Skocz do zawartości
NAP

Planowana przesiadka na 500l

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, NAP napisał:

37 a co byś teraz wybrał zamiast Jebałki?

powiem szczerze ze nie wiem ,narazie nie planuje zmiany obiegu ze względów ekonomicznych :) nie mam nie potrzebnych pieniędzy ,ale może Ecotech,aquabee, ATB  ceny tych pomp sa powalające ale jak pisałem prawdopodobnie będziesz spać spokojnie 

14 minut temu, @Beti napisał:

Faktycznie jak pisał @niwre37 czasem była nie równa praca pompy ale po czyszczeniu znów pracuje normalnie,czyli i tak za tą cenę bym przy tej została w stosunku juz do 2 letniej pracy

u mnie tez byla poprawa na kilka dni :p a raczej nie o to chodzi by czyścic pompę co kilka dni ....ale cóż za ta cenę czego można wymagać .Ja dam juz sobie spokoj z Jebao ,na poczatku problem z pompami obiegowymi ,w grudniu padła CP-40 ,tydzień temu wysłałem DP-4 do serwisu bo się zepsuła(zawieszała się )  -ponoć w tym tyg.dostane nowa szt...tak wiec ja mam albo pecha albo to taki sprzet :( 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa jak traci moc wystarczy ją na chwilę podkręcić o parę % pozniej wrócić i działa normalnie. Ewentualnie przy braku prądu też się ustawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, KaZek napisał:

a chwilę podkręcić o parę % pozniej

Czyli jednak warto mieć zapas,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, NAP napisał:

Czyli jednak warto mieć zapas,

zapas warto ,nie wiem na ile to prawda ze spada po czasie  moc pompy ale jeśli to prawda a będziesz miał pompę wyżyłowana na max to może braknąć mocy :) 

14 minut temu, KaZek napisał:

Pompa jak traci moc wystarczy ją na chwilę podkręcić o parę % pozniej wrócić i działa normalnie. Ewentualnie przy braku prądu też się ustawi.

ale nie o to chodzi żeby przy niej grzebac ..moim zdaniem pompę włączam i ma działać bez kombinacji ,pozostaje tylko serwisowanie jej co 2-3 msc i to koniec:) 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, NAP napisał:

Czyli jednak warto mieć zapas,

Ja ją podkręcam góra 5% chwilę chodzi i zaraz zmniejszam i pomaga.

Moim zdaniem lepiej mieć żeby nie chodziła na wysokich obrotach no i dobre jak byś chciał bypass wstawić z czasem może sie przydać taka opcja jak byś chciał zasilić jakiś filtr.

2 minuty temu, niwre37 napisał:

ale nie o to chodzi żeby przy niej grzebac ..moim zdaniem pompę włączam i ma działać bez kombinacji ,pozostaje tylko serwisowanie jej co 2-3 msc i to koniec:) 

Oczywilo, zgadzam się z tym ale niemożna mieć wszystkiego w tym przypadku cena idzie w parze z jakością

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś ma nyos quantum 160 w podobnym litrażu? Jestem ciekawy czy warto dopłacać za większego brata. Producent niby podaję że 160 jest do 1000l, ale wiadomo jak to czasem jest z tymi opisami, w 160 pompa ma 18W, w 220 22W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im mniej wat tym mniejsze rachunki.Patrz bardziej na pobór powietrza niż na pobór energii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jam mam zamiar 220 wrzucić do ponad 1000 l w obiegu. Myślę, że u Ciebie 160 wystarczy. Ważniejszy jest pobór powietrza niż ilość W pompy, a 160 ma max 1500 litrów, taki pobór powietrza ma np. Bubble King DeLuxe 250 internal.  Myślę, że tu nie ma ściemy,  nyos quantum jest marką Whitecorals.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o Aqua Medic EVO 3000 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, jacekS napisał:

Aqua Medic EVO 3000

cena atrakcyjna, pytanie jak to pracuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe że można ją zawiesić poza sumpem a to miejsce wykorzystać, niezintegrowana pompa ze sterowaniem.

opinia jaką znalazłem:

hab das teil schon eine weile am großen riffbecken...die Leistung ist spitze.... bin sehr zufrieden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie odpieniek będzie w sumpie, tak myślę że ten Nyos  160 będzie w sam raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.