Skocz do zawartości
leszekk40

Dokładnie żółtka do Białobrodego

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety po 6 latach żółtek odszedł . Czy ktoś wprowadzał nowego do zbiornika w którym króluje białobrody ? W akwa jest jeszcze Acanthurus  pyroferus  . Zbiornik ma 400l. Proszę o swoje spostrzeżenia . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pokolcami już tak jest ze sie ganiają. Koniecznie wpuszczaj nowego do pudełka na conajmniej 4 dni. Może wtedy bialobrody się przyzwyczai i nie będzie gapiac Żółtka.

Ja miałem odwrotną sytuację. Wpuszczalem bialobrodego do żółtka. Stroszył się i atakował przez pudełko bialobrodego. Po 4 dniach karmienia ich razem przy pudełku wypuscilem bialobrodego i był spokój. Latem pokolce dopadła ospa i żółtkaówi odbiło i zaczął ganiać chorego pokolca. W końcu go zamęczył. 


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wpuszczałem, dałem lusterko przy akwarium na 2 dni. Białobrody miał zajęcie. Ogólnie bezproblemowo 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko żółtek będzie rozmiar S a Biały to słuszne L . Może lepiej poszukać dużego Żółtka chociaż wolałbym S . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 16 pokolców w jednym akwarium i wpuszczałem je na raty czyli tak jak Ty. Najlepszym sposobem jest przedzielenie akwarium siatką i dostawienie lustra do ryby która już były w akwarium. Na 16 stronie mojego wątku możesz zobaczyć fotki z dokładania pokolców i jak wygląda siatka przedzielająca:

 


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa jest tak zarośnięte , że nie ma opcji wstawić szczelnej siatki - sposób mi znany tak wpuszczałem bialobrodego do żółtka.  W temacie rozmiaru miałem nadzieje , że mała zebrasoma będzie mniejszym złem choć wiem iż wystarczy jeden strzał i będzie po zawodach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też zależy od ryby. Jeden żółtek choć mniejszy u mnie dał radę się zaaklimatyzować a drugiego choć większego moje pokolce tak ganiały że biednego ręką wyjąłem z akwarium i musiałem sprzedać bo by go zabiły. Jak ryba ucieka to natura każe drugiej ją gonić.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 12 cm leucosternona wpuściłem 2 centymetrowego hepatusa. Przez chwilę leucosternon stroszył płetwy na widok nowego lokatora. Nigdy go jednak nie zaatakował, obecnie nie zwraca na niego uwagi. Najwidoczniej uznał , że hepatus nie jest dla niego konkurencją pokarmową. Inaczej sprawa wyglądała przy lovulpunusie wielkości około 7 cm. Ryba była cały czas atakowana. Dopiero po włożeniu na cztery dni leucosternona do sumpa  odpuścił ataki.


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne spostrzeżenia . Zauważyłem , że małe hepatusy są w większości przypadków ulgowo traktowane . Nie wiem jak z małymi żółtkami bo w tym układzie doświadczenia u mnie brak . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, leszekk40 napisał:

Mam podobne spostrzeżenia . Zauważyłem , że małe hepatusy są w większości przypadków ulgowo traktowane . Nie wiem jak z małymi żółtkami bo w tym układzie doświadczenia u mnie brak . 

Jeszcze raz napiszę że to zależy od ryby i jej charakteru. Jedna ryba będzie tolerować małego hepatusa czy dużego a inna go zabije. Nie jest to żadną regułą że mały hepatus jest bezpieczny. I tak samo zależy to od charakteru ryby wpuszczanej: jedna ryba będzie cykorem i zacznie uciekać i to może przesądzić o jej losie. a inna nowo wpuszczona zacznie się stawiać czyli pokaże swój charakterek i będzie tolerowana. Po za tym zależy też od płci ryb. Dwa samce lub dwie samice nawet różnych pokolców częściej będą się zwalczać niż ryby oddzielnych płci.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.