Skocz do zawartości
Sebastiano

64 litry Morskiej Nysy vol.2

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, =Fresz= napisał:

A ja bym palił tylko niebieskim i lał więcej bakterii ;) ale to tylko ja emoji14.png

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Z bakterii to podaję 1 kroplę po podmanie AF BioS.Białe jeśli to pomoże to też jestem gotów zmniejszyć bądz nawet całkiem wyłączyć.Nie to abym był już zdesperowany ale męczą mnie te glony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Special blend zapodaj i skręć białe.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny tydzień zaliczony,kolejne pomiary zrobione.

Wg mojej oceny zaczyna się robić pozytywniej ...

zasolenie od jakiegoś czasu jest na stałym poziomie 34 ppt

CA trzyma 400

MG skoczyło na 1440

KH zeszło do 8,1

PO4 0,17

Teraz trochę opisu tym , którzy się ewentualnie zainteresują tematem.

Do środy  używałem NO3PO4-X z Red Sea w ilości 1ml dziennie.Od środy zastosowałem w kaskadzie 100 ml phosguard.Mrożonki przestałem płukać,raz w tygoniu podaję odrobinę amino i reef roids podawanego pipetą .

W powyższych wynikach dzisiejszych testów celowo nie podałem wyniku NO3.Nie mam pojęcia jaki przyjąć wynik wg testu:

aYPAPmT.jpg

IU1KuGI.jpg

Xpu24lW.jpg

Sml7Rus.jpg

IXEFhsp.jpg

A o tym że glonów nie brakuje to wspominać raczej nie muszę:D

IbQpX5i.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tylko do zdjęcia dołożyłeś bialego światła? ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, =Fresz= napisał:

Tylko do zdjęcia dołożyłeś bialego światła? ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Nic Krzysztof nie robiłem z światłem.Myślę , że efekt taki na fotce wyszedł w wyniku wpływu światła dziennego padającego na akwarium z okna obok.W szczycie świecenia mam lampe ustawioną 50/50 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super ten debelius wygląda, dwie krewety nie tłuką się ze sobą? sam chętnie bym dołożył szkarłatną. Moja czyszcząca jest jak mały psiak :D wskakuje na rękę jak coś się robi i skubie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem aby te krewetki u mnie się tłukły.Szkarłatna jest bardzo ładna,to prawda.Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 14.08.2019 o 11:14, Sebastiano napisał:

Nie zauważyłem aby te krewetki u mnie się tłukły.Szkarłatna jest bardzo ładna,to prawda.Polecam.

Seba jak tam akwarium? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak już mnie wywołałeś do odpowiedzi to pozwolę sobie na kilka słów o akwarium które posiadam(jeszcze:D)....

Z parametrami jest w miarę stabilnie.KH trzyma się w okolicach 8,2 PO4 było niewykrywalne (ostatnio pomiar wskazał 0,23) MG na wysokości 1500 , CA 420 i NO3 po zmianie testu na Salifert wskazuje 0,2.

Na podłożu glony są i nie potrafię się ich pozbyć.Aiptazje zaatakowały i będę się musiał skłonić ku ślimakom Berghia.Pokazała się valonia.Tu myślę nad Perconem.Korali kilka doszło.Ryby i krewetki w stanie liczebnym bez zmian.Wszystko żyje.

W ostatnim tygodniu przeszedłem na podmianę w ilości 5 litrów.Dotychczas było to 10 litrów.Chcę zaobserwować jakie będą tego efekty.Nie jest to spowodowane żadnymi oszczędnościami.Odnoszę wrażenie że robiłem za dużą podmianę jak na ten zbiornik,po podmianie 10 litrów Plerogyra zawsze się zamykała,aktualnie od dwóch tygodni jest non stop napompowana.Może to przypadek.Nie wiem.

Sól nadal ta sama.AF Reef Salt.Raz w tygodniu Reef Roids i dwa razy w tygodniu podaje amino z PolybLab.Nic innego więcej nie suplementuje.

Zaglądam co dzień na ten zbiornik i liczę tak na prawdę na jakiś cud.Czy nastąpi?Chciałbym;)

Nie zwalam na wielkość zbiornika bo są tu na forum małe świetne zbiorniki.Pewnie popełniam błędy.

Ogólnie zabrzmiało to pewnie mało pesymistycznie.Tak z mojej strony to wygląda.

