Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Guban88ok3m napisał:

I on ma być na wyjściu RO przed wejściem do DI rozumiem tak ? Wczoraj czytałem właśnie artykuły tu kolegi z forum na temat osmozy i właśnie też zalecał żeby dać ale tam akurat były te w kolankach 

Dokładnie tak - czy taki w kolanku do zamontowania w obudowie czy taki do montażu na rurce - nie ma znaczenia. Jeden i drugi spełni swoją rolę.  Ma zabezpieczyć "zassanie" wody z DI do membrany. Jednym słowem woda po jego zastosowaniu będzie mogła płynąć z membrany do DI ale w drugą stronę już nie.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, VDR napisał:

Dokładnie tak - czy taki w kolanku do zamontowania w obudowie czy taki do montażu na rurce - nie ma znaczenia. Jeden i drugi spełni swoją rolę.  Ma zabezpieczyć "zassanie" wody z DI do membrany. Jednym słowem woda po jego zastosowaniu będzie mogła płynąć z membrany do DI ale w drugą stronę już nie.

Ok muszę zamówić też w takim razie . Najwyżej filtr odpalę już żeby zrobić wodę na start akwarium w za kilka dni podłącze ten zaworek chyba przez kilka dni się nic nie stanie co ?

Edytowane przez Guban88ok3m (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Guban88ok3m napisał:

Ok muszę zamówić też w takim razie . Najwyżej filtr odpalę już żeby zrobić wodę na start akwarium w za kilka dni podłącze ten zaworek chyba przez kilka dni się nic nie stanie co ?

Nie powinno. Tym bardziej jeśli będziesz miał zawór na "kanalizie"


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak będę miał na kanalizie jeden przed i jeden za ale ten zwrotny też sobie zamówię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy wynik 001 po di może być marginesem błędu miernika ? Przez filtr zrobiłem ok 50l dopiero. Także o zużyciu wkładów pewnie nie ma mowy. Tylko robilem akwarium pierwszy raz ok 40 l było po di 000 dziś odpaliłem drugi raz zalewam akwarium bo musiałem skleić skale i mi pokazuje 001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może być ,nie ma co popadać w paranoje :) 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Guban88ok3m napisał:

A czy wynik 001 po di może być marginesem błędu miernika ? Przez filtr zrobiłem ok 50l dopiero. Także o zużyciu wkładów pewnie nie ma mowy. Tylko robilem akwarium pierwszy raz ok 40 l było po di 000 dziś odpaliłem drugi raz zalewam akwarium bo musiałem skleić skale i mi pokazuje 001

Hej...

Pewnie zmierzyles zaraz po starcie, trzeba poczekac pare minut, by poleciala "000", nie ma to wlasciwie znaczenia o ile "0.1" nie utrzymuje sie dluzszy czas, wtedy zywica do wymiany, ale to chyba juz wiesz...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naleciało jakieś 9 l wlałem do akwarium i przed wlaniem miało 001 w akwarium już 010 ale to wiem że wzrośnie jak się wleje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Guban88ok3m napisał:

Naleciało jakieś 9 l wlałem do akwarium i przed wlaniem miało 001 w akwarium już 010 ale to wiem że wzrośnie jak się wleje 

Woda łapie z powietrza to i owo, nie ma co się przejmować ;) Niech za żywicą ma 000, tylko trzeba pamiętać żeby troche wody się zlało po odpaleniu filtra przed pomiarem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delikatnie powiem że szit chyba mam a nie wkład do demiralizacji. Trzecie wiaderko  tzn zaczęło trzecie może z 0,5 l tam jest i 002 w wiaderku pokazuje chyba będzie trzeba wymienić wkład 

Edytowane przez Guban88ok3m (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
18 minut temu, Guban88ok3m napisał:

Delikatnie powiem że szit chyba mam a nie wkład do demiralizacji. Trzecie wiaderko  tzn zaczęło trzecie może z 0,5 l tam jest i 002 w wiaderku pokazuje chyba będzie trzeba wymienić wkład 

a po membranie ile masz ? czy żywica stoi pionowo a woda wchodzi od dołu ? jest odpowietrzona ? ... i czy wiaderko masz czyste :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na żywice to Ty tam za dużego tego pojemnika nie masz. Sprawdź na początek czy żywica nie jest za mocno ubita. Dwa jeśli już - kup sobie 10 calową obudowe albo dwie na DI a ten mały pojemnik przeznacz na coś innego - choćby na filtr wstępny tak abyś miał filtr 5 mikronow, wklad weglowy, 1 mikron, membrana, żywica DI.
 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, VDR napisał:

Na żywice to Ty tam za dużego tego pojemnika nie masz.

mam (miałem) dokładnie taki sam pojemnik - spokojnie daje radę

po ... zrobieniu kilkuset litrów dopiero pokazało  001 i dokupiłem drugi taki sam - teraz mam 2 w szeregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak stoi filtr za pralka woda do pojemnika DI wchodzi od dołu wychodzi góra. Tak w tym samym wiaderku (wiaderko wcześniej było 001) czyszczę je ręcznikiem papierowym do sucha i zamykam. Po membranie nie wiem ile mam nie sprawdzalem bo od początku było ok 000 przy pierwszym zalewaniu ja mam 42 l więc mi chyba starczy do podmiany ok 4-5 l na tydzień i dolewka . A czy odpowietrzony chyba tak nie widać nic żadnych bąbelków w środku ani nic

Edytowane przez Guban88ok3m (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, silvia napisał:

mam (miałem) dokładnie taki sam pojemnik - spokojnie daje radę

po ... zrobieniu kilkuset litrów dopiero pokazało  001 i dokupiłem drugi taki sam - teraz mam 2 w szeregu

Ze zdjecia jakie wrzucił wynika, że ma 2 filtry wstepne i membrane. W każdym razie widzę 3 puchy i puche na zywice DI - więc tutaj może być problem, że za membraną ma nadal kosmos ;) 10 calowe dla mnie wygodniejsze w obsludze - ale to rzecz gustu ;)

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po samej membranie mam 010 a po di 2. @silvia a jak się odpowietrza taki filtr w razie w jakbym chciał ?  

