Skocz do zawartości
Gość

Elektryk wysokich napięć - jak sprawdzić diody led

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Mam pytanie do elektryków czym w prosty sposób sprawdzić jakie konkretnie mam diody. Chodzi o to że kupowałem kilka razy diody 1w i 3w w różnych kolorach i nie opisałem sobie woreczków. Teraz nie chciał bym bawić się w przylutowywanie i przypadkowe spalenie. Można je jakoś sprawdzić nie wiem baterią czy zasilaczem?

Ja z elektryki jestem cienki i wiem tylko że nie wolno do gniazda wkładać śrubokręta bo mi się oczy zaświecą :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Miernik mam. A jak mam diody luzem to je też miernikiem pomierzę ile mają wat? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile wat to drugorzędna kwestia. Ważne na jakim napięciu pracują.

Polecam testować bateriami bo są praktycznie w każdym mieszkaniu/domu.

A wataż (jeśli potrzebny) można już z napięcia i natężenia policzyć (wolty x ampery)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

aaa Waty - to źle załapałem bo myślałem że chodzi Ci o kolory :)

hmm może "na oko" po wielkości chipa ? ... choć nie bardzo to widać

1 minutę temu, Adaszy napisał:

Ile wat to drugorzędna kwestia. Ważne na jakim napięciu pracują.

 

nie napięciu na prądzie - diody Power Led są sterowane PRĄDEM

10 minut temu, fresz33 napisał:

Miernik mam.

podłączasz driver 350mA i patrzysz ile V pobierają

jeśli okolice 3,4V to masz diode 1W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, silvia napisał:

 

nie napięciu na prądzie - diody Power Led są sterowane PRĄDEM

Poniekąd masz rację, ale...

Volty są kluczowym parametrem - jak będzie ich za mało to dioda nie będzie się zbyt efektownie świecić, jak za dużo.... awaria. Ampery zmierzysz połączając miernik szeregowo z diodą.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, Adaszy napisał:

Poniekąd masz rację, ale...

Volty są kluczowym parametrem - jak będzie ich za mało to dioda nie będzie się zbyt efektownie świecić, jak za dużo.... awaria.

nieprawda

masz nitkę złożoną z trzech i z 6-ciu diod 1W , na obu nitkach jest podany prąd 350mA z drivera a zasilacz jest ten sam - 24V - i co ? coś się spali ?

driver ma tak dobrać (zwiększyć / zmniejszyć) napięcie by dać podp. PRĄD

diody o których mowa mają "tolerancję" na jednych jest 350mA już przy 3,1V a na innych przy 3,6V  a to przy 350mA dioda pracuje na 100% a nie na napięciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, fresz33 napisał:

Chodzi o to że kupowałem kilka razy diody 1w i 3w w różnych kolorach i nie opisałem sobie woreczków.

Lypa... . Jeszcze w wszystkich bez luminoforu jakoś idzie wybrnąć , patrząc na wielkość chip'a . 
A historia zakupów + wygląd + pozostała ilość + budowa + kolor + porozdzielanie i grupowanie względem najpewniejszych kryteriów  ot : Sherlock Holmes  , u mnie się sprawdza ta technika  .:ph34r:


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, fresz33 napisał:

Mam pytanie do elektryków czym w prosty sposób sprawdzić jakie konkretnie mam diody. Chodzi o to że kupowałem kilka razy diody 1w i 3w w różnych kolorach i nie opisałem sobie woreczków. Teraz nie chciał bym bawić się w przylutowywanie i przypadkowe spalenie. Można je jakoś sprawdzić nie wiem baterią czy zasilaczem?

Po pierwsze miernik i mierzysz prąd jaki płynie przez diodę. Po drugie mierzysz spadek napięcia 

 

59 minut temu, Adaszy napisał:

Voltykluczowym parametrem - jak będzie ich za mało to dioda nie będzie się zbyt efektownie świecić, jak za dużo.... awaria. Ampery zmierzysz połączając miernik szeregowo z diodą.

Elektronik się odezwał. Dioda się stabilizuje prądowo. Jeżeli podasz napięcie w zakresie pracy diody prąd będzie ten sam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

No niestety, teraz możesz ich użyć tylko jako jedno watowych. 

Druga opcja pół żartem pół serio - to wysterować wszystkie na 3W i poczekać, te co się spalą były jednowatowe.

Z charakterystyk będzie je bardzo trudno odróżnić. Czysto teoretycznie można by wyznaczać charakterystykę  u(t) = f(I)  czyli dynamiczną charakterystykę prądową. Co pokazało by jak bardzo struktura się nagrzewa przy określonym prądzie.

 


ce6a473c12111557fd12959c9429afcau1349a11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

co wy tu za teorie snujecie .. odp. już jest podana - wyżej

driver 350mA i jak napięcie na diodzie jest okolice 3,4V to jest dioda 1W - jeśli napięcia jest "połowa" to dioda jest 3W - przecież to proste i logiczne

8 minut temu, doktur napisał:

No niestety, teraz możesz ich użyć tylko jako jedno watowych.

oczywiście - ale jeśli tych diod ma więcej niz kilka ? po prostu szkoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak łopatologicznie driver dla diod 1w połączyć różne i czy po prostu 3w nie będą słabiej świecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, silvia napisał:

nieprawda

masz nitkę złożoną z trzech i z 6-ciu diod 1W , na obu nitkach jest podany prąd 350mA z drivera a zasilacz jest ten sam - 24V - i co ? coś się spali ?

driver ma tak dobrać (zwiększyć / zmniejszyć) napięcie by dać podp. PRĄD

diody o których mowa mają "tolerancję" na jednych jest 350mA już przy 3,1V a na innych przy 3,6V  a to przy 350mA dioda pracuje na 100% a nie na napięciu

Mea culpa - kajam się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, sith114 napisał:

A tak łopatologicznie driver dla diod 1w połączyć różne i czy po prostu 3w nie będą słabiej świecić?

będą tyle że nie odróżnisz od 1W bo będą świecić z mocą 1W :)

musiałbyś sprawdzać luxometrem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dziękuję za odpowiedzi, w weekend pokombinuję ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, silvia napisał:

driver 350mA i jak napięcie na diodzie jest okolice 3,4V to jest dioda 1W - jeśli napięcia jest "połowa" to dioda jest 3W - przecież to proste i logiczne

A ja jak patrzę w specyfikację diod 1W i 3W to one wszystkie mają praktycznie ten sam zakres napięcia. Inaczej może być, jak masz kilka chipów w jednej obudowie, ale "standardowe" power ledy raczej po napięciu nie rozróżnisz. Zmiany napięcia na diodzie w zależności od prądu będą minimalne. Dlatego właśnie wygodniej jest sterować nimi prądem niż napięciem.

Co do rozróżnienia, to raczej tylko "organoleptyczna" metoda pozostaje, tak jak pisze @SU1. Wizualnie podzielić diody na grupy identycznych, a potem ewentualnie na jednej z diod z każdej grupy zrobić próbę "niszczącą", czyli podać prąd 700mA i zobaczyć co się stanie. Czy się spali lub będzie się bardzo mocno grzała i ile światła wyemituje w porównaniu z innymi grupami (dioda 1W podłączona pod 700mA, jeśli nawet przeżyje, powinna świecić wyraźnie słabiej niż tego samego koloru 3W pod tym samym prądem).

Edytowane przez Słony leszcz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, Słony leszcz napisał:

A ja jak patrzę w specyfikację diod 1W i 3W to one wszystkie mają praktycznie ten sam zakres napięcia.

 

tak tylko że te 3W są na 700mA a nie na 350mA

nie chce mi się tłumaczyć - po prostu podłącz do drivera 350mA diodę 1W i 3W sprawdź jakie będą napięcia

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z prawem Oma

R=V/I

Skoro napięcie pracy jest takie samo dla diody 1 W i 3 W to opór diody 1 W musi być większy od 3 W czyli jak zasilimy je takim samym prądem to napięcie pracy 3 W będzie mniejsze, tak o połowę.
Czyli trzeba podłączyć do sterownika 350 mA i sprawdzić jakie będzie napięcie, jak 3V to mamy 1w diodę, jak 1,5V to 3 W.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dioda to nie żarówka. Jest to element nieliniowy i klasyczne prawo Ohma (U/I = constant) nie ma zastosowania w tym przypadku. Spadek napięcia diody to spadek napięcia na złączu n-p, który zależy głównie od temperatury. Oczywiście także (jedynie pośrednio) jest powiązany też z prądem, bo większy prąd = większa moc = wyższa temperatura (zwykle, bo jak np będziesz dobrze chłodził diodę i utrzymywał stałą temperaturę, to napięcie praktycznie nie wzrośnie pomimo wzrostu prądu).

I dlatego diody 1W i 3W mają podobne zakresy napięć, a napięcie nominalne podaje się dla temperatury nominalnej (25st), a nie dla jakiegoś prądu nominalnego.

No ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby podłączyć i sprawdzić:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak masz racje nieliniowa jest rezystancja, ale to o czym piszesz nie ma znaczenia dla tego przypadku.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, rmatysiak napisał:

Tak masz racje nieliniowa jest rezystancja, ale to o czym piszesz nie ma znaczenia dla tego przypadku.....

Charakterystyka I do U też nie jest linią prostą.
Fresh - wiesz jakie diody kupowałeś ? Poszukaj ich datasheet, okresl na podstawie charakterystyki przy jakim napięciu jaki prąd i mierz. Gorzej jak Ci sie charakterystyki beda pokrywać. Dla XP-G przy 3V to już jest o ile pamietam powyzej 500mA, przy 350mA bedziesz mial ponizej 3V.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, rmatysiak napisał:

Tak masz racje nieliniowa jest rezystancja, ale to o czym piszesz nie ma znaczenia dla tego przypadku.....

Ma o tyle, że nie rozróżnisz diod 1W i 3W po spadku napięcia. Mógłbyś tak zrobić w przypadku żarówek, które podlegają prawu ohma. Być może będą minimalne różnice wynikające z tego, że dioda 1W być może będzie się bardziej grzała niż 3W przy tym samy prądzie. Ale nie o połowę niższe napięcie. Raczej różnica zmieści się w zakresie różnic napięcia pomiędzy poszczególnymi diodami. Nie wspominając o tym, że skoro jedna dioda ma 1W, a druga 3W, to myśląc zgodnie z prawem ohma, napięcie powinno być 3x mniejsze, a nie o połowę tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jakiś tam driver 350mA wpinany prosto pod 220v mam, tylko czy nie jest tak że muszę minimum 3szt diodek podpiąć żeby ich nie popalić? :P pamiętam jak robiłem lampę do akwarium słodkowodnego na diodach 1w i właśnie jak podpiąłem mniej niż 3 to się paliły heh 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinny się palić - po to właśnie masz driver prądowy ;) Jeśli masz taki na 350mA ustawiony to na nitce będzie 350mA. Driver "ustabilizuje" prąd w zależności od "obciążenia" - czyli da "odpowiednie napięcie". Jak dołożysz kolejną diodę, to aby driver utrzymał ten sam prąd musi zniwelować spadek napięcia na diodzie więc podwyższy napięcie na nitce. Jak się dioda spali na zwarcie - to driver "ograniczy napięcie" bo mu "zniknęła" jedna dioda. Prąd dalej będzie ten sam. Jak się dioda spali tak, że jest przerwa to Ci sekcja przestaje świecić.

P.s Upewnij się, że ten driver to driver prądowy a nie napięciowy. W drugim przypadku diody jak najbardziej  mogą iść z dymem.

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
7 minut temu, fresz33 napisał:

Jakiś tam driver 350mA wpinany prosto pod 220v

230V ale to szczegół :P

powinno na nim pisać jaki ma zakres napięć - może minimum to X sztuk ?

np. na taki wpinasz co najmniej 2 diody

https://allegro.pl/oferta/driver-led-5w-350ma-6-17v-zasilacz-3-5w-6858676821

a na taki

https://allegro.pl/oferta/driver-led-mean-well-ldd-350l-11w-350ma-dc-dc-7776318384

możesz jedną

 

 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.