Skocz do zawartości
Krisu

Lampy LED z Aliexpress - opinie i przyklady

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Zakładam temat bo nie znalazłem na forum, jeśli już taki temat istnieje proszę o podpięcie.

Tutaj chciałbym pokazać kilka lamp od "Chińczyka" z Aliexpress i innych portali wg. uznania. I liczę na wasze opinie. Zależy mi głównie na lampach do zbiorników ok 50 l, bo takie lampy powinny wystarczyć na początek nie nadwyrężając portfela.

Proszę przede wszystkim o posty osoby które takie światełka już posiadają aby ocenić ich przydatność, zalety i wady :)

Ale każda konstruktywna opinia się liczy !

NEMO LIGHT 24W koszt ok 360-400 PLN (u nas na alledrogo ok 550 PLN)

Co myślicie o takim panelu ? 

-571782436-1736286966.jpg

-2016929785604028705.jpg

 

Przykład 2

ZETLIGHT  cena ok 260-300 PLN

 

 

-53696684106744012.jpg

-1520274171800955061.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa fajna ale za ta cenę masz już w PL dystrybucji Jebao AK. Ja kupiłem Chihuros 351A Marine - czekam na druga sztukę i powiem wtedy coni jak bo jedna ze sterownikiem to mało na 50 litrowe. Koszt chihirosa ze sterownikiem zmierzchu to ok 200 zł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Przykład 3 

Chihiros 

35 cm cena ok 140 PLN

40 cm cena ok 160 PLN

1874420121-538013501.jpg

Jebao AK fajna lampka ale mam małą obawę lub przekonanie :) czy taka punktowa lampa dobrze oświetli całe akwarium. Czy to nie tak że skupione światło z 1 pkt trzeba dość wysoko zamontować żeby doświetlić cała kostkę równomiernie ? 

Może ktoś ma taki spot i może wrzucić kilka zdjęć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Krisu napisał:

 

Przykład 3 

Chihiros 

35 cm cena ok 140 PLN

40 cm cena ok 160 PLN

1874420121-538013501.jpg

Jebao AK fajna lampka ale mam małą obawę lub przekonanie :) czy taka punktowa lampa dobrze oświetli całe akwarium. Czy to nie tak że skupione światło z 1 pkt trzeba dość wysoko zamontować żeby doświetlić cała kostkę równomiernie ? 

a 60cm w jakiej cenie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

240 PLN ale to można sprawdzić na Aliexpress ;)

Pytanie czy warto wydać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Krisu napisał:

240 PLN ale to można sprawdzić na Aliexpress ;)

Pytanie czy warto wydać ?

z twego co wiem, to w podobnych pieniadzach mozna zlozyc juz konkretna na wifi. tylko trzeba samemu zrobic 

mocniejsza lepsza

Edytowane przez piotrs (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No  to pytanie tylko czy ktoś chce, umie i ma czas :) wlasnie po to ten temat żeby opisać za i przeciw i ocenić jeśli ktoś ma. 

Złożyłbym taki panel ale to raczej plan przy większym zbiorniku i jak już nabiorę trochę doświadczenia, na razie nie czuje że ogarnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduły od magu Aqma masz skladane jak lego to zadna filozofia. Ale 240zl to koszt nie realny w tym wypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
7 godzin temu, piotrs napisał:

z twego co wiem, to w podobnych pieniadzach mozna zlozyc juz konkretna na wifi. tylko trzeba samemu zrobic 

mocniejsza lepsza 

nom to policz jeszcze raz, oraz o jakiej mocy mówisz jeżeli chodzi Ci o elektronikę od maga tam nie ma wifi tylko BT

Godzinę temu, fannadil napisał:

Moduły od magu Aqma masz skladane jak lego to zadna filozofia. Ale 240zl to koszt nie realny w tym wypadku.