Przegladam sobie forum i złapałem temat już chyba wiem gdzie problem. Mój korpus z żywicą di ma jakieś 5 cm wolnego miejsca tzn nie jest jakby pełny a gdzieś wspominka była żeby był nabity.

Edytowane przez Guban88ok3m (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Guban88ok3m napisał:

Po samej membranie mam 010 a po di 2. @silvia a jak się odpowietrza taki filtr w razie w jakbym chciał ?  

Przegladam sobie forum i złapałem temat już chyba wiem gdzie problem. Mój korpus z żywicą di ma jakieś 5 cm wolnego miejsca tzn nie jest jakby pełny a gdzieś wspominka była żeby był nabity.

ja tez się zastanawiam nad zmiennością wskazań tds-a .

Zapytam czy to są w 100% mierniki wiarygodne ? są rożne marki takowych urządzeń i śmiem twierdzić ze one tez maja margines błędu ,dlaczego wiec czepiamy sie 001 lub 002 :) przecież to nie istotne jest ( moim zdaniem ) 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz nalalem wody ok 3/4 akwarium żaby zatopić cała aranżacje . Będę moczył pod falownikiem skalę ok tygodnia później później delikatnie ją potraktuje szczoteczka woda w kanał i już uzupełnie akwarium pod start . Żywice sobie zamówiłem na pewno się kiedyś przyda a zobaczę czy jak dobije korpus do pełna czy coś się zmieni. Nie twierdzę że błąd miernika może być też ale gdzies na forum właśnie widzialem temat i ktoś miał identyczny filtr jak ja i ten sam problem z tym że miał 003 tds i chyba właśnie miał mało żywicy i to podbno pomogło żeby tds był 000 na wyjsciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, niwre37 napisał:

przecież to nie istotne jest ( moim zdaniem )

Właśnie o to chodzi, że czujniki mogą być mało precyzyjne. Jak pokazują 001, to równie dobrze może być 005 czy 010. Jak pokazują 000, jest szansa, że faktycznie około zera jest. W przypadku TDS "zero" jest absolutne, oznacza że przez roztwór nie płynie żaden prąd, ma on "zerową" przewodność.

Godzinę temu, Guban88ok3m napisał:

żeby był nabity

Wcale nie musi być nabity (U mnie jest obecnie z 2/3 objętości puszki, a mam 000 na wyjściu. Żywicy z czasem ubywa zwyczajnie.), ale dobrze by było, żeby puszka była pionowo ustawiona. Chodzi o to, żeby woda nie mogła sobie np górą, nad żywicą przepłynąć (bo wtedy nie zostanie zdemineralizowana), tylko była tłoczona przez złoże. A druga sprawa to sprawdź czy tam wszystko jest poskręcane jak należy, uszczelki są itd, czyli czy woda nie płynie jakoś bokiem omijając żywicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest poskręcane bo zaworki wesytsko na nowo taśma i skręcałem a waśnie u mnie żywicą sobie lata z góry na dół w takich jakby "kulach" podczas działania filtra i czasem jest woda nad nią czasem w środku a czasem na dole a żywicą dociśnięta do góry ale zmienia się to także jak mówiłem wcześniej czasem woda jest nad czasem wsrodku a czasem pod nią a filtr stoi pionowo . No widzisz a tam akurat to pomogło nabicie korpusu.

Edytowane przez Guban88ok3m (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, Guban88ok3m napisał:

 Mój korpus z żywicą di ma jakieś 5 cm wolnego miejsca

no to uzupełnij - sypiesz stukasz np. o kolano by sie ubiło i dosypujesz na pełno

Godzinę temu, Guban88ok3m napisał:

Po samej membranie mam 010 a po di 2. @silvia a jak się odpowietrza taki filtr w razie w jakbym chciał ? 

rurka do góry i stukasz w puszkę - raczej nie odpowietrzysz w 100% ale zawsze będzie lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
rurka do góry i stukasz w puszkę - raczej nie odpowietrzysz w 100% ale zawsze będzie lepiej
Ubijanie nie jest wskazane. Lepiej jak jest luźno i z niewielkim luzem.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, fresz33 napisał:

Ubijanie nie jest wskazane. Lepiej jak jest luźno i z niewielkim luzem.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

nie mówię by ubijać prasą a by postukać np. o kolano by weszło więcej / było mniej pustych przestrzeni w puszce

zawsze tak robię (a mam dokładnie te same puszki / zasobniki na żywicę) i nie mam problemów z TDS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, fresz33 napisał:

Ubijanie nie jest wskazane. Lepiej jak jest luźno i z niewielkim luzem.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

http://nano-reef.pl/forums/topic/98238-dziadziolowe-rio/?page=7

A tam piszesz by naładować na full na tej stronie niżej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.