Skocz do zawartości
kuba44411

Przekładanie skały

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, Czy moge bez problemu zmienic pomożenie skały w moim akwarium bez jej wyjmowania, nie popsuje to parametrów etc? 

Zbiornik ma 6 miesięcy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, parametry oczywiście się zmienią bo na pewno coś tam ruszysz przy tym zabiegu. Dodatkowo jeśli masz piasek to sam musisz sobie odpowiedzieć na.pytanie czy będziesz układał teraz skałę na piasku czy jakoś inaczej to rozwiążesz.
Jak nie masz piasku to możesz śmiało na nowo układać jednak zalecam ostrożność i przygotowanie większej ilości wody do podmiany plus musisz zadbać o zwierzaki w tym czasie ja bym odseparował że zbiornika głównego na czas zmian aranżacji.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a jakie duże masz akwarium ??  , czym więcej wody w obiegu to wiadomo - "wahnięcie"  parametrów będzie mniejsze , a także mniejszy stres dla zwierzaków /Ja przy zmianie ułożenia skały  nie szukałbym "tymczasowego  domu"  dla zwierzaków/


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekładaj, nic nie grozi no chyba, że masz ryby i zawału dostaną;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, karpik napisał:

Przekładaj, nic nie grozi no chyba, że masz ryby i zawału dostaną;)

bardzo odważna rada  ,ja bym taki pewny nie był...pól roku to już trochę jest  i takie maleństwo 50l


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu robiłem totalne przekładanie prawie całej skały w akwarium 450l i za wyjątkiem strasznie wystraszonych ryb nic się działo. Dodam, że mam piasek i też mocno nim mieszałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, karpik napisał:

Parę dni temu robiłem totalne przekładanie prawie całej skały w akwarium 450l i za wyjątkiem strasznie wystraszonych ryb nic się działo. Dodam, że mam piasek i też mocno nim mieszałem

litraż kolego zrobił swoje:)  nie możesz porównywać 50l do 450l 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.02.2019 o 20:41, niwre37 napisał:

litraż kolego zrobił swoje:)  nie możesz porównywać 50l do 450l 

Nie wydaje mi się;) co z tego, że mam450l skoro zbiornik prowadzę +-rok, bez sumpa z malutkim odpieniaczem pracującym 10h dziennie i bez jakiejkolwiek innej filtracji? Robiłem totalne przemeblowanie, wywaliłem z 5-7kg skały, przegrabiłem masę piasku, który w niektórych miejscach miał nawet ponad 7cm warstwy i jedyne co zauważyłem to straszny stres ryb. Niby jaki parametr ma skoczyć na tak długo by zagrozić życiu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np to :) nh4 no2 no3 po4 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po skończonym przemeblowaniu zrobiłem z ciekawości testy na no3 i po4 i nie było zmian kolego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.