sam modu sterujący czyli ten główny + moduł BT to koszt około 160zł + transport, a gdzie reszta drivery, zasilacz, diody, radiator, soczewki ten koszt jest nierealny, ale elektronika od magu jest zaje jak składałem lampy to tylko na niej, czy te z chin są złe myślę ze nie ale trzeba się przygotować na to że 100W lampa nie daje 100W diody sa kiepskiej jakości co nie znaczy że sie nie nadają do niczego trzeba mieć tylko świadomość że niska cena nie bierze się z kosmosu :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Paragon napisał:

nom to policz jeszcze raz, oraz o jakiej mocy mówisz jeżeli chodzi Ci o elektronikę od maga tam nie ma wifi tylko BT

sam modu sterujący czyli ten główny + moduł BT to koszt około 160zł + transport, a gdzie reszta drivery, zasilacz, diody, radiator, soczewki ten koszt jest nierealny, ale elektronika od magu jest zaje jak składałem lampy to tylko na niej, czy te z chin są złe myślę ze nie ale trzeba się przygotować na to że 100W lampa nie daje 100W diody sa kiepskiej jakości co nie znaczy że sie nie nadają do niczego trzeba mieć tylko świadomość że niska cena nie bierze się z kosmosu :) 

No fakt masz racje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
9 minut temu, piotrs napisał:

No fakt masz racje :D

już to przerabiałem jak chcesz tanią lampę dużo bardziej opłaca się chinka cena/jakość jak najbardziej ok, jak chcesz bardzo dobrą lampę to magu electronics :P + Cree 3W lub 5W, pracują na prądzie od 350 do 1500mA więc lampa na tych ledach jest rozwojowa :), taka lampa nie jest tania ale i tak dużo tańsza w porównaniu z markową lampa nawet słabszą, moja lampa o mocy świetlnej tej prawdziwej nie marketingowej to 320W, koszt samych części to było coś około 1500zł ale to już taki potworek :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Paragon napisał:

już to przerabiałem jak chcesz tanią lampę dużo bardziej opłaca się chinka cena/jakość jak najbardziej ok, jak chcesz bardzo dobrą lampę to magu electronics :P + Cree 3W lub 5W, pracują na prądzie od 350 do 1500mA więc lampa na tych ledach jest rozwojowa :), taka lampa nie jest tania ale i tak dużo tańsza w porównaniu z markową lampa nawet słabszą, moja lampa o mocy świetlnej tej prawdziwej nie marketingowej to 320W, koszt samych części to było coś około 1500zł ale to już taki potworek :)

 

No niestety mnie czeka robienie dwóch lamp

1 na szczepkarium akwa 60l 60cm

2 baniak główny 150/70/60

woec nie lada zabawa 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
2 minuty temu, piotrs napisał:

No niestety mnie czeka robienie dwóch lamp

1 na szczepkarium akwa 60l 60cm

2 baniak główny 150/70/60

woec nie lada zabawa 

 

możesz wykożystać jeden sterownik na dwie lampy, sterownik ma 6 kanałów podziel po 3 na lampę i masz już pierwsza oszczędność :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Paragon napisał:

możesz wykożystać jeden sterownik na dwie lampy, sterownik ma 6 kanałów podziel po 3 na lampę i masz już pierwsza oszczędność :P

Ale akwa i szczepkarium bedzie w innym pomiesZczeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

nom to już problem bo prąd DC ma duże spadki które rosną z długościa kabla, chyba że akwaria dzieli ściana robisz otór na przewody i  wiesz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Paragon napisał:

nom to już problem bo prąd DC ma duże spadki które rosną z długościa kabla, chyba że akwaria dzieli ściana robisz otór na przewody i  wiesz :P

120 zł to juz nie taka tragedia :D przy takiej inwestycji 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujac podzespoly Aqma faktycznie koszt jest czasem nieporownywalny z nowa lampa (ale te podzespoly to gorna polka) zawsze mozna zrobic/kupic sobie samemu na allegro lub ebayu nie jest to moze pelna profeska wazne zeby swiecila [emoji16] ja mam lampe prawie 300w 2 lata juz , sam kupilem podzespoly i poskladalem , koszt nie byl wcale wielki juz teraz dokladnie nie pamietam ale cos w okolicy 600-700 stowek....jedyne co musze czasem zrobic to wymienic przypalone diody,lecz z tego co widze to nie tylko ja to robie [emoji39]

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki za burzliwą dyskusje ale chce was trochę przywołać do porządku :p  :)  bo zaczynamy odbiegać od tematu.

