze ze przedobrzylem. Lit jest zbyt nisko. Cyne wywalilo poza skale. Fosfor tak samo. Sod zbyt nisko. Wapn mysle ze jest lekko za wysoko, zmniejsze dozowanie. Magnez jest tez raczej ok choc chcialbym zeby byl na poziomie ok 1300 ale probuje go podniesc od 4 miesiecy i ani drgnie. Brom bardzo nisko. Na fosforany nie patrze bo jak wiadomo testy ICP nie pokazuja ich zbyt poprawnie.

 

Wiem co zrobic zeby Jod, Stront i ewentualnie fosforany zmniejszyly stezenie natomiast mam duza zagwozdke co moge zrobic z pierwiastkami, ktore mocno wyskoczyly poza skale: Glin, Lit, Cyna, Fosfor, Brom (choc tu mysle ze on jest lany wraz ze strontem takze zmniejsze dozowanie).

Edytowane przez Liquidator (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wodzie demi miałeś Cu a rozrabiając na niej potem solanke już nie ma Cu? :) Mi też wczoraj przyszły wyniki ICP od nich i z miesiąca na miesiąc Al rośnie i rośnie. Po4 i miedź też miałem mocno przekroczoną gdy moja hanka pokazuje 0.00. 

 

Zna ktoś absorber glinu do wody morskiej? Triton ma jakiś detox ale chyba na miedź tylko


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo źle świadczy o laboratorium.Bo co innego woda słona a co innego słodka, dwie zupełnie inne matryce.To tak jak byś dawał do badania wodę pitną,a laboratorium dawało ci NDS przy każdym pierwiastku ale dla ścieków,nie ma w ogóle żadnego porównania.To co jest obok napisane ( reccomended level ) nie powinno być dla ciebie żadnym odnośnikiem,a wręcz wprowadza to w błąd.Producenta wody demineralizowanej bardziej interesują NDS dla wody pitnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój kolega kiedys robił w firmie produkującą wode destylowana. Większosc robiona jest w kadziach miedzianych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, piotrs napisał:

 firmie produkującą wode destylowana.

a woda demineralizowana do DUŻA różnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.02.2019 o 12:21, Liquidator napisał:

Wyslalem jako woda RO. Jako slona wyslalem probke ze swojego akwa. Wyniki zamieszczam ponizej:

 

image.thumb.png.3eb08f99759e89da746e136835474eee.png

image.png.f92ee3ae3a2eb7efd2d6d9a43a9edbbf.png

Uzywam soli AF Reef Salt. Dolewki robie woda demineralizowana z Auchan. Akwarium ma obsade mieszana. Troche lps, miekkich i kilka sps. Do tego 6 niewielkich ryb, dwie krewetki, dwa mitraxy, 4 slimaki, 2 rozgwiazdy piaskowe. Dozuje ATI essentials pompa. Z reki leje stront, jod i aminokwasy. W sumpie mam purigen, phosguard i 1kg biospheres.

 

Zauwazylem dziwnie niskie zasolenie: 31 ppt mimo ze moj skalibrowany refraktometr pokazuje 33. Podnioslem zasolenie o 2 punkty natychmiast. Twardosc weglanowa mysle ze jest ok. Nie wiem czemu ale Glin (Al) wywalilo poza skale. Jod i stront lalem z reki i widze, ze mocno przesadzilem takze odstawiam to na jakis czas bo widze ze przedobrzylem. Lit jest zbyt nisko. Cyne wywalilo poza skale. Fosfor tak samo. Sod zbyt nisko. Wapn mysle ze jest lekko za wysoko, zmniejsze dozowanie. Magnez jest tez raczej ok choc chcialbym zeby byl na poziomie ok 1300 ale probuje go podniesc od 4 miesiecy i ani drgnie. Brom bardzo nisko. Na fosforany nie patrze bo jak wiadomo testy ICP nie pokazuja ich zbyt poprawnie.

 

Wiem co zrobic zeby Jod, Stront i ewentualnie fosforany zmniejszyly stezenie natomiast mam duza zagwozdke co moge zrobic z pierwiastkami, ktore mocno wyskoczyly poza skale: Glin, Lit, Cyna, Fosfor, Brom (choc tu mysle ze on jest lany wraz ze strontem takze zmniejsze dozowanie).

Stosuję sól Af od roku i też mam problem z glinem a ostatnio też z cyną, nie wiem czy to sól ale znalazłem parę innych osób, które tak samo mają z tym problem :/


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Moljzesz napisał:

i też mam problem z glinem a ostatnio też z cyną,

A to ciekawe , bo ja w ogóle nie używam soli a też mam problem delikatny z glinkiem.

Ro sam sobie robię .

A więc glinek pewnie do zbiornika dostaje się inna drogą niż woda ze sklepu czy też z solą .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Caban napisał:

A to ciekawe , bo ja w ogóle nie używam soli a też mam problem delikatny z glinkiem.

Ro sam sobie robię .

A więc glinek pewnie do zbiornika dostaje się inna drogą niż woda ze sklepu czy też z solą .

 

 

3 godziny temu, Moljzesz napisał:

Stosuję sól Af od roku i też mam problem z glinem a ostatnio też z cyną, nie wiem czy to sól ale znalazłem parę innych osób, które tak samo mają z tym problem :/

Kleiliście szczepki w akwarium przed wzrostem glinu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Gr4b3Q napisał:

 

Kleiliście szczepki w akwarium przed wzrostem glinu?

Coś tam kleiłem ale czy to było przed wzrostem nie pamiętam ale podejrzewam jeszcze że to może być skała ceramiczna.. A ten Sn?


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Gr4b3Q napisał:

 

Kleiliście szczepki w akwarium przed wzrostem glinu?

Tak, uzywalem jakies 3 tygodnie wczesniej dwuskladnikowego kleju do klejenia korali do kilku szczepek

W dniu 15.02.2019 o 12:30, Vertiscire napisał:

Na wodzie demi miałeś Cu a rozrabiając na niej potem solanke już nie ma Cu? :) Mi też wczoraj przyszły wyniki ICP od nich i z miesiąca na miesiąc Al rośnie i rośnie. Po4 i miedź też miałem mocno przekroczoną gdy moja hanka pokazuje 0.00. 

 

Zna ktoś absorber glinu do wody morskiej? Triton ma jakiś detox ale chyba na miedź tylko

Dokladnie tak. W demi wyszlo ze CU jest natomiast w akwarium juz jej nie ma. Moze sie z czyms wiaze?

 

Czasem plukam z sumpa gabki w kranowce, tak samo siatke do ryb. Staram sie wyrzymac wode i wkladam do sumpa. Moze stad te dziwne pierwiastki w akwa?

Edytowane przez Liquidator (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.