IMG_20191001_174946.jpg.d2d674af257baef934a3e52dbc3cb387.jpgIMG_20191001_174958.jpg.722f46175a1046eb6f0db29d5eb4d3c4.jpgIMG_20191001_175013.jpg.57563c75c0b957154c2e5575c223b2d8.jpgIMG_20191001_174951.jpg.5a2df3ffc65f8a93274358da99a3dd12.jpgIMG_20191001_175003.jpg.0b3f4bb9fe8377b13f934915a057a8bd.jpgIMG_20191001_175733.jpg.80ef7a599842b67f24ba38184933e58d.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No nie wygląda to fajnie. Może zmień sól i cały czas mówię skręć białe światło ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natury nie oszukasz. Tak na szybko przejrzałem temat i wychodzi tak. Startowałeś pod koniec marca na suchej skale. Po miesiącu już pierwsze lpsy wprowadziłeś, zaraz potem błazny. A w czerwcu (kiedy jakieś dojrzewanie dopiero się zaczynało) to już miałeś akwarium pełne korali, mocno przerybione (5 ryb, z których chyba wszystkie w zasadzie  za duże na taki baniaczek). I w zasadzie też od tego czasu masz ciągłe plagi kolejne. Trochę zagalopowałeś za mocno, a teraz są skutki niestety. Bym powiedział, że klasyczne błędy początkującego, co trochę dziwi w Twoim przypadku. Pasowało by zmniejszyć liczbę ryb, pewnie czasowo ograniczyć świecenie (tak jak Fresz pisze)... ale z wypowiedzi wnioskuję, że nie za bardzo planujesz walczyć o ten zbiornik, tak? Restart? Przerwa z morszyzną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeszcze mi się przypomniało że AF w swojej soli ma podwyższone żelazo a to jak wiadomo lubią glony ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za zainteresowanie.

Zaczynając od końca.

Pesymizm z mojej wypowiedzi wynika z braku efektów w życiu tego zbiornika.Likwidować byłoby mega szkoda.Restart?Nie wiem czy jest sens.Obsady rybnej z tego tytułu za bardzo nie zmniejszę.Jedynie co przychodzi mi do głowy to powiększenie akwarium do rozmiarów adekwatnych do obsady oraz pozwalającej na zastosowanie aktualnie posiadanej lampy.

Być może faktycznie pośpieszyłem się z życiem w tym zbiorniku.Nie zaprzeczam.

Jeśli chodzi o światło jak najbardziej jestem gotów dostosować do Waszych rad mówiących o czasie bądz mocy świecenia.

1 minutę temu, =Fresz= napisał:

Jeszcze mi się przypomniało że AF w swojej soli ma podwyższone żelazo a to jak wiadomo lubią glony ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Nie chciałbym w tym momencie wypowiadać się na temat tej soli bo nie chcę bić piany i prowokować do zbędnego rozpisywania się na jej temat.Ale jeśli dzięki jej zmianie ma nastąpić poprawa-to ją zmienię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dzięki Panowie za zainteresowanie.
Zaczynając od końca.
Pesymizm z mojej wypowiedzi wynika z braku efektów w życiu tego zbiornika.Likwidować byłoby mega szkoda.Restart?Nie wiem czy jest sens.Obsady rybnej z tego tytułu za bardzo nie zmniejszę.Jedynie co przychodzi mi do głowy to powiększenie akwarium do rozmiarów adekwatnych do obsady oraz pozwalającej na zastosowanie aktualnie posiadanej lampy.
Być może faktycznie pośpieszyłem się z życiem w tym zbiorniku.Nie zaprzeczam.
Jeśli chodzi o światło jak najbardziej jestem gotów dostosować do Waszych rad mówiących o czasie bądz mocy świecenia.
Nie chciałbym w tym momencie wypowiadać się na temat tej soli bo nie chcę bić piany i prowokować do zbędnego rozpisywania się na jej temat.Ale jeśli dzięki jej zmianie ma nastąpić poprawa-to ją zmienię.
Na temat tej soli był nie jeden temat [emoji14]

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, =Fresz= napisał:

Na temat tej soli był nie jeden temat emoji14.png

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

I oby ich już więcej nie było.Bynajmniej w moim wątku.:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, Sebastiano napisał:

I oby ich już więcej nie było.Bynajmniej w moim wątku.:lol:

Ja Ci sugeruję żebyś poszukał i poczytał o niej, a nie rozpalał GB :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Sebastiano napisał:

Jedynie co przychodzi mi do głowy to powiększenie akwarium do rozmiarów adekwatnych do obsady oraz pozwalającej na zastosowanie aktualnie posiadanej lampy.

I to jest jakaś myśl, ale to byś pewnie potrzebował co najmniej 2x takiego baniaczka, a takiego ten kesil nie obsłuży, wiec trzeba by jednak coś dołożyć. Jeszcze jest opcja zostawić display jak jest, zamiast kaskady zamontować pudełko przelewowe, dołożyć sump, a w sumpie makroglony i jakiś naświetlacz led za kilkadziesiąt zł z marketu budowlanego. Raz, że zwiększysz ilość wody w systemie, dwa - refugium będzie Ci wyciągało nutrienty (wynikami testów bym się nie sugerował za bardzo, sam też miałem łąki zielone i zerowe wyniki NO3, PO4). Oczywiście, najprościej i najlepiej byłoby dostosować obsadę rybną do litrażu, czyli wpuścić tam jakieś dwie malutkie rybki typu okinawae czy christophera parasema, od biedy zostawić jedną lub dwie z obecnej obsady. No ale jak rozumiem, nie wchodzi to w grę.

