Skocz do zawartości
Mini

Zamknięte zoa.

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, nanokaczor napisał:

Ja słyszałem że złoto jest bardzo łatwo wydobyć

Przepraszam poprawiając: to co pisali forumowicze wyżej i z doświadczenia znajomych 

11 minut temu, niwre37 napisał:

najpierw sprawdź co to za ślimak bo to może tylko przypadkowy gość :) a Ty już chcesz go zabijać 

Opiszę go. Malutki, muszla stożkowa spiralna. Kolor biały. 

Nie mam pojęcia co to za ślimak. Wcześniej go tam nie było. Krewetka też coś pędzluje na koralu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.03.2019 o 00:59, vunpepic napisał:

Obniz kh do 8 lub troszke ponizej, u mnie byl ten sam problem. Przy kh 7.6  sa napompowane na max.

Okazało się mianowicie, że po obejrzeniu jak pewien Amerykanin mierzy kh na teście wyszło 7.3 więc jest spoko. 

Przy mierzeniu pobieraniu reagentu kh wypompowywał powietrze ze strzykawki tak żeby końcówka tłoczka była na 1ml a bańka powietrza na 0.85ml. Nie wiem czy to sprawdzony sposób. :blink:

Edytowane przez Mini (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zauważyłem że krewetka nie tylko o czyszcza korale ale także je skubie. Karmię je codzienne wieczorem pokarmem suchym dla ryb morskich. Nie wiem co jest z nimi nie tak.Korala wymocze w dipie tak na wszelki wypadek bo widzę że już kolejny polip odpadł. 

W dniu 1.03.2019 o 23:07, Nik@ napisał:

Nie znam powodu, dla którego Twoje zoa się nie otwierają. Może nie pasuje im miejsce/wiatr/swiatlo, może parametry wody. Może coś je drażni.

Właśnie się obawiam że coś je drażni ale nie mam pewności. Dzisiaj znowu je przestawiłem w miejsce o mniejszej cyrkulacji. I po czym poznać że krewetki skubią korale? Karmię je codziennie. 

I po wyciągnięciu z akwa te polipy w środku miały jakby nadgryzione nogi plus takie ciągnące się gluty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krewetki zjadają martwe koralowce, rozpuszczajacą się tkankę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mini napisał:

Dzisiaj zauważyłem że krewetka nie tylko o czyszcza korale ale także je skubie

Jaka to krewetka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, NAP napisał:

Jaka to krewetka?

Zwykła czyszcząca. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak jak napisała wcześniej @Nik@ krewetka raczej wydaja martwą tkankę a nie atakuje koral

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, NAP napisał:

No to tak jak napisała wcześniej @Nik@ krewetka raczej wydaja martwą tkankę a nie atakuje koral

To w takim razie co może być przyczyną tego że jest non stop zamknięty? Dziwi mnie to bo w sklepie był otwarty a potem coś mu odbiło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wcześniejszych postach masz kilka sugestii, wg mnie trafnych. Krewetek bym nie obwiniał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, NAP napisał:

We wcześniejszych postach masz kilka sugestii, wg mnie trafnych. Krewetek bym nie obwiniał

Czyli albo cyrkulacja albo jakieś pasożyty albo poprostu trzeba je zostawić w spokoju i dac im się przyzwyczaić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zoa się nie otwierają w pełni do tej pory. Wydaje mi się że zoa mają jakieś pasożyty. Na polipach widać takie białe wypustki. Dodatkowo takiego małego ślimaka złapałem na nich. Oczywiście usunięty z akwarium. Czy może być ich więcej? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.