Skocz do zawartości
Sebastiano

64 litry Morskiej Nysy vol.2

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie góra kaskady jest zanurzona na dobre 0,5-1cm, pelna moc bąbelków brak. Może jakieś powietrze na wkładach w koszykach? Ale to by w sumie zaraz uleciało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnieś poziom wody w akwa. Kraniec spływu powinien być ciut pod wodą. Chyba że chcesz mocniej napowietrzać. I wata jak najcieńsza, żeby nie spiętrzała wody. Trzecia opcja to że watę już trzeba zmienić, bo się syn zaczyna rozkładać.

Edytowane przez Słony leszcz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziom wody podniesiony.Kaskada już nie "produkuje" żadnych pęcherzyków powietrza.

A tak to nic wielkiego się nie dzieje.11-ty dzień od startu.

18.jpg.421019709c5621b2d7ba0fa7400ab9fe.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ale fajna skala.

Trzymam kciuki w powodzenie projektu.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, r_33 napisał:

Kurcze ale fajna skala.

Trzymam kciuki w powodzenie projektu.

Dzięki Romku.Od pierwszego dnia od zalania leję bakterie AF BioS,ale wczoraj podjąłem decyzję aby troszkę przyśpieszyć dojrzewanie i wlazłem używane w "słodkim" bakterie Microbelift Special Blend.Mam nadzieję że to pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dzięki Romku.Od pierwszego dnia od zalania leję bakterie AF BioS,ale wczoraj podjąłem decyzję aby troszkę przyśpieszyć dojrzewanie i wlazłem używane w "słodkim" bakterie Microbelift Special Blend.Mam nadzieję że to pomoże.
Ja ich używam w morskim i podlewam vsv.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbliża się 14-ty dzień od startu zbiornika gdzie podaję zgodnie z informacją z opakowania 1 kroplę BioS.

Ktoś podpowie co dalej z tymi bakteriami?Jaką teraz ilość i w jakich odstępach czasowych ją dalej podawać do zbiornika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że masz czarne tło w akwarium. Sam je kleiłeś ? Jak ? Ja już spartoliłem zwykłe dwustronne (próbowałem na wodę z płynem - odpadało) jak i samoprzylepne ( kupa bąbelków).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, anwilowiec napisał:

Widzę że masz czarne tło w akwarium. Sam je kleiłeś ? Jak ? Ja już spartoliłem zwykłe dwustronne (próbowałem na wodę z płynem - odpadało) jak i samoprzylepne ( kupa bąbelków).

Klejenie to żadna sztuka. Kupujesz zwykłą czarną folię samoprzylepną. Docinasz mniej więcej na wymiar. Na płaskiej powierzchni (najlepiej) kładziesz klejem do góry, odklejasz zabezpieczający papier i spryskujesz wodą z odrobiną płynu do naczyń, wody musi być naprawę sporo. Szyba w akwarium jak ją dobrze wyczyścisz to też musi być mokra. No i przykładasz. Nadmiar wody i bąbelki usuwasz miękką szpatułką (może być dowód osobisty) od środka na zewnątrz, promieniście...Póżniej dokładnie docinasz nożykiem już na akwarium.  Cała filozofia...Jak dalej nie wiesz jak to polecam filmiki jak oklejać szyby samochodowe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do słodkiego też kupiłam zwykła dwukolorową folie i próbowałam przykleić na wodę z płynem do naczyń.  2 godziny mordegi psu w....  Jak już większość babelkow usunęłam to się odklejalo na brzegach.  Spróbowałam na olej. Zwykły kuchenny. Bąbelki fajnie wyszły za pomocą jakiejś karty plastikowej obłożonej szmatką.  Trzyma się tak póki co kilka miesięcy i w każdej chwili mogę to usunąć. 

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kleilem na jbl fixol w poprzednim akwarium, to bardziej olej niż klej, ale poszło łatwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zastosowałem najzwyklejszą okleinę meblową z Castoramy.Klejenie wspomagałem dużą ilością wody nanoszonej spryskiwaczem do kwiatów na szybę akwarium.Wodę "ściągałem"  raklą.Na sam koniec podocinałem ostrym nożykiem do tapet naklejkę wystającą poza akwarium.

W każdym z dotychczasowych akwarii stosowałem taką metodę.Trzyma bardzo dobrze.Koszt.Kilka złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 18.

Zrobiłem sobie dziś pierwsze testy.

