Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie jaki piasek polecacie? Akwa 150x46x46, 320l. Chciałem kupić reef flower Pearl Sand lub piasek aragonitowy z "akwarystyczny24" . Gradacja 0.5-1mm. Czy czasem nie będzie on zbyt drobny? Piasek nie będzie rozdmuchiwany? Jakie inne piaski polecacie? Zakładam opcję że będę miał babki kopiące. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Szukałeś odpowiedzi na forym?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, fresz33 napisał:

Szukałeś odpowiedzi na forym?

No tak jakby ale nie jest jednoznaczna. Każdy co innego pisze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, fresz33 napisał:

Szukałeś odpowiedzi na forym?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

dzisiaj widziałem film na yotubie, i tam powiedziano że w USA jak ktoś na forum zada pytanie dostanie odpowiedz chociażby ktoś zadał to pytanie ileś tam razy wcześniej a u nas zaraz ktoś go odeśle do szukania. Zastanawia się dlaczego w USA ludzie potrafią być dużo bardziej życzliwi niż u nas w Polsce. Może byśmy się tego nauczyli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, rmatysiak napisał:

dzisiaj widziałem film na yotubie, i tam powiedziano że w USA jak ktoś na forum zada pytanie dostanie odpowiedz chociażby ktoś zadał to pytanie ileś tam razy wcześniej a u nas zaraz ktoś go odeśle do szukania. Zastanawia się dlaczego w USA ludzie potrafią być dużo bardziej życzliwi niż u nas w Polsce. Może byśmy się tego nauczyli ?

I wielu innych rzeczy

 

p.s 

Wiec polecam też czytać zachodnie fora  

Ave 

 

EDIT: 

Tak na szybkiego

http://nano-reef.pl/search/?&q=Piasek&type=forums_topic&search_and_or=or&search_in=titles&sortby=relevancy

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo  Polakom to najlepiej hejt wychodzi.

 

A jeśli chodzi o piasek to dla mnie najlepszy jest Colombo marine sand S ,

miałem "żywy" chyba bio-activ i to mąka nie piasek ,troche mocniej cyrkulacja pracuje i już go podnosi

potem miałem gruby Korallen-Zucht Korallensand Aragonit Natural i jest fajny ale do pół roku pokryły do algi wapienne i marnie to wyglądało , w 80 % wymieniałem na wspomniany colombo i jest ok ale coraz bardziej dążę do pustego dna :rolleyes: zaczyna mi się podobać jak koral do dna złapie i się po nim rozlewa , np favia

Edytowane przez Kris81 (wyświetl historię edycji)

8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bo w "Jułesej" wszystko jest inne:P poziom szkolnictwa niedorasta nam do pięt. Zapytaj o położenie europy to zaczną się drapać po głowie. Sorry ale skończyłem studia i mam trochę inne wymagania [emoji14]

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty znasz wszystkie kraje w Afryce?

Mieszkam tu i mogę powiedzieć ze ludzie są tu milsi i bardziej życzliwi dla siebie. Na początku mnie to drażniło ze każdy cię pyta jak leci i uśmiecha się pomimo ze cię nie zna. 

I nie prawda jest ze poziom szkolnictwa jest niski. Zobaczcie gdzie są najlepsze uczelnie na świecie. 

A to ze skończyłeś studia o niczym nie świadczy. 

Edytowane przez Valdi (wyświetl historię edycji)

75 gal 6x54w T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mini napisał:

reef flower Pearl Sand

ja mam taki w akwarium, nie narzekam. gradacja 1-1,5 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, NAP napisał:

gradacja 1-1,5 mm

To po to żeby nie leciało gdzie popadnie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie prąd wody go nie unosi tak bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mini napisał:

To po to żeby nie leciało gdzie popadnie? 

zalerzy tez co chcesz trzymac, babki rozgwiazdy czy wargatki zakopujace si w piasku nie moga miec ostrego i wiekszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, piotrs napisał:

zalerzy tez co chcesz trzymac, babki rozgwiazdy czy wargatki zakopujace si w piasku nie moga miec ostrego i wiekszego

Właśnie rozgwiazdy chciałem mieć. Babki może a wargatki już odpadają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Mini napisał:

Właśnie rozgwiazdy chciałem mieć. Babki może a wargatki już odpadają. 

a czemu wargatki odpadaja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, piotrs napisał:

czemu wargatki odpadaja?

