Skocz do zawartości
olo.

Akwarium morskie

Rekomendowane odpowiedzi

Powiększenie otworu to najlepsze wyjście. skro w górę nie można to może w dół ?  

Mamy 49 cm miejsca
Lampa led Zeus pasywnie chłodzona około 5 cm zajmuje lub T5 też 5 cm zajmują (do można dodać małe turbiny żeby dmuchały i wspomogły chłodzenie.)
http://www.ledzeal.com/p49.html
https://www.iquaticsonline.co.uk/universal-t5-light-bar/iquatics-aqualumi-universal-4-tube-150cm.html?___store=default

z 49 cm zostaje nam 44 do daje nam akwarium o wysokości 30 cm. 
Jest to bardzo mało ale zobacz jakie piękne kostki ludzie maja o takiej wysokości.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj pani kartę kredytowa wyślij na zakupy. Oboje narozrabiacie ona wyda kupę hajsu, Ty powiększysz otwór. Ale każde zadowolone. Jak coś ciuchy łatwiej zwrócić niż pomniejszyć otwór. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
9 minut temu, olo. napisał:

1.Moja Pani:cursin:

Da się przekupić :P

9 minut temu, olo. napisał:

2..Jest tam nadproża betonowe,więc demolka na całego 

No i :P masz u mnie jak powiększałem:

https://photos.app.goo.gl/GteJAJKv5mGcuCIH3

11 minut temu, olo. napisał:

Czemu akw musi byc takie wysokie? Nie moze byc np.35 cm ? 

bo twój łączny wymiar to 127cm na 29cm i na te 35cm, to jest tasiemiec nawet w słodkim takie proporcje były by średnie, a w morskim no z gustami sie nie dyskutuje, ale przy słonej wodzie szczególnie głębia ucieka ja miałem 100x60 i 65 wysokości te 60 głębi wyglądało jak 45-50 tyle zabrała słona woda

6 minut temu, rmatysiak napisał:

nom piękny płytka otwarta laguna jest super też mi się podoba, ale wsadz to w scianę i od razu zmienia perspektywę, będzie wyglądało sztucznie i nienaturalnie  wiem o gustach sie nie dyskutuje ale jednak warto samemu pierwsze zobaczyć taki zbiornik żeby się przekonać czy nam pasuje czy nie,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Paragon napisał:

nom piękny płytka otwarta laguna jest super też mi się podoba, ale wsadz to w scianę i od razu zmienia perspektywę, będzie wyglądało sztucznie i nienaturalnie  wiem o gustach sie nie dyskutuje ale jednak warto samemu pierwsze zobaczyć taki zbiornik żeby się przekonać czy nam pasuje czy nie,

 

Masz 100% racji. 
To musi ocenić Tomasz ja tylko pisze o możliwym rozwiązaniu. 
Może warto było by zrobić krótszy zbiornik żeby wizualnie lepiej wyglądał ?

Jakby zrobić zrbiornik wystający ze ściany to tu jest oświetlenie ale nie wiem czy to najlepszy pomysł jest:
https://www.fish-street.com/key-lighting-t5ho-enhance-tube-bar

Edytowane przez rmatysiak (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak zauważę, że akwarium o rozmiarze 120 cm, nawet gdyby to miał być jamnik jakiś straszny, to jednak poważna sprawa. Zarówno ze względu na koszty ("parę";) tysięcy), jak i ze względu na rozmiar przedsięwzięcia. W takim projekcie to sensowne może już być nie tylko rozkucie obecnej dziury, ale nawet przebudowa/przesunięcie całej ściany. Więc raczej nie fiksuj się na tym otworze za bardzo, bo to trochę tak jakby kupić sobie nową S-klasę i codziennie walić w klapę bagażnika drzwiami garażowymi na styk się zamykającymi, bo garaż za krótki, ale uparliśmy się że koniecznie do tego garażu auto musi wejść.

Dziura wydaje się być dość wysoko od podłogi, możesz więc pójść do dołu. Najlepiej skuć to do samej podłogi, to od razu będziesz miał miejsce na wygodną szafeczkę podręczną pod akwarium. Choć najlepiej by było tam mieć swobodę na górze. Możesz potem zabudować do ładnie płytą jakąś do samego sufitu, że "Pani" będzie przekonana, że tam nadal jest ściana.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli dół nie jest zbrojony to można by się pokusić o wycięcie diamentową tarczą przynajmniej gruzu nie będzie w całym domu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w dół isc to też jest jakies rozwiązanie,tyle,ze czesc akwa.schowa mi się pod schodami;

3 minuty temu, boo12 napisał:

jeśli dół nie jest zbrojony to można by się pokusić o wycięcie diamentową tarczą przynajmniej gruzu nie będzie w całym domu

hmm  wole gruz niż pył po tarczy;

Teaz tak;ile mam pójsc w dół żeby to miało ręce i nogi? No i czy ,jak się obniże to wysuwac je poza krawędz sciany,czy juz zostawic w obrysie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak żeby postawić przynajmniej 120x50x50 a najlepiej 120x60x50(h)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zjadę 25 cm w dół,to będe miał 74 cm wysokości wnękę,zbiornik np. 50 cm wysokości,wiec zostaje 24 cm od góry; wystarczająco?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że 25 cm powinno wystarczyć do sensownej obsługi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje się mało jak będziesz chciał głębiej sięgnąć będziesz walił w ścianę, 24cm minus lampa podkład itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, olo. napisał:

Jak zjadę 25 cm w dół,to będe miał 74 cm wysokości wnękę,zbiornik np. 50 cm wysokości,wiec zostaje 24 cm od góry; wystarczająco?