NO2  0,3 ppm

PO4  0

NO3  3mg/l

Na półkach mojej konstrukcji skalnej można zauważyć gdzieniegdzie brązowe plamki jakby delikatnie "włoskowate".

Dziś podałem 1 kroplę AF BioS i 10 ml bakterii Microbelift .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak ta twoja kaskada ? Cicha? Ja na razie zalałem akwarium kranówką , popodłączałem wszystko celem sprawdzenia co i jak , i tu zonk buczenie i dosyć głośny szum FZN-3. Pokombinowałem co tylko udało mi się znaleźć w internecie na jej temat . Dam jej szansę, kilka dni jak się nie wyciszy to raczej ją wymienię na Tidala 55. Ma być cicho  bo kostka stoi prawie przy łóżku gdzie się śpi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

ja na swoją kaskadę zupełnie narzekać nie mogę.Jest praktycznie bezszelestna.Słyszę tylko przepływającą przez nią wodę.Ale jest to przyjemny odgłos.Żadnych buczeń,wibracji nic.

Miałem troszkę na początku problemy z puszczanymi pęcherzykami powietrza z niej,ale za rada forumowiczów podniosłem poziom wody w akwarium i ten problem zażegnałem.

Może spróbuj ją rozebrać z koszyków,pompy i złóż ponownie?Może akurat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Docisnij koszyki i rurkę u mnie akwa stoi przy łóżku i i ta kaskada jest super cicha. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25 dzień.

Szybki delikatnie przetarte.Skała jak i aragonit wyraznie brązowieje.

Podstawowe testy praktycznie od ostatniego czasu bez zmian:

NO2 0

NO3 1

PO4 0

Wolnym krokiem marszowym nadchodzi ta chwila gdzie będę mógł zacząć rozglądać się za jakimś "wypełnieniem" moich półek w skalnej aranżacji:D

19.jpg.bee6731d09ed44f457268052feffc399.jpg

Edytowane przez Sebastiano (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanko odnośnie kaskady.

Sprawdziłem dokładnie swoją kaskadę i u mnie tam gdzie jest wirnik czuć wibracje , to one powodują wkurzający pogłos. Rozebrałem wszystko i stwierdziłem , że ta mała obudowa w której jest uzwojenie po dotknięciu wyjętym z trzpienia wirnikiem zaczyna mocno wibrować - wystarczy dotknąć z boku obudowę no i oczywiście to samo w momencie włożenia wirniczka na trzpień. Dalej te wibracje są przenoszone na całą obudowę (czuć je przy dotyku no i słychać). Czy u Ciebie jak złapiesz za tą małą część obudowy (na samym dole) w której jest uzwojenie z wirnikiem też wibruje ? Nie wiem czy tak ma po prostu być , czy może zamocowanie uzwojenia się poluzowało ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, anwilowiec napisał:

Jeszcze pytanko odnośnie kaskady.

Sprawdziłem dokładnie swoją kaskadę i u mnie tam gdzie jest wirnik czuć wibracje , to one powodują wkurzający pogłos. Rozebrałem wszystko i stwierdziłem , że ta mała obudowa w której jest uzwojenie po dotknięciu wyjętym z trzpienia wirnikiem zaczyna mocno wibrować - wystarczy dotknąć z boku obudowę no i oczywiście to samo w momencie włożenia wirniczka na trzpień. Dalej te wibracje są przenoszone na całą obudowę (czuć je przy dotyku no i słychać). Czy u Ciebie jak złapiesz za tą małą część obudowy (na samym dole) w której jest uzwojenie z wirnikiem też wibruje ? Nie wiem czy tak ma po prostu być , czy może zamocowanie uzwojenia się poluzowało ?

U mnie nie odczuwam takich wibracji.Czuć jedynie takie mega delikatne nazwijmy to "mrowienie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skała jest zamówiona w Seafrags.
Chciałbym zastosować w tym akwarium jak podłoże Reeflowers Pearl White Sand.Są dwie gradacje.Którą polecacie?

Jak sprawuje się ta skałka, nie wiesz z czego ją robią?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Juby napisał:


Jak sprawuje się ta skałka, nie wiesz z czego ją robią?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Na tę chwilę złego słowa nie powiem.Nie robiłem żadnych pomiarów wody pod kątem uwalniania.Myślę że chłopaki wiedzą co robią.

Jest to konstrukcja bodaj z gruzu koralowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema gdzie zakupiłeś skałe i jakie są wymiary

a nie za blisko okna  latem słońce to glony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.