Szczerze nic o nich jeszcze nie wiem. Jak na razie musiałbym o nich poczytać żeby je mieć w akwarium. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, piotrs napisał:

zalerzy tez co chcesz trzymac, babki rozgwiazdy czy wargatki zakopujace si w piasku nie moga miec ostrego i wiekszego

Moja babka cały czas przesiewa 2-3mm żwirek niema z tym problemu, rozgwiazdy też w takich widziałem:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reeflowers nie polecam dla babek. Wydaje się dość ostry.

Mam aragonit z akwarystyczny24 drobny i jest fajny.

I nie chodzi tu o hejt, że ktoś pyta, czy czytałeś inne tematy, których o piasku jest tu masa. Raz, od zakładania nowych tematów z tymi samymi pytaniami robi się smietnik na forum, dwa, że po coś przeciez ta wyszukiwarka jest ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.02.2019 o 15:14, Mini napisał:

No tak jakby ale nie jest jednoznaczna. Każdy co innego pisze. 

Teraz masz gotową odpowiedź  ? Innej się spodziewałeś  ? Przecież to normalne, że każdemu pasuje inny piasek. Ten który Ty wybierzesz i będzie dla Ciebie odpowiedni, komuś niekoniecznie musi pasować. To że dostajesz podpowiedź żeby poszukać tematów i się doszkolić to "hejt" ? Bo w stanach to milion razy na to samo odpowiadają, a tu SAMEMU polecają poszukać - no straszne po prostu, jak oni mogą ? EJ, HEJTERZY, NIE HEJTOWAĆ TYLKO GRZECZNIE ODPOWIADAĆ  ! ! !  A Wy drodzy "nowoposoleni" pytajcie, zdobywać wiedzy nie ma potrzeby, w razie jakichkolwiek wątpliwości z byle bzdetem  - pytajcie i jeszcze raz pytajcie. Tym sposobem zrobimy sobie nasze Polskie Stany Zjednoczone Polski. 


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, basterek-4 napisał:

To że dostajesz podpowiedź żeby poszukać tematów i się doszkolić to "hejt" ?

Ktoś tak napisał, bo nie widzę. :clapping

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam żywy piasek Nature's Ocean Bio Active-Natural White. Rozgwiazd, babka i ja jesteśmy zadowoleni;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największą zaletą żywego piasku jest nie to, że jest żywy ale to, że jest od samego pobrania przechowywany w wodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Marek Gr napisał:

Największą zaletą żywego piasku jest nie to, że jest żywy ale to, że jest od samego pobrania przechowywany w wodzie.

Jak dla mnie kupowanie "zywego" piasku nie ma sensu. Jest drozszy i pyli niemilosiernie. Nie mozna go wyplukac, bo straci większość swojej "żywości". Ten sam efekt osiągniemy kupujac zwykły, suchy piach i dodając bakterie, a jeszcze lepszy, jeśli dorzucimy kilka garści piachu z działającego akwarium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
12 minut temu, Nik@ napisał:

Jak dla mnie kupowanie "zywego" piasku nie ma sensu. Jest drozszy i pyli niemilosiernie. Nie mozna go wyplukac, bo straci większość swojej "żywości". Ten sam efekt osiągniemy kupujac zwykły, suchy piach i dodając bakterie, a jeszcze lepszy, jeśli dorzucimy kilka garści piachu z działającego akwarium 

szczególnie jak poleży w magazynie na ujemnej temperaturze, albo w upale taki będzie żywy :), ja dokładnie tak robilem przy zamówieniu rybek poprosiłem o dorzucenie garści piachu z dzialającego akwarium JM dala mi z 0,5 litra takiego piachu z 5 letniego zbiornika i to dopiero jest żywy piasek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.