Zawsze możesz pokombinować jakies sprytne mocowanie lampy np wysuwana w bok i masz wtedy całe 24 cm na obsługę ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ,Czekam jeszcze na opinie reszty fachowców i biorę sie za demolke;

Wstępnie; zbiornik 120x50x50 ,jak bedzie nisko to coś wymeslę jak pisał sith114

Teraz :

jakie oświetlenie do tego zastosować? z tego co czytałem to od 0,7 do 1 W na 1l wody,a przy ledach jak to liczyc?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, olo. napisał:

Ok ,Czekam jeszcze na opinie reszty fachowców i biorę sie za demolke;

Wstępnie; zbiornik 120x50x50 ,jak bedzie nisko to coś wymeslę jak pisał sith114

Teraz :

jakie oświetlenie do tego zastosować? z tego co czytałem to od 0,7 do 1 W na 1l wody,a przy ledach jak to liczyc?

 

Przejrzyj dział nasze akwaria lub pytania... Podpatrz co koledzy maja planujesz kupić coś gotowego czy diy? Może jeśli diy to hybryda led + t5? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sadze ze zejscie w dol to najlepsze rozwiazanie ,z ta wysykoscia 25 cm to moze byc ciasno ....mialem slodkie w podobnej zabudowie i powiem uczciwie ze szlag mnie trafial jak mialem tom cos zrobic.Obniz sie na tyle ile to mozliwe ,wez tez pod uwage to zeby akwa nie bylo na wysokosci kolan bo bedziesz ogladal ryby na lezaco.Ja mam u siebie dol akwa na 80cm a zbiornik wysoki na 50.Musisz tez wziac pod uwage swoj wzrost ,tak zebys wygodnie siegal dna .Stanie na palcach podczas grzebania w zbiorniku nie nalezy do najprzyjemniejszych tak samo jak stanie na drabince czy krzesle.... Generalnie robisz to juz docelowo wiec wszystko przemysl i sprawdz [emoji16] Sam wymiar 120/60/50 jak najbardziej dobry [emoji39]

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie korale chcesz trzymać, miękkie  potrzebują około 50-100 PAR a SPS nawet 350.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Godzinę temu, olo. napisał:

Ok ,Czekam jeszcze na opinie reszty fachowców i biorę sie za demolke;

Wstępnie; zbiornik 120x50x50 ,jak bedzie nisko to coś wymeslę jak pisał sith114

Teraz :

jakie oświetlenie do tego zastosować? z tego co czytałem to od 0,7 do 1 W na 1l wody,a przy ledach jak to liczyc?

 

słucha jak zejdzesz w dół to wchodzisz w schody rozwiązaniem jest jednocześnie schodzić w dół i w bok ale moim zdaniem lepiej w górę, jak się zdecydujesz na walenie góry, to i tak jakiś podciąg będzie musiał być żeby scianę wzmocnić, więc nie rób 24cm tylko zrób 50/60cm i tak wiąże się to z rozwałką zrób to żeby miało ręce i nogi, ja miałem 55cm chyba i na prawdę nie było rewelacji, pamiętaj że na początku przynajmniej będziesz pchał często ręce do akwarium zrób to przez 24cm dziórę i postaraj się sięgnąć do dna :P

co do oświetlenia jak się zdecydujesz na wykucie tych 40-60cm to ledy ewentualnie ledy + T5, jak się uprzesz przy 24cm to tylko t5 ledami z takiej wysokości popalisz/prześwietlisz korale

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak już radzimy koledze kompleksowo żonę i dzieci na przymusowy turnus wypoczynkowy. Do domu sprowadzasz szwagra i odpowiednia ilość pomocy płynnych. Trochę brudu i efekt murowany. Tylko domu nie przestawcie ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paragon,patrząc na Twoje zdięcia,to masz bardzo podobnie,tyle,ze tą sciane masz troche węższą (u mnie 29,a u Cb przypuszzcam z 18).

Jak ja wypuszcze te 25,nawet 30 cm poza zarys sciany to z góry mogę tam cuda robic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
30 minut temu, olo. napisał:

Paragon,patrząc na Twoje zdięcia,to masz bardzo podobnie,tyle,ze tą sciane masz troche węższą (u mnie 29,a u Cb przypuszzcam z 18).

Jak ja wypuszcze te 25,nawet 30 cm poza zarys sciany to z góry mogę tam cuda robic

błędnie to zinterpretowałeś :P nie jest podobnie bo moje akwarium jest pod wnęką jakieś 15cm, było to przewidziane na etapie projeku to miejsce specjalne na świetlówkę T5 reszta czyli 45cm jest w kotłowni pod obudową która ma 55cm wysokości, całe akwarium ma 60cm głębokości i 65cm wysokości, Ty chcesz całe akwarium mieć pod taką wnęką gdzie u mnie to jest forma uchwytu na świetlówkę :P

ogólnie sam decydujesz ale to początek projektu, robisz sobie schody, według mnie obecny wymiar otworu dyskwalifikuje go pod akwarium szczególnie morskie akwarium, ale tak jak pisałem będę obserwował ciekawi mnie jak sobie z tym poradzisz trzymam kciuki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja nie chce całego akwa pod wnęką, 29 cm pod ,a drugie 25 _30 poza;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrob wymiar 60 gleboki. Bedziesz miał ok 30cm "wyciagniete" akwarium na salon i dostep latwiejszy do pozostałej części. Lampe musisz zeobic na jakims sprytnym stelażu zeby przy pracy w akawrium nie przeszkadzala, a najlepiej 2 lampy. Jedna we wnece a druga np podnoszona. Powodzenia w planowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.