Skocz do zawartości
Adam98

Zanclus (idol)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chce kupić do swojego zbiornika Idola. Miał ktoś odczynienia z tą ryba ? Przeglądając forum czytałem ze jest ciężko przestawić go na pokarm mrożony, je tylko gąbki, a czasami wogole nic nie je i zdycha  Obecnie pewien sklep ma na sprzedaż Zanclusa ale jest z mojej strony obawa ze ryba ze sklepu po kupnie nic nie będzie jadła... Lepiej jest kupić Idola ze Sklepu czy wypływanego od kogoś prywatnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Żeby jadł tylko gąbki, ale on ponoć lubi zjadać koralowce. Jak chcesz ze sklepu to poproś żeby pokazali jak zjada mrożone pokarmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jacek56miał idola, ale na ostatnich zdjęciach go nie widać.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna rybka, moje marzenie. Wcześniej jakoś nie podobały mi się ale jak zobaczyłam w sklepie na żywo, rozmiar L to przepadła.

Idole dzielą się podobno na te, ktòre albo zjadają korale albo dopiero będą zjadać <_<...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam idola od ponad roku. Kupowałem go z duszą na ramieniu bo też naczytałem się że strasznie trudny do utrzymania i że lubi korale ... Tymczasem mój idol jest wielkim łasuchem i wcina wszystko co do baniaka wpada , od żywego przez suche na algach kończąc.  Korale wcale no prawie wcale go nie interesują. Czasem coś tam z nudów skubnie , jakiegoś  polipa i tyle. Żadnych szkód mi nie wyrządził. W zbiorniku mam praktycznie  full sps ale znajdzie się trochę  lps  i kilka miękkich .  co ciekawe nigdy nie widziałem żeby zainteresował się gąbką , a w zbiorniku mam jedną niebieską i kilka siedlisk dzikich.  Co myślę najważniejsze to to że ja swojego idola kupiłem co prawda w sklepie ale ktoś go po prostu odsprzedał. Był już nauczony jedzenia pokarmów.  Znajomy robił już 2 podejścia do idoli prosto z importu i w obu przypadkach zeszły po mniej więcej 2 tygodniach.  Jeżeli szukasz w sklepie upewnij się że je.  Ja zazwyczaj każdą rybę tak sprawdzam przed zakupem.  To nie gwarantuje pełni sukcesu ale jest przynajmniej większa szansa że u Ciebie ryba przeżyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Adam98 napisał:

Witam. Chce kupić do swojego zbiornika Idola. 

To jedna z najtrudniejszych ryb do utrzymania w niewoli; osoby "otrzaskane" w hobby o dużo większych zbiornikach dla tej rybki odpuszczają.

Odpuść i Ty, po co ci pierwszy trup w akwarium ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy kilka Zanclusów, wszystko zależy jak się trafi. Niektóre nic nie skubały lecz zdarzył się jeden taki egzemplarz co kosił równo wszystko. Zeżarł nawet zoanthusy a potem struty pływał 2 dni. Bardzo fajna rybka lecz jest loterią jak się trafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem już dwa podejścia do tej rybki... i mi sie odechciało, chyba pójdę na kompromis i kupie Heńka, zwróć uwage żeby idol nie był chudy bo większość tych w sklepach mizernie wygląda. A co do podgryzania to loteria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Heńkami mniej problemów ale niestety łapią ospę... (nasze miały)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby się jakiś grubiutki Idolek, jedzący mrożonki napatoczył to sama chętnie bym kupiła,a tak to jednak loteria. Z drugiej strony jak ktoś ma zdrową, jedzącą ( nie koniecznie LPS), rybę typu Idol to niby czemu miałby się jej pozbywać? Handlujac końmi sportowymi przez prawie pół swojego życia nie do końca w to wierzę... Ale może jednak trafi się w końcu okazja? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.