Skocz do zawartości
Liquidator

Duze stezenie cyny i glinu w wodzie

Rekomendowane odpowiedzi

Po przeanalizowaniu wynikow ICP mojej slonej wody, wyszlo ze mam wysoki poziom Al i Sn. 

Mam sumpa, stosuje purigen i phosguard oraz biospheres. Sol ktorej uzywam to AF Reef Salt. Nie wiem skad sie wzielo tyle zanieczyszczen.  Akwarium nie styka sie z aluminiowymi elementami. Prosze o podpowiedz skad to moglo sie wziac i jak sie tego pozbyc.

D5A5A224-65AA-46A7-88C3-CBDFBC486B27.jpeg

Edytowane przez Liquidator (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że masz glin w wodzie wynika prawdopodobnie ze scierania i pylenia się phosguardu. Ale to nie jest problem, bo ten glin nie jest w formie zdysocjowanej tylko w formie tlenku. ICP pokazuje obecność glinu bo on rzeczywiście jest w wodzie, ale formie nieaktywnej.

Tak samo jak krzem z piasku czy szkła.

Bardziej zastanawia mnie źródło cyny. Może jakiś lutowany metal ma kontakt z wodą? Ale pewnie wtedy i ołów byłby podwyższony. Nic innego nie przychodzi mi do głowy...


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może coś lałeś niektóre preparaty mają to w składzie

fauna-marin-color-elements-complex-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także po przebadaniu wody wyszedł mi wysoki poziom glinu (w zasadzie to jedyny pierwiastek poza skalą) 0.1710 mg/l gdzie norma max podaje 0.001 mg/l. 

Zastanawia mnie ten wynik bo poza węglem FM i sera silikate nie mam nic w obiegu. Sól to TM Reef salt i wg wyników na RH nie było zanieczyszczeń glinem. Sam nie wiem co o tym myśleć bo korale nie wyglądają źle, pozostałe życie także- zobaczymy co będzie przy następnym pomiarze za ok. miesiąc- bez zmian w dotychczasowym prowadzeniu zbiornika. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.