Skocz do zawartości
Krisu

50 L w Bochni, miasto soli doczekało się solniczki

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, witam kolegów.

Chciałem się pochwalić swoim szkiełkiem.Akwarium m od początku lutego, na tą chwilę w piątek po 3 tygodniach wpuszczone pierwsze życie: krewetka czyszcząca, krab elegant, ślimak Turbo, ślimaki nasariusy w ilości chyba 5 szt. z czego jeden ok 2-3 cm reszta maluchy ok 3-5 mm

IMG_20190217_180813__01__01__01.jpg

I może jeszcze zestaw na jakim zacząłem: 

1. Akwarium od Aquela Nano Reef Duo 50L

2. Piasek żywy Blue Tresurę 5 kg

3. Żywa skala ok 4-5 kg tak na oko ;)

4. Kaskada FZN3 versamax

5. Grzałka Gold 75 od Aquela

6. Lampa LED od Aquela LEDDY SLIM DUO MARINE & ACTINIC 10W 

7. W kaskadzie Life Bio Fil od Aquaforestu

8. Sól Sea Salt Aquaforest

Akwarium zalane na początku 50% woda z działającego zbiornika reszta solanka.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy pobratymca :clowning. Chciałam zaznaczyć, że solniczka jest od dłuższego czasu w okolicach starego Tesco w Bochni w sklepie zoologicznym ;). I my też coś działamy ( Proszòwki).

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ale to sklep zoologiczny więc nie brałem pod uwagę :)

A tak na poważnie to tytuł trochę dla draki , miałem nadzieję że się ktoś odezwie bo nie widziałem na forum nikogo z Bochni.

A będąc w sklepie rozmawiałem z jedną z Pań która narzekała na słabe zainteresowanie produktami do akwariów morskich i nie mają na sklepie za wiele do solniczek.

Na szczęście Artemia jest więc będzie czym karmić obsadę :)

Nie wiem jak w pozostałych sklepach jeszcze nie zawitalem.

 

Arashi a może Alu jeśli pozwolisz :)

Zaczynacie od 840 L ?

Edytowane przez Krisu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, no może nie zupełnie.Ponad 8 lat temu mieliśmy 600litrow na pełnym zasoleniu z tetraodonami, Fish only, była chyba tylko Ksenia. Choć i ją po czasie rozdymki zjadly. 

Rybki sprzedałam po kilku latach do oceanarium. Od stycznia odpalilismy 840 litrow i zobaczymy jak to się dalej potoczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli juz jakieś pojecie macie. Kolega ma 900l i naprawdę robi wrażenie takie szkło. Ciesze sie bo za jakiś czas może będę miał okazję oglądnąć wasz kawałek morza ;) jak juz nabierze kolorów i życia.

Ja jeśli żona nie będzie mnie chciała wyrzucić z domu to po wakacjach pomyśle nad szkłem ok 300 L bo na takie znajdę miejsce, a kostka zostanie u córki w pokoju jako poligon doświadczalny, kwarantanna lub akwa do rozmnażania rybek. Czas pokaże czy starczy chęci :) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu żona miałaby mieć coś przeciwko?To super ozdoba salonu, ja sobie teraz nie wyobrażam nie mieć takiego mebelka w domu. Lepsze jak TV.

Kolega ma sklep czy w domu to 900l?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

900 L w warsztacie ( garaż zaadaptowany na warsztat) lub może pracownia to lepsze określenie :)

Nie pytałem dlaczego nie w domu ale może to wina tego że większość czasu spędza w warsztacie klejąc akwaria i składając hydraulikę i lepiej mieć rybki pod ręką.

Po za tym w warsztacie ma cały sprzęt do obsługi. Teraz jest na etapie budowy regałów pod akwaria do kwarantanny dla ryb, aby sprzedawane ryby można było obserwować przed dostawą do klienta bo zna przypadki zakupu ryb (nie wiem czy z własnego doświadczenia) ze sklepów i od innych hodowców które były chore np: na ospę itp i potrafiły zarazić całą obsadę w akwarium. Dlatego jest bardzo ostrożny w tym temacie jak sprzedaje ryby. 

Tak to wygląda u niego, na razie bez ryb dopiero przygotowuje obsadę do tego akwa. Puki co korale, krewetki, kraby i ślimaki rządzą :)

IMG_20190215_182947.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne ma zbiornik. Patrząc na ,,warsztat,, to chyba taki sklep trochę jest? Bo widzę różne produkty i chemię do akwariów.

Może będzie jeszcze jakiś sklep w Małopolsce z morszczyzną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma sporo produktów ale to raczej dla klientów dla których zakłada akwaria coś zawsze trzyma na stanie. Do prawdziwego sklepu to jeszcze daleko. Raczej bazuje na zamówieniach i dopiero ściąga coś do siebie ale jeśli chcesz coś zamówić to można to zrobić w sklepach internetowych i na drugi dzień już masz. U Adama to raczej zamawiałem cały zestaw na start i on już składa wszystko w całość. A teraz byłem u niego po pierwsze zwierzaczki. Fajne jest to że możesz coś wybrać bo z reguly pływa w głównym akwarium.

