Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wam,

 

Na początku chciałem wam powiedzieć że jestem totalnym amatorem. Zacząłem 28 grudnia. Zbiornik zalany wodą z działającego zbiornika, żywa skała oraz żywy piach. Akwa Aquael 49l.  19 Stycznia do zbiornika wjechała Sinulariac, Gorgonia, Discosoma czerwona oraz jeden Astralium. Wszystkie korale przez długi czas pięknie polipowały. Sinularia już robiła jedną zrzutkę skóry. Z czasem dołączyły kolejne korale - Briarerum oraz  Caluastrea które również od początku są w świetnej formie. Jakiś czas temu Sinularia przestała polipować. Jest mała "zwiędła" . Nic się nie zmieniło stoi w tym samym miejscu, parametry wody (te które mierze) są w normie. Jest twarda. Nie ma żadnych uszkodzeń korzenia ani nic takiego. Czy przychodzi wam do głowy o co może chodzić? Bylbym wdzięczny za jakąś pomoc.

Parametry:

Temp - 25*C

Zasolenie - 1,024

KH - 7,7

NO3 - 10jvp

Lampa LED 10W z zestawu Aquael, w akwarium dosyć mocno "wieje" , maksymalnie rozkręcona kaskada oraz JVP110.

 

Dodaje kilka zdjęć akwa oraz sinularii.

 

IMG_20190226_202614.jpg

Edytowane przez Tarmixsos92 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś oprócz korali pływa w tym zbiorniku co mogłoby ją podgryzać ? 
U mnie Sinularia nie chciała się otwierać gdy była na dole w cieniu. Jak dałem ją na samą górę i dostała mocną wiązką światła od tamtego czasu jest napompowana i rozrasta się w oczach. Może spróbuj ją dać tam gdzie jaśniej i by na nią tak mocno nie dmuchało. Jak Cię to pocieszy to NO3 mam wyższe od Ciebie i to x2 więc to chyba nie to. Poczekajmy na więcej komentarzy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie na poczatku stała na górze, pompowała się i nagle przestała. Przestawiłem na dół, pompowała się i teraz od tygodnia przestała. Skóry nie zrzuca. W akwa jest sporo okrzemkow itp. W zbiorniku oprócz korali jest tylko ślimak Astralium. I raczej sie do niej nie zbliża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sinularie, sarcopythony zrzucają "skórę" to normalne ;) będzie po prostu za chwilę większa. Jakbyś poszukał na forum to byś znalazł odpowiedź :P 

Widzę że pisałeś i wiesz o co chodzi. Nie ma się co martwić.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie widziałem zeby skórę zaczynała zrzucać dlatego zapytałem. Też uważasz że lepiej byloby jej na górze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.