Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Moje też się tak zachowują jak wracam z pracy stanę przy szybie w akwarium i czekaj cierpliwie na papu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium super :) jak możesz to napisz co to za ryby te czarne w białe prążki? ciekawie wygladaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, lukaszmo napisał:

jak możesz to napisz co to za ryby te czarne w białe prążki?

Są to babki z rodzaju Pholidichthys leucotaenia, bardzo je lubię mam trzy sztuki:)
Edytowane przez NAP (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@NAP masz je od małych osobników ?  Mam dwie sztuki kupowane w postaci młodzieńczej i jedna rośnie znacznie wolniej od drugiej. Jest o połowę mniejsza. Inna sprawa, że trzymają się razem więc możliwe, że dobrały się w pary. Niestety czytając na temat dymorfizmu nie znalazłem nic na temat różnic wielkościowych :/ 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@VDRtak mam je od 6 cm smyków, od początku były trzy dwie trzymały się razem jedna została sama, po przeprowadzce teraz wszystkie siedzą razem.  Co do wielkości to są one zbliżone dwadzieścia parę cm na tę chwilę, i rosły wszystkie w miarę równo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję tą mniejsza bo miała problem z końcem ogona - jednak przyrasta - pasek już zniknął i zaczynają się wytwarzać "łaty" ale o połowę mniejsza od drugiej. Zobaczymy czy nadgoni. Ryby fantastyczne - choć dobrze że skała stoi na szkle nie na piachu. Nie wiem jak ale wykopała jamę pod skałą przez całą szerokość akwarium i pojawia się raz z przodu raz z tyłu ;P


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kopacze z nich są wyjątkowo skuteczni, u mnie potrafią w sekundę przepłynąć pod skałą z jednego końca na drugi, takie mają tunele. Poza tym to nietypowa w zachowaniu ryba udająca trochę murenę:)

Edytowane przez NAP (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tej "murenowatości"  je kupiłem. Postać dorosła wygląda intrygująco i przyciąga wzrok. W piasku nie ryją jakoś specjalnie ale dziś zauważyłem 3 wyjście spod skały. Zajęła obszar jakieś 30x50cm. Górka z piachu spod skały w rogu akwarium ma już z 6cm - trzeba będzie przy podmianie ten piach oddessac bo nie mam co z nim zrobic. :D  Nie bez kozery nazywają je inżynierami ;)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie podobnie, tylko górkę mam usypaną przy frontowej szybie i jakoś niespecjalnie to wygląda, wolalbym już mieć ją z tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedną od maluszka i żałuję, że tylko jedną. Teraz już pozamiatane, nie da rady dorzucić drugiej.

Z moich obserwacji ta rybka kopie, kiedy szuka dobrego domu dla siebie. W 360 mi ryła non stop, chyba dlatego, ze żadne lokum nie spełniało jej oczekiwań.  

Na podstawie tych obserwacji, w  nowym 750 zrobiłam dla niej specjalna grotę.  Dużą, okrągłego kształtu  (od miski)  ale dosc niską, aby mogła sie tam swobodnie zmieścić zwinieta, ale nie było tam za wysoko. Z trzema wyjściami. Każde wyjście w miarę wąskie, aby sama sie tam zmieściła, ale aby intruzow jej nie nawchodzilo. Kazde wyjscie ma "daszek", aby nie byla widziana, kiedy tylko wystawi glowe. Wszystkie trzy wejścia są tuż pod poziomem piachu, aby mogła je sobie łatwo zakopać lub odkopac, zaleznie od upodobań.  Trafilam chyba w gust.  Ryba od razu się tam wprowadziła i nie szuka już innych kryjowek. Czasem tylko odgarnie piach przy którymś wyjsciu i gdzieś usypie gorke. Mieszka tam ponad rok czasu. Pozwala u siebie pomieszkiwac innym babkom. 

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprytnie, @Nik@ u mnie nie było ustawki pod kryjówki, ryby same wybrały co im psuje i wygrzebały piach po swojemu, ale wyglądają na zadowolone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już planowałem te przeprowadzkę, to poobserwowalam sobie rybki i starałam się wysondowac, co mogłoby im się spodobać.  W przypadku leucotaenia udało mi się trafić w jej gust :) żółtek też zajał taka kryjówkę, jaką dla niego przewidziałam, a dla reszty rybek porobiłam różne większe i mniejsze groty i już sobie same wybrały, co której pasuje.  Hepek na przyklad wybrał sobie taką szczeline pod pólką, w którą ledwie się wciska i jest ułożony poziomo. A myślałam, że wybierze coś innego. W sklepie wczesniej kilka razy widziałam, że one najczęściej się wciskają pod skały leżąc na boku, ale myślałam, że to z braku wygodniejszej kryjówki. 

Niestety mój hepcio rośnie i niedługo przestanie się tam mieścić. Trzeba vedzie coś dla niego innego wymyślić, jeśli sobie z innych dostępnych kryjowek czegoś nie wybierze.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz zerknąłem na Twoje akwarium, to Masz dużo ciekawych zakamarków, więc jest nadzieja, że coś sobie innego upatrzy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę poczytałem o tej babce ale coś mi sie wydaje ze mam  za małe akwarium 100na 50 wiec pewnie odpada co o tym myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One rosną dość duże, ale za to są stacjonarne, sporadycznie wychodzą ze swoich kryjówek. Znam mniejszy zbiornik, w którym żyje parka i to już kilka lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszły pierwsze wyniki ICP,  Zastanawia mnie poziom miedzi i poziom krzemu, akwarium dojrzewa i jest świeże, ale trochę mnie niepokoi

 

0001.thumb.jpg.8ebcb2190fea7d90736352d02d96302d.jpg

Edytowane przez NAP (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nap serio tw:bangheadoje Kh ? 

Kuzwa 5 ?

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, @Beti napisał:

Kuzwa 5

NIe-e jest 8, może poprawie jakość zdjęcia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo serio niewyraznie!

:evil: całe szczęście:baby:


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już powinno być lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, @Beti napisał:

jod,przekroczyłeś

Trochę tak, ale jodu nie dozuję:) trochę idzie z ballingiem z component 1 od af.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj :), a ja pozwolę zapytać o coś zupełnie innego, bo jestem na etapie projektowania akwarium jakieś 150x60x60 i z wszystkich stron mówią o stelażu spawanym albo aluminium za setki monet, a tutaj mam wrażenie zwykła szafeczka z płyty 18 mm czy może się mylę i blat 2x18mm? 

Jest to jakoś wzmocnione? Czy może zdjęcie źle to oddaje? 

W sumie tutaj masz lekko 0,5 tony nacisku jak nie lepiej... 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@NAP

ogółem to twoj zbiornik to jedno ????

Czemu???

super czas,stan,i szybkość,jest bajera... ;)

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, atk napisał:

Jest to jakoś wzmocnione

nie ma żadnych wzmocnień, szafka jest w całości z płyty

 

3 minuty temu, @Beti napisał:

super czas,stan,i szybkość,jest bajera...

Dzięki, staram się jak mogę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, NAP napisał:

nie ma żadnych wzmocnień, szafka jest w całości z płyty

 

Dzięki, staram się jak mogę...

Ty chłopie... i tak juz masz super,przekłada bez strat :smile_wink:


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.