Edytowane przez Krisu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My zaopatrujemy się głównie w Jonafish, mamy do nich ok 30 km. Dobre ceny i zawsze można zwrócić się do p.Agnieszki o pomoc (sklep polecony przez forumowicza NR). Od czasu do czasu u Oliviera w Krakowie i erybka. Do naszego litrarz już trochę tych zamówień było :blink:.

Ale czego się nie robi dla hobby :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pewnie jeszcze będzie. Przy takiej ilości miejsca obsada będzie liczna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do forumowiczów. Jakie miekasy polecacie na początek ? Co z waszej praktyki jest najlepszym wyborem. 

Moimi priorytetami w kostce jest jak najbardziej kolorowe akwarium jeśli mnie rozumiecie :)

Jesli znajdę jakieś fajne przykłady to podrzucę. Niestety z reguły kolorowo raczej nie jest na miękko ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Krisu napisał:

Mam pytanie do forumowiczów. Jakie miekasy polecacie na początek ? Co z waszej praktyki jest najlepszym wyborem. 

Moimi priorytetami w kostce jest jak najbardziej kolorowe akwarium jeśli mnie rozumiecie :)

Jesli znajdę jakieś fajne przykłady to podrzucę. Niestety z reguły kolorowo raczej nie jest na miękko ;)

 

A nie prawda,zobacz ile odmian kolorowych jest zoanthusów i rhodactis.

Edytowane przez Peniek (wyświetl historię edycji)

Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym stylu ;)

PhotoGrid_1550609405335__01.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś mieliśmy niezła niespodziankę. Pierwsza wylinka Kraba eleganta po tygodniu od kadry zawitał. Zaskoczył już w pierwszym dniu bo zmienił odrazy muszle a teraz to :D chyba mu dobrze na tej skałce. 

Resizer_15506859679420.jpg

Krewetka też zachwycona i najedzona. Cały pancerz zjadła zostały tylko odnóża ;)

A w tym wszystkim najlepsza żona. Tel ok 10, krab chyba zdechł, jest i się nie rusza po za muszla. ,;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My mamy od początku capnelle,  anthelie, parazoa,zoa i trzymają się  bardzo dobrze. Były gratisami z żywą skałą więc są praktycznie od zalania. Potem doszły caulastrea,  euphyllie,  briareum itd. Choć  niektórzy uważają że LPS dopiero po ok pół roku. Pewnie mają w tym sporo racji. Wszystko zależy  od danego akwarium, parametrów,  ewentualnych plag itp. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj nowy falownik :) SW-2 od Jebao, fajny jak na taki litraż jest super. Działa na 10-20% mocy bo więcej robi wir w akwarium. 

Od czwartku nowe korale moze euphylia i briareum zobaczymy jakie szczepki dostane.

Skałka z parazoa i grzybkami idzie dalej :mellow: żona nie chce takich korali. Naczytała się w necie o palitoksynie. A za miesiąc nowy członek rodziny więc nie ma co ryzykowac.

 

Resizer_15512206454700.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znasz parametry wody? Bałbym się do tak świeżego akwarium dawać euphyllie 


127c352cab2572c10ffbc4835c2962b7u1937a17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO 3 ok 2-5 wg. testu saliferta, PO4 -niewykrywalne (juz od dłuższego czasu) przydała by sie Hannka ale na razie nie będę inwestował, może zaproszę kolegę ma sprzęt to sprawdzimy.

Innych testów na razie jeszcze nie mam ale w najbliższym czasie chyba kupie zależy jaka obsadę wsadzę do akwarium. Puki co nowa lampa doszła wiec dodatkowe 22 waty są :)

Parazoa i grzybki które wyladowały w akwa ładnie wstały i wyglądają po 2 dniach całkiem nieźle wiec myślę ze inne korale powinny dać rade .  Czy euphyllia bedzie od czwartku to jeszcze sie okaże to już kolega zadecyduje co warto już włożyć do szkiełka.  Na razie pewnie 2-3 miekasy  i briareum 100% - marzy mi sie cała tylna szyba obrośnięta trawą (tylko gdzie ja kosiarkę wodoszczelną znajdę :P ).

I z nowości krewetka przeszła wylinkę -jak tak beda rosły to 50 l bedzie mało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś kilka zmian.

Kilka nowych szczepek. 

Clavularia fluo, Papaya tricolor, Ricordea yuma green, Rhodactis od kolegi Adama.

Bardzo małe, teraz trzeba czekac.

Pierwsza rybka za tydzień, pterapogon już czeka. Mam nadzieję że parametry się uspokoja bo po ostatniej podmianie i dzisiejszych szczepkach pewnie akwarium będzie wariowalo. 

 

 

Resizer_15513902535650.jpg

I testy ustawień falownika, bo nie mogę dobrać odpowiedniego ustawienia. 

Jakie macie pomysły w tak malym zbiorniku na ustawienie ? 

Nadmuch jak na foto powoduje rozdmuchanie piasku przy szybie. Teraz ustawiłem falownik ok 1/3 od dna i skierowałem nadmuch na lewą szybę z lekka rotacja w górę. Mam wrażenie że pompka zbiera syfek z dna i wdmuchuje  go do góry a tam już kaskada to zbiera. Może to będzie dobre rozwiązanie -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.