Uważaj ze zbyt gwałtownymi ruchami teraz. Jak zaczniesz na raz zmieniać sól, światło, jeszcze z chemią jakąś kombinować może,  to Ci się ta solniczka całkiem rozchwieje. Ze zdjęć widać na pewno włosowate. A to brązowe? Dino czy cyjano? Mógłbyś spróbować z vsv, żeby wyzerować nutrienty, w końcu masz tam odpieniacz. Do tego lać bakterie, zaszczepić jakiegoś drobnego życia typu kiełże, widłonogi... ogólnie - rozruszać trochę biologię. No ja bym przynajmniej tak próbował. Aiptasją się nie przejmuj, jak opanujesz skutki przerybienia, to i ona się cofnie. Można ewentualnie któreś krewetki "pepermint" wpuścić, ale nie wiem, czy te co już masz na nie nie będą polowały. Walonia - jak długo będzie miała konkurencję ze strony innych glonów, też Ci baniaka nie opanuje.

Na koniec, na pocieszenie, po koralach i rybach nie widać, żeby im źle było, więc nie ma się co łamać:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakbyś po prostu zasadził makroglony w baniaku tak jak kiedyś już pisałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się obrażę.. Gdzie zdjęcia fungi? [emoji16]

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, elespero napisał:

Chyba się obrażę.. Gdzie zdjęcia fungi? emoji16.png

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

A bardzo proszę:D

w8ZmgRt.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia nie oddają tego co jest naprawdę.
Moja zaczyna się dzielić.. Zobaczymy ile małych bedzie.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, elespero napisał:

Zdjęcia nie oddają tego co jest naprawdę.
Moja zaczyna się dzielić.. Zobaczymy ile małych bedzie.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

To prawda.Na żywo zupełnie inaczej.Moim telefonem to sobie mogę....ale podzwonić:P

3 godziny temu, Słony leszcz napisał:

I to jest jakaś myśl, ale to byś pewnie potrzebował co najmniej 2x takiego baniaczka, a takiego ten kesil nie obsłuży, wiec trzeba by jednak coś dołożyć. Jeszcze jest opcja zostawić display jak jest, zamiast kaskady zamontować pudełko przelewowe, dołożyć sump, a w sumpie makroglony i jakiś naświetlacz led za kilkadziesiąt zł z marketu budowlanego. Raz, że zwiększysz ilość wody w systemie, dwa - refugium będzie Ci wyciągało nutrienty (wynikami testów bym się nie sugerował za bardzo, sam też miałem łąki zielone i zerowe wyniki NO3, PO4). Oczywiście, najprościej i najlepiej byłoby dostosować obsadę rybną do litrażu, czyli wpuścić tam jakieś dwie malutkie rybki typu okinawae czy christophera parasema, od biedy zostawić jedną lub dwie z obecnej obsady. No ale jak rozumiem, nie wchodzi to w grę.

Uważaj ze zbyt gwałtownymi ruchami teraz. Jak zaczniesz na raz zmieniać sól, światło, jeszcze z chemią jakąś kombinować może,  to Ci się ta solniczka całkiem rozchwieje. Ze zdjęć widać na pewno włosowate. A to brązowe? Dino czy cyjano? Mógłbyś spróbować z vsv, żeby wyzerować nutrienty, w końcu masz tam odpieniacz. Do tego lać bakterie, zaszczepić jakiegoś drobnego życia typu kiełże, widłonogi... ogólnie - rozruszać trochę biologię. No ja bym przynajmniej tak próbował. Aiptasją się nie przejmuj, jak opanujesz skutki przerybienia, to i ona się cofnie. Można ewentualnie któreś krewetki "pepermint" wpuścić, ale nie wiem, czy te co już masz na nie nie będą polowały. Walonia - jak długo będzie miała konkurencję ze strony innych glonów, też Ci baniaka nie opanuje.

Na koniec, na pocieszenie, po koralach i rybach nie widać, żeby im źle było, więc nie ma się co łamać:-)

Dość poważnie w przypadku zmiany zbiornika skłaniałbym się ku gotowemu zestawowi Red Sea 170 Reefer.Byłby większy od mojego.Ładniejszy i z sumpem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dużo kombinujesz.
Bierz baniak od Łukasza i będziesz miał z głowy.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, elespero napisał:

Za dużo kombinujesz.
Bierz baniak od Łukasza i będziesz miał z głowy.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Fajny zbiornik.Ale nie chcę tak dużego akwarium:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fajny zbiornik.Ale nie chcę tak dużego akwarium[emoji38]
Sam nie wierzysz w to co piszesz.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.