Skocz do zawartości
Axelf88

Programator czasowy nie trzymie ustawień

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Od niedawna mam pewien problem, programator czasowy GTV traci ustawienia. Co może być przyczyną ? Wewnętrzna bateria czy bardziej problem tkwi w scalaku zalakowanym do którego nie ma dostępu ? Może ktoś coś doradzić ? 

file.php?id=62748&t=1

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak miałem takie objawy wymieniłem akumulator i wszystko wróciło do normy 


299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Gość Paragon
13 minut temu, Paragon napisał:

Oj tych chinczyków wspierasz hahah, a te sonoffy potrzebują cały czas łączyć sie z wifi? Czy one maja swoja pamięć wewnetrzną?

@Paragon
Bardziej swoja cierpliwość niż Polskę ja to 2 dni czekania cierpię a co dopiero 20... Już szukałem czy w okolicy dzisiaj tego nie kupie xD

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, sith114 napisał:

Oj tych chinczyków wspierasz hahah, a te sonoffy potrzebują cały czas łączyć sie z wifi? Czy one maja swoja pamięć wewnetrzną?

hehe możesz wspierać Polskę i kupić na allegro, podaje linki z ali bo łatwiej mi znaleźć :P ,  one pracują niezależnie masz tylko moduł wifi i apkę do ustawień i kontroli, możesz  ustawić harmonogram on/off jak na zwykłym timerze z tematu, możesz włączyć odliczanie do wyłączenia lub wyłączenia mozesz sprawdzic ile pobiera aktualnie energii, możesz sprawdzić na wykresach jakie jest zużycie dzienne, miesieczne, czy roczne energii itd, wreszcie mozesz zdalnie włączyć i wyłaczyć przez wifi, ma jeszcze jedną fajną funkcję mozesz wybrać jak sie zachowa po zaniku zasilania i po jego powrocie, tzn.,  po powrocie zasilania może właczyć na powrót zasilanie, albo nie przydatne gdy masz np podłączone urządzenie które nie chcesz aby sie włączyło po powrocie zasilania 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można też kupić lepszy dogniazdkowy, np taki: https://www.emos.pl/1907110020-cyfrowy-programator-czasowy-emt757-f

Taki jak ze zdjęcia w 1 poście też miałem, też świrował. Ale nie chciało mi się już go rozbierać i dłubać, tylko poszedłem do normalnego sklepu elektrycznego i doradzili mi tego emosa'a, który od tamtej pory (prawie rok) działa bez choćby jednej wpadki.

Ale to cudo od @Paragon całkiem fajne się wydaje, chyba widziałem na allegro coś takiego też. Trzeba będzie spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, Słony leszcz napisał:

Ale to cudo od @Paragon całkiem fajne się wydaje, chyba widziałem na allegro coś takiego też. Trzeba będzie spróbować. 

sprawuje się świetnie polecam każdemu kto używa standardowych timerów różnica w cenie nie duża a możliwości spore,  mozesz sobie kupić np: 4 kanałowe i każde użądzenie z akwarium podpiąć niezależnie na oddzielny kanał, wersji ich jest sporo z czujnikami wilgoci czy temperatury będziesz miał wtedy dodatkowo zdalny dostęp do temperatury wody w akwarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Paragon napisał:

sprawuje się świetnie polecam każdemu kto używa standardowych timerów różnica w cenie nie duża a możliwości spore,  mozesz sobie kupić np: 4 kanałowe i każde użądzenie z akwarium podpiąć niezależnie na oddzielny kanał, wersji ich jest sporo z czujnikami wilgoci czy temperatury będziesz miał wtedy dodatkowo zdalny dostęp do temperatury wody w akwarium :)

Jesli chodzi o opcje sterowania on/off to tansza wersja v1 styknie? Taka zamowiłem na próbę co z tego wyjdzie zobaczymy ;P
https://allegro.pl/oferta/sonoff-wifi-sterowanie-smartfonem-ewelink-7530049312

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
3 godziny temu, sith114 napisał:

Jesli chodzi o opcje sterowania on/off to tansza wersja v1 styknie? Taka zamowiłem na próbę co z tego wyjdzie zobaczymy ;P
https://allegro.pl/oferta/sonoff-wifi-sterowanie-smartfonem-ewelink-7530049312

tak styknie ta v2 ma watomierz i prę innch rzeczy ale do zdalnego sterowania i timera wystarczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linki. Olewam ten mój złom  i zainwestuję w to cacko:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Axelf88 napisał:

Dzięki za linki. Olewam ten mój złom  i zainwestuję w to cacko:D

Dzięki stary za temat, sam zainwestowałem w 1 na próbę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
8 godzin temu, Axelf88 napisał:

Dzięki za linki. Olewam ten mój złom  i zainwestuję w to cacko:D

Proszę, w następnym akwarium mam zamiar kupić 2 lub 3 takie 4 kanałowe i każde urzadzenie w akwarium podpiąć prze takie cudeńko :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

jest tego cała masa ja bym szukał z większa iloscią opcji jak watomierz bo można określić sobie jakie jest zużycie ernergii, albo dodatkowym wyjściem na czujnik temperatury tez przydatna sprawa, ogolnie te użadzenia sa super bo to jest standardowy timer + zdalny dostęp przez wifi i latwe programowanie przez apkę na androida dlatego wedlug mnie dobra alternatywa, reszta funkcji to co kto potrzebuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze takie dwie kwestie.

1. Jak jest z łączeniem do wifi? Łączy się do przypadkowej, pierwszej na którą trafi (np do sąsiada:-)? Bo teraz wszędzie masz conajmniej z 10 sieci wifi, i nie każda jest zabezpieczona. Żadnego "interfejsu", którym by można coś skonfigurować tam nie widać...

2. Jak z kilkoma timerami w jednej sieci? Poszczególne urządzenia są jakoś rozróżnialne sensownie? Apka na smartfona radzi sobie z obsługą kilku urządzeń?

A na koniec taka refleksja. Czemu takich rzeczy nie ma w sklepach z morszczyzną? Nie każdy chce czy ma czas szukać po allegro czy aliekspres i pewnie sporo osób chętnie by takie coś kupiło, nawet za te kilka złotych więcej. Ale jak widać prawa popytu i podaży do sklepów "morskich" się nie stosują niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
10 minut temu, Słony leszcz napisał:

1. Jak jest z łączeniem do wifi? Łączy się do przypadkowej, pierwszej na którą trafi (np do sąsiada:-)? Bo teraz wszędzie masz conajmniej z 10 sieci wifi, i nie każda jest zabezpieczona. Żadnego "interfejsu", którym by można coś skonfigurować tam nie widać...

na początku paruje się uządzenie za pomocą aplikacji nic nie jest przypadkowe, będziesz miał urządzenie zainstaluj apkę Ewlink tam się zakłada konti itd,

10 minut temu, Słony leszcz napisał:

2. Jak z kilkoma timerami w jednej sieci? Poszczególne urządzenia są jakoś rozróżnialne sensownie? Apka na smartfona radzi sobie z obsługą kilku urządzeń?

w tej apce możesz mieć mase urządzeń tego typu każde mozesz zdefiniować sobie nazwą itd. nie wiem np., lampa, grzałka, pompa itd. są pojedyńcze takie urzadzenia, są zespolone na 4 kanały od razu sa na gniazdko są na szynę din do skrzynki, czyli mozesz mieć inteligentne zasilanie w domu :P  do wyboru do koloru

10 minut temu, Słony leszcz napisał:

A na koniec taka refleksja. Czemu takich rzeczy nie ma w sklepach z morszczyzną? Nie każdy chce czy ma czas szukać po allegro czy aliekspres i pewnie sporo osób chętnie by takie coś kupiło, nawet za te kilka złotych więcej. Ale jak widać prawa popytu i podaży do sklepów "morskich" się nie stosują niestety...

dlaczego bo często są mało popularne, bo ludzie boją się nowości i wola to co znają czyli standardowe timery, bo w morszczyźnie często juz są całe kompy ktore sterują akwarium i taki oddzielny timer jest po prostu zbedny, dochodzi tez że u nas jak ktoś trafi na coś takiego jak ja i sieje propagandę to dopiero się ludzie dowiadują, że tak powiem przy okazji i jednym przypadnie do gustu innym nie, ja mam takie urządzenie od dwóch lat więc nie jest to nowość :P

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie macie problemu z eWeLink ? ja na androidzie muszę pare razy klikać zanim mi się otworzy ta aplikacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam sonoff duo sterowane dwa kanały w jednej puszcze bardzo fajne rozwiązanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.