Skocz do zawartości
jacgues

Czy taki odpieniacz ma prawo działać efektywnie?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zakupiłem odpieniacz Dymax z kostką lipową i podpiąłem go pod napowietrzacz 150l/h.
Sęk w tym, że z racji jego budowy zastanawiam się, czy takie urządzenie w ogóle ma sens...

Spójrzcie, proszę, na ilustrację poniżej.
Pęcherzyki powietrza unoszące się z kostki powodują, że woda leci do góry i naturalnie powstaje piana - wszystko ok.
Problem natomiast stanowi fakt, że woda nigdzie powyżej nie ma ujścia (z wyjątkiem collection cup na odpady).
Co za tym idzie, budzi to moje wątpliwości i nasuwa na myśl tezę, że w takiej sytuacji kostka napowietrza cały czas tę samą wodę uwięzioną w akrylowej tubie odpieniacza, bez odpowiedniej cyrkulacji płynu. Jedyny otwór, przez który może dostać się woda do odpieniacza, znajduje się z kolei poniżej kostki lipowej.

Czy moje rozumowanie jest właściwe?

aeProduct.getSubject()

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, jacgues napisał:

Czy moje rozumowanie jest właściwe?

 nie - woda nie jest "przerabiana" ta sama - bo piana jednak się tworzy cały czas a nie tylko na początku

takie odpieniacze działają lecz nie są zbyt wydajne - możesz to zmodyfikować i dodać jakąś rurkę w środku, która wymusi mocniejszy obieg wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jednak masz niewielki zbiornik to taki odpieniacz nada się doskonale. Jedyny koszt to kostki lipowe, które muszą byc regularnie wymieniane. 

 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Może działać wydajnie. Nawet bardzo wydajnie. Tego typu odpieniacz może być nawet bardzo duży. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
44 minuty temu, nanokaczor napisał:

Tego typu odpieniacz może być nawet bardzo duży. 

a możesz ... jakiś przykład ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy myślicie, że taki Aqua Medic Miniflotor będzie wyraznie lepszym wyborem? Praca na tej samej pompie powietrza 150l/h, chodzi mi raczej o różnice konstrukcyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam odpieniacz zrobiony z puszki na zasyp i plastykowego kubeczka. Do tego kostka lipowa i wszystko działa bez zarzutu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej byłoby, gdyby kostka była w wewnętrznej rurce tak jak w miniflotorze. Wtedy wymiana wody od spodu odpieniacza, a co za tym idzie jego wydajność byłaby zdecydowanie większa. Przetestowane in vivo. Pozdr., tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.