Skocz do zawartości
jacgues

Magnetyczny czyścik do szyb - jaki wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mój obecny czyścik wymaga, by dane miejsce dynamicznie co najmniej kilka razy przejechać, by porządnie wyczyścić szybę.
Szukam czegoś, co będzie znacznie skuteczniejsze w czyszczeniu. Niekoniecznie skrobaczki z samymi ostrzami, a raczej może coś w klimacie JBL Floaty II.

Akwarium 128l 80x40x40 6mm grubości.

Edytowane przez jacgues (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tunze Care Magnet ze stalowym ostrzem.


Pozdrawiam,

Artur :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Aquael z metalowym skrobakiem. Plywajacy nie tonie i nie koroduje cena ok 45zl dla szyby 8mm czyli do 6mm moze byc taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Słony leszcz napisał:

Jeden minus (duży niestety) - nie wypływają same kiedy się oderwą od szybki.

Fakt. Jednak to kwestia wprawy i kilka dni i nie będzie spadał

Też polecam tunze. Jest super i wszystko ładnie czyści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tunze. Nie zaciągnie piachu, ostrza idealnie zbierają nalot. Można czyścić delikatnie wybijając w piach i nic się nie rysuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest flipper ale tu już cena koło 170


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyścików jest cała masa. Do JBL Floaty II mozna dokleić Easy Blade choć ostrze rdzewieje więc raczej trzeba zakladac je do czyszczenia miejsc bardzo mocno zaniedbanych.  Sam JBL Float świetnie sobie radzi ze standardowym czyszczeniem szyb. Mam taki i sobie chwalę.  Jest Mag Float Scraper - tego też mam i od niedawna używam. Ostrze raczej nie rdzewieje ale jest dość miekkie. W koncu jest scraper Delteca D-D Mag Scraper.  Natomiast jak dla mnie to tylko i wylacznie pływający.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, andzior70 napisał:

Jeszcze jest flipper ale tu już cena koło 170

Jest i niestety jestem jego posiadaczem:( dla mnie porażka

Edytowane przez karpik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, karpik napisał:

Jest i niestety jestem jego posiadaczem:( dla mnie porażka

Dlaczego,  u mnie zdaje świetnie egzamin, można wyczyścić nawet glony wapienne i to bez problemu i wysiłku. 


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może na jakiś felerny trafiłem? O wapiennych, to nawet nie mam o czym z nim marzyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tunze Long magnet mam i jestem zadowolony zero rys poprzez swoją budowę nie wciaga piachu super się czyści mialem go w tanganice teraz mam w solance ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Tunze Magnet Long. Akwarium mam wykonane ze szkła 10mm i  po założeniu metalowego ostrza nie jestem wstanie wyczyścić szyby z glonów. Szkoda, że żyletka nie jest zaostrzona. Dużym plusem tego czyścika jest brak możliwości porysowania szkła. Do trudniejszych zabrudzeń zakładam ostrze jbla do czyścika Mag-float.


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki:

https://www.amazon.co.uk/quality-Scraper-Cleaner-Acrylic-Aquarium/dp/B0190SU6QA

Mam go ponad dwa lata, może nawet 3 i jest stale zanurzony w akwarium.  Nadal czyści, choć ostrze już zjechałam i trzeba się więcej namachac. Niestety nie eidze go już w polskich sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ja mam taki:
https://www.amazon.co.uk/quality-Scraper-Cleaner-Acrylic-Aquarium/dp/B0190SU6QA
Mam go ponad dwa lata, może nawet 3 i jest stale zanurzony w akwarium.  Nadal czyści, choć ostrze już zjechałam i trzeba się więcej namachac. Niestety nie eidze go już w polskich sklepach.
Aquael ma takie same ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, inmar napisał:

Ja sobie JBL-em porysowałem dwa akwaria kiedyś i teraz też,strasznie łapie piasek.

Hej Marek, ja tez straszliwie pocharatalem straszliwie obecne akwarium (nastepne w budowie)...

Te nowe Tunze sa bardzo fajnie, szkoda ze nie plywaja...

Teraz wypracowalem sobie taka rutyne, zaraz po przebudzeniu jade czyscikiem ( trzeba czy nie trzeba ) po wszystkich szybach co zabiera mi minute czy dwie i nie musze wiecej szukac czyscika, ktory da rade temu czy owemu...Po prostu zawsze jest czysto...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zakładałem podobny wątek :)
Dałem przekonać się do MAG FLOAT i nie żałuje jest po prostu super ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam mag float z ostrzem. Super dokładny, naprawdę wygodny w użytkowaniu. Nie tonie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przerabiałem tani czyścik z alledrogo - poszedł do śmieci. Później był aquael, niestety nigdzie nie można dokupić ostrzy, i nie zbiera za dokładnie. Teraz mam Tunze Long i jest super, na prawdę daje radę.


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od jakiegoś roku Tunze Long i nie chcę niczego innego;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Przetestowałem chyba wszystkie jakie są na rynku i tylko jeden sprawdził sie w wszyskim tunze care magnet . Nie  kupuj tylko za silnego ja kupiłem ten największy dedykowany do szyby 20mm bo myślałem po moich wcześniejszych doświadczeniach ze musi być naprawdę mocny magnes i okazało sie ze magnes jest za silny ciężko jest go przesuwać . Musi być dobrany jak zaleca producent . 

Zalety :

czyścisz szybę nawet podpiaskiemna 100% nie porysujesz szyby .

bez wyciągania możesz go przerzucić na inna szybę pod kontem 90stopni 

plastykowa i nierdzewna końcówka czyszcząca 

mnie ma znaczenia ze nie pływa , jeszcze nigdy mi sie nie odczepił od szyby 

minusy 

cena 

Edytowane przez Hoom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Hoom napisał:

bez wyciągania możesz go przerzucić na inna szybę pod kontem 90stopni 

O! A tak podpytam, jak taką magię zrobić, żeby przenieść go na prostopadłą szybkę bez wyciągania do krawędzi?

28 minut temu, Hoom napisał:

mnie ma znaczenia ze nie pływa , jeszcze nigdy mi sie nie odczepił od szyby

No jednak jest to minus. Może jak masz potwora do 20mm szyby, to się nie odrywa, ale "piko" na szybce 4mm jednak zdarza mi się zgubić. I jest to nieco irytujące, jak spadnie na tyle daleko od szyby, że go magnes już nie ściągnie. Oraz ze względu na fakt, że odrywa się zwykle, kiedy się spieszysz i tym bardziej nie masz czasu na łowienie czyścika:-)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Słony leszcz napisał:

O! A tak podpytam, jak taką magię zrobić, żeby przenieść go na prostopadłą szybkę bez wyciągania do krawędzi?

No jednak jest to minus. Może jak masz potwora do 20mm szyby, to się nie odrywa, ale "piko" na szybce 4mm jednak zdarza mi się zgubić. I jest to nieco irytujące, jak spadnie na tyle daleko od szyby, że go magnes już nie ściągnie. Oraz ze względu na fakt, że odrywa się zwykle, kiedy się spieszysz i tym bardziej nie masz czasu na łowienie czyścika:-)

 

Masz filmy na youtube dokładnie pokazujące jak to sie robi . Naprawdę jest to proste . Stalowa końcówka jest na wyposażeniu zakłada sie ja na te plastykową. 

Poza tym zapomniałem dodać ze skrobak ma promienie na końcu co pozwala na czyszczenie silikonu w rogu klejenia . 

Co do nie pływalności obydwie części maja magnes wiec wpuścisz cokolwiek na nitce i go wyciągniesz na górę ale jak pisałem mój potwór :) nigdy mi nie spadł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.