Chciałbym sie skupić na lampach typowo chińskich , propozycje i opinie mile widziane.

I skupmy sie głównie na małych zbiornikach - na wieksze przyjdzie jeszcze czas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak zdecydowałem się na Aquael Decolight Duo Marine. Na razie będę świecił 2lampkami na moje 50 l w zupełności wystarcza. Ale czekam na posiadaczy chinszczyzny bo zmiany kiedyś będą choć myślę że pewnie szybciej powieksze szkło na 200-300 l ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jest to moje pierwsze akwarium więc mi się podoba chociaż bez regulacji kicha za dużo białego czekałem dobry miesiąc muszę się zebrać i w sobotę ogarnąć i zalać. Kosztowała 200 zł na diodach Cree 27 w na moja kostkę 42 starczy myślę wyjdzie w praniu 

IMG_20190220_143942~4.jpg

Edytowane przez Guban88ok3m (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guban podaj nazwę lampki tak dla sprawdzenia. I jak zalejesz to zrób fote wtedy będzie widać finalny efekt ;)

Edytowane przez Krisu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam aqua mars chinkę . Bodajże 165W(na pudełku) . Mam ją już ze 2 lata . Świecila nad rożnymi zbiodnikami ( 30l, 50 ,190 obecnie 130) . Wiem że nie jest to jakiś cud techniki ale jak na pierwsza lampe i poczatek z morską przygodą jestem bardzo zadowolony . Zwłaszcza że koszt to jakieś +/- 500 zł na Alli . Nawet znajomy akwarysta też mial taką nad 200l i nie narzekał a miał dużo dłużej zbiornik niż ja i nie myślał nad zmianą. Korale wybarwione i napompowane.pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam aqua mars chinkę . Bodajże 165W(na pudełku) . Mam ją już ze 2 lata . Świecila nad rożnymi zbiodnikami ( 30l, 50 ,190 obecnie 130) . Wiem że nie jest to jakiś cud techniki ale jak na pierwsza lampe i poczatek z morską przygodą jestem bardzo zadowolony . Zwłaszcza że koszt to jakieś +/- 500 zł na Alli . Nawet znajomy akwarysta też mial taką nad 200l i nie narzekał a miał dużo dłużej zbiornik niż ja i nie myślał nad zmianą. Korale wybarwione i napompowane.pzdr
Również mam mars aqua od około 2,5 roku, u siebie doświetlam jeszcze T5 bo nie doświetlała boków i przodu (wisi dość nisko a akwarium 70x70 w podstawie)
Sterowanie ręczne, układ diód średni, nie pozwala na rozkręcenie obu kanałów na 100% bo barwa jest słaba. Zasadniczo podane jest 165w ale na stronie dopisek true wat 103 także u mnie myślę że jest ok 80-90 w przy czym niebieski kanał jest ja 100% a biały tak z 75 i to jest główna wadą tej lampy. Do tego od razu trzeba wymienić wentylatory na ciche bo oryginały hałasują jakby lampa miała zaraz odlecieć.
Na początek ok ale na kolejny raz nie wiem czy nie decydowałbym się na DIY pełni sterowana myślę że cenowo podobnie by wyszło tym bardziej że trzeba porównać te 103w a nie 165 które wynika tylko i wyłącznie z ilości diód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil wrzuć foto z chęcią zobaczę jak to wyglada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to naświetla przy ok 75% niebieskiego i minimum białego. Lampe też widac kawałek. Nie mam fot sprzętu. Ale wygooglowac idzie Mars Aqua 165W. Popularna chinka. Ale tak jak Konrad pisze  jest to faktycznej mocy dużo mniej niż producent zapewnia. Na początek spoko ( ja nie doświetlam , mam 50x50), ale też następnym razem jak powiększę wiedzę złożę jakąś hybrydę . Co nie zmienia fakty że zadowolony jestem.

20190222_160843_resized.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.