Skocz do zawartości
Raffy14

ATI sunpower vs powermodule

Rekomendowane odpowiedzi

Aaaa, nie chodziło mi o dimm :) na sciemnialne nawet nie patrze bo to wyczerpuje szybko swietlówki wg. opinii innych

 

Taka prosta najzwyczajniejsza lampeczka bez bajerow typu sciemnianie :) ati sunpower ale nie dimm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale 10x 80 to już powermodule chyba jak dobrze się orientuje?

Ty teraz świecisz 8x80 nad Acropolis tak? [emoji14]
Tak. Chciałem power module ale nie widziałem sensu wydać drugie tyle za jedną dodatkowa parę świetlówek :)

Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dimm jest tyle fajnego że temperaturą steruje komputer. A również ważna jest dana temp. na świetlówkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, elespero napisał:

W dimm jest tyle fajnego że temperaturą steruje komputer. A również ważna jest dana temp. na świetlówkach.

Ale w jaki sposób steruje temperaturą ? Przyciemnia świetlówkę by się wystudziła albo daje na full by zwiększyć jej temp ? Bo to też zbędny, niezbyt fajny feature by był. . Już lepsze jest chłodzenie rpm wentylatorów i utrzymywanie temp według jakiejś niedużej  histerezy. Ale jak rozumiem to sunpower potrafi ?


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale w jaki sposób steruje temperaturą ? Przyciemnia świetlówkę by się wystudziła albo daje na full by zwiększyć jej temp ? Bo to też zbędny, niezbyt fajny feature by był. . Już lepsze jest chłodzenie rpm wentylatorów i utrzymywanie temp według jakiejś niedużej  histerezy. Ale jak rozumiem to sunpower potrafi ?
Steruje prędkością wiatraków. A gdy wiatraki nie dadzą rady to sciemnia lampę. Miałem takie przypadki w lecie, gdy temperatura powietrza w pokoju była wysoka.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Sunpower ma czujnik temperatury umieszczony? 

15 godzin temu, VDR napisał:

Ale w jaki sposób steruje temperaturą ? Przyciemnia świetlówkę by się wystudziła albo daje na full by zwiększyć jej temp ? Bo to też zbędny, niezbyt fajny feature by był. . Już lepsze jest chłodzenie rpm wentylatorów i utrzymywanie temp według jakiejś niedużej  histerezy. Ale jak rozumiem to sunpower potrafi ?

Sunpower ściemnialny  zapewne tak - w normalnym wentylatory są podłączone do zasilacza trzecim kablem i tylko na zasilaczu możesz ustawić napięcie(chyba że coś się zmieniło od mojej przygody z SP z 10 lat temu :-)

 


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogólności dodam taki mały szczegół iż w ogóle power jest masywniejsza, ładniejsza i tak bardziej solidna od sun .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Caban napisał:

W ogólności dodam taki mały szczegół iż w ogóle power jest masywniejsza, ładniejsza i tak bardziej solidna od sun .

zgadza się - ale chłodzenie ma gorsze(świetlówek)

 


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Przemek napisał:

Gdzie Sunpower ma czujnik temperatury umieszczony? 

Sunpower ściemnialny  zapewne tak - w normalnym wentylatory są podłączone do zasilacza trzecim kablem i tylko na zasilaczu możesz ustawić napięcie(chyba że coś się zmieniło od mojej przygody z SP z 10 lat temu :-)

 

Rozmowa była o dimm.

 

16 godzin temu, elespero napisał:

W dimm jest tyle fajnego że temperaturą steruje komputer.

Czujnik temperatury jest przy sterowniku.

Gdzieś tu na forum ktoś opisywał jak udoskonalił lampę wycinając otwory po prawej stronie bo mu się lampa grzała... Mistrz, po wycięciu otworów temperatura oczywiście spadnie na czujniku, nie na świetlówkach. 

Ale żeby to wiedzieć, trzeba poznać konstrukcję lampy. Jak to już Przemek napisał, jest bardzo prosta.

1 minutę temu, Przemek napisał:

zgadza się - ale chłodzenie ma gorsze(świetlówek)

 

Bo ma wyloty po prawej stronie? Powera nie rozbierałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powermodule ma tak umieszczone wentyle że chłodzą (prawie) tylko balasty - brak jest otworów wydmuchujących powietrze na "hot points" w świetlówkach.

Co do pomiaru - to taki przekłamany w takim razie jest, powinien być w komorze świetlówek lub na końcu kanału wyjściowego(z lampy)  wiadomo by było jaka jest temperatura w komorze z rurami. 


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki na szybko schemat sunpowera

f3e3fa34a14f2f02.png

18 minut temu, Przemek napisał:

Co do pomiaru - to taki przekłamany w takim razie mam, powinien być w komorze świetlówek lub na końcu kanału wyjściowego(z lampy)  wiadomo by było jaka jest temperatura w komorze z rurami. 

Dokładnie, ja u siebie przełozyłem ten czujnik i ustawiłem temperaturę na 37 stopni, przy 40 lampa zaczyna się ściemniać.

Ściągnięcie plexi też nic nie daje, choć ludzie to robią...

Edytowane przez elespero (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plexi powinna być założona - inaczej nie ma sensu chłodzenie powietrzem(efekt tunelowania nie będzie działał).

 

Co do miejsca czujnika - dokładnie tak, w tym miejscu powinien być umieszczony aby pokazywać właściwą temperaturę w komorze świetlówek(choć ona będzie i tak wyższa niż przy tzw. hot points - katodzie )


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lecz będzie zbliżona, czujnik w oryginalnej wersji pokazuje dużo niższą temperaturę niż jest realnie.

Też nie wiem jak jest w nowych sun, moja ma około 5 lat. Może coś zmienili z tym czujnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

12 minut temu, elespero napisał:

Lecz będzie zbliżona, czujnik w oryginalnej wersji pokazuje dużo niższą temperaturę niż jest realnie.

Też nie wiem jak jest w nowych sun, moja ma około 5 lat. Może coś zmienili z tym czujnikiem.

Różnica jest bardzo duża - pomiędzy początkiem kanału(a w ATI czujnik jest jeszcze w komorze z elektroniką) a końcem świetlówek(w zależności od długości świetlówek) różnica wynosi od 7 do 21 stopni! :) (testowaliśmy to w lampach Althea). Dodatkowo - czujnik powinien być osłonięty od przepływającego powietrza aby pokazywać temperaturę "w cieniu" jeśli wiesz co mam na myśli ;-)

 


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.