Skocz do zawartości
AnkaTeZet

Proszę o pomoc w identyfikacji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, co to może być? Pojawiło się dzień po włożeniu do zbiornika cerithium caeruleum. Zauważyłam najpierw kilka w miejscu gdzie siedział ślimak, ale są tez na innych skałach. Ślimak tez jest jakiś niemrawy. Schował sie w muszli i chyba chce to przeczekać :)

07D01620-4E1C-4A76-A448-AB0F48E2B220.jpeg

Edytowane przez AnkaTeZet (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% po włożeniu ślimaka. Kilka dni wcześniej skala była doszczętnie czyszczona bo szaleje cyjano (dość świeży zbiornik) Ostatnio dołożyliśmy tectusa i cerithium. Mam tylko nadzieje, ze to nie jakiś pasożyt ze ślimaków. Chociaż raczej nic takiego nie powinno sie wydarzyć bo źródło ślimaków to erybka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, AnkaTeZet napisał:

Na 100% po włożeniu ślimaka

na 100% nie możliwe.

Według mnie to aptasia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd to się mogło wziąć? Zbiornik ma 4 m-ce, robiony na suchej skale, żywym piasku i żywej wodzie. Z życia mam tylko ekipę czyszczącą na razie, bo w wodzie był chlew przy dojrzewaniu. Wszystko z erybki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale serio wylazłoby z piachu dopiero po 4 miesiącach? Średnio mi się chce w to wierzyć, bo do tej pory nic nie było. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MI po 5 miesiącach pojawiły się wieloszczety i mnóstwo małych wężowideł ale przyniesione ze szczepkami

Edytowane przez Nexor4 (wyświetl historię edycji)

127c352cab2572c10ffbc4835c2962b7u1937a17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, AnkaTeZet napisał:

Ale serio wylazłoby z piachu dopiero po 4 miesiącach? Średnio mi się chce w to wierzyć, bo do tej pory nic nie było. 

Ja tez uważam ze to Aiptasia ,pamiętaj ze to ukwiał a ukwiały wędrują ,może wcześniej była w innym miejscu i jej nie widziałaś ? a może była na ślimaku ?

co znaczy na żywej wodzie? brałaś od kogoś wodę z podmian? jeśli tak to już wiesz skad ja masz :P 

Edytowane przez niwre37 (wyświetl historię edycji)

837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info. Woda z podmian do zastartowania akwarium byla z erybki. Jeżeli to aiptazja to na razie siedzi grzecznie w jednym miejscu :) No nic. To trzeba bedzie walczyć, a jeszcze sie z cyjano nie uporalam. Już mam dość. Akwarium startowałam w październiku, a na razie mam krajobraz księżycowy. Nic oprócz skaly i podstawowej ekipy czyszczącej. Dramat!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, AnkaTeZet napisał:

Dzieki za info. Woda z podmian do zastartowania akwarium byla z erybki. Jeżeli to aiptazja to na razie siedzi grzecznie w jednym miejscu :) No nic. To trzeba bedzie walczyć, a jeszcze sie z cyjano nie uporalam. Już mam dość. Akwarium startowałam w październiku, a na razie mam krajobraz księżycowy. Nic oprócz skaly i podstawowej ekipy czyszczącej. Dramat!!!

Bo pewnie wszystko robisz źle, po miesiącu powinnaś już mieć w połowie kolorowo od koralowców i nie musiałabyś kupować ślimaków na cyjano ;) Opisz start zbiornika i co tam masz za światło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, AnkaTeZet napisał:

..........  Akwarium startowałam w październiku, a na razie mam krajobraz księżycowy. Nic oprócz skaly i podstawowej ekipy czyszczącej. Dramat!!!

Aniu, bez urazy ale samo z tej skały ci nic nie urośnie ;). Tak długo jak nie poobsadzasz tego zbiornika koralami i nie na wpuszczasz ryb to będziesz miała "krajobraz księżycowy", dino, cjano i glony zależnie od tego, której pladze będzie po drodze z parametrami Twojego baniaka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, ze samo nie wyrośnie to wiem, ale miałam taki chlew po dojrzewaniu, ze wszystko by padło. Podejrzewam, ze woda w Czarnobylu byłaby czystsza niż w moim akwarium. Wieczorem siądę i napisze wszystko jak było robione po kolei i na jakim sprzęcie. Mam nadzieję, że uda mi się pociągnąć temat akwarium w naszym domu, ponieważ mąż już ma dość czyszczenia i patrzenia na nie. W związku z tym jesteście moją ostatnią deską ratunku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie jeden zbiornik wyszedł już na prostą z pomocą ludzi z tego forum ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.