Skocz do zawartości
darek1973

Sól AF probiotic. Problem

Rekomendowane odpowiedzi

 Mam pytanie do szanownych forumowiczów. Zakupiłem ostatnio sól AF probiotic i po otwarciu szok. Zamiast sypkiej soli  jedna wielka bryła tak twarda, że nie mogę wyciągnąć z niej miarki. Czy ktoś już spotkał siema czymś takim? 

Drugie pytanie. Mam zamiar tą sól reklamować ale nie mam zapasowej do podmiany. Czy zamiast soli af mogę jedną podmianę zrobić na soli IO?

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, darek1973 napisał:

 Mam pytanie do szanownych forumowiczów. Zakupiłem ostatnio sól AF probiotic i po otwarciu szok. Zamiast sypkiej soli  jedna wielka bryła tak twarda, że nie mogę wyciągnąć z niej miarki. Czy ktoś już spotkał siema czymś takim? 

Drugie pytanie. Mam zamiar tą sól reklamować ale nie mam zapasowej do podmiany. Czy zamiast soli af mogę jedną podmianę zrobić na soli IO?

Pozdrawiam

 

Najpierw napisz do nich lub do sklepu gdzie kupiłeś 

Jak chcesz bardzo pisać to może tu 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AnT. 

9 minut temu, AnT napisał:

Najpierw napisz do nich lub do sklepu gdzie kupiłeś 

Jak chcesz bardzo pisać to może tu 

 

Pisać to za bardzo nie chcę ale co mi zostało? To nie jest kilogram tylko 22 kg i trochę kosztowała.

Możesz mi podpowiedzieć czy jedną podmianę mogę zrobić na innej soli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej oddać do sklepu 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz, jak nie zrobisz podmiany to system też Ci nie powinien się zawalić, tym bardziej jeśli system nie ma dużej ilości korali.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AnT. Oczywiście, że oddam ją do sklepu tylko jestem ciekawy odpowiedzi AF na zaistniałą sytuację

VDR. Wstrzymam się z podmianą aż przyjdzie normalna sól

Dziękuję Wam za szybką pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie winna leży po stronie AF. W przypadku soli warunki w jakich jest przechowywana mają duże znaczenie. Towar nie jest zdatny do użytku więc sklep ma obowiązek wymiany lub zwrotu pieniędzy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może warto podać nazwę sklepu - skoro aż tak źle przechowują sól. Bo zapewne nie mieli na stanie jednego skamieniałego wiadra. I zapewne mają wiadra innych producentów również w formie lizawki ...

Sól należy przechowywać w suchym i zacienionym miejscu


Dopuszczalna wilgotność i temperatura przechowywania?

A poważniej to reklamuj w AF tak czy inaczej zapewne spytają gdzie i kiedy kupiłeś. Sprawdzą czy to wina sprzedawcy czy też nie. Bądź uznają iż jedno wiadro to niewiele znaczący koszt dla producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, darek1973 napisał:

AnT. Oczywiście, że oddam ją do sklepu tylko jestem ciekawy odpowiedzi AF na zaistniałą sytuację

VDR. Wstrzymam się z podmianą aż przyjdzie normalna sól

Dziękuję Wam za szybką pomoc

Z af niema normalnej to loteria 2x trafiłem podobna jesteś pewien że chcesz koniecznie taka sól nie widzę by na inne marki soli ludzie tak narzekali 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, azgar napisał:

Z af niema normalnej to loteria 2x trafiłem podobna jesteś pewien że chcesz koniecznie taka sól nie widzę by na inne marki soli ludzie tak narzekali 

Mam jeszcze sól IO ale boję się, że jak zmienię sól to zachwieje biologią w akwarium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz zmienic sól czemu nie...ale rób to stopniowo z podmiany na podmiane.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić podmianę na innej soli, tylko zasolenia pilnuj żeby było takie same. Ja co jakiś czas zmieniam sól, a bywało że każdą podmiankę robiłem na innej i nic nie wybuchło.


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, darek1973 napisał:

Mam jeszcze sól IO ale boję się, że jak zmienię sól to zachwieje biologią w akwarium 

Niema się co bać jak masz akwarium ustabilizowane to przy podmianach 5% tydzień nie powinni się nic dziać. Ja teraz sam zmieniam ale jedynie dla tego chce innej spróbować i uśrednić parametry wiadomo każdą sól inna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz zroboc podmiane na innej soli, mozesz nie robic podmiany; nic sie nie